×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Gaļina Poļiščuka jaunā izrādē par pilsētiņu – Liepāju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29. janvārī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Gaļinas Poļiščukas veidotais jauniestudējums “Mūsu pilsētiņa”, kas tapis pēc amerikāņu dramaturga Torntona Vaildera tāda paša nosaukuma lugas dramaturģes Rasas Bugavičutes radītajā skatuves versijā.

Režisore Gaļina Poļiščuka uz Latvijas teātru skatuvēm nav iestudējusi izrādes jau vairāk nekā piecus gadus – kopš 2010. gada, kad beidza pastāvēt viņas dibinātā “Teātra observatorija”, režisore pārsvarā iestudējusi ārpus Latvijas robežām – Krievijā, Igaunijā, Polijā. Jauniestudējums ir arī G. Poļiščukas atgriešanās Liepājas teātrī pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma – 2003. gadā viņa Liepājā iestudēja izrādi “Romeo un Džuljeta”.

Jau vairāk nekā mēnesi režisore strādā, veidojot iestudējumu “Mūsu pilsētiņa”, kurai pati devusi žanra apzīmējumu – realitāte. Izrādei par pamatu ņemta amerikāņu dramaturga un noveļu autora Torntona Vaildera luga ar tādu pašu nosaukumu (“Our Town”).

“Strādāt Liepājas teātrī ir patīkami, aktieri ir brīnišķīgi un atsaucīgi, patīkami, jo jūtu, ka arī viņiem darbs ir svarīgs, un es daudz no viņiem iedvesmojos,” darbu Liepājā raksturo G. Poļiščuka. Izrādē piedalīsies Signe Ruicēna, Sandis Pēcis, Anda Albuže, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Everita Pjata, Sigita Jevgļevska, Leons Leščinskis, Samira Adgezalova, Armands Kaušelis, Karīna Tatarinova, Ilze Trukšāne, Ilze Jura un Pēteris Lapiņš.

G. Poļiščuka uzsver, ka viņai ir ļoti svarīga katra aktiera individualitāte un viņa vēloties ļaut katram no viņiem izstāstīt sava varoņa stāstu. “Pilsēta šajā izrādē būs gandrīz kā atsevišķs tēls – tā tiks atklāta meitenes acīm, kura aug, pieaug, pirmo reizi iemīlas, tā būs tāda kā sava veida dienasgrāmata – ar novērojumiem un cenšanos visam atrast izskaidrojumu.”

Liepājas teātra skatuves variants tapis sadarbībā ar dramaturģi Rasu Bugavičuti, kura materiālu pielāgojusi, “pilsētiņas” akcentu liekot uz Liepāju un tās iedzīvotājiem. “Teikšu godīgi – ir liels pārbaudījums stāstīt tieši par mūsdienām un pilsētu, kurā paši dzīvojam, jo ikviens šīs izrādes skatītājs ļoti labi zinās, kā tad mums te patiesi sokas,” saka dramaturģe. Viņa atzīst, ka tomēr ir “vērts riskēt, lai datētu to izjūtu kopumu, kas šobrīd virmo šeit – 21. gadsimtā, Latvijā, Liepājā un vēl precīzāk – liepājniekos.” R. Bugavičute piebilst, ka Vaildera “Mūsu pilsētiņas” pamats ļaujot runāt par tēmām, kuras citādi paliktu neskartas: “Novērtēsim to un padomāsim paši par sevi te un tagad, jo nekam citam jau īsti nav jēgas.”

“T. Vailders savā lugā runā par ikdienas dzīves skaistumu, kā arī to, ka cilvēkiem jāiemācās novērtēt visu labo, kas ir viņu ikdienā. Jēgpilnas dzīves dzīvošana ir viena no Vaildera daiļrades pamattēmām, kas būs nozīmīga arī šajā izrādē,” teic Liepājas teātra pārstāve Zanda Borga.

Iestudējuma radošajā komandā strādā arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, kā arī video mākslinieks un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+