×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Galjāno atgriežas Rīgā ar franču šansonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rišārs Galjano

Rīgā atgriežas neparastā instrumenta – bandoneona – pasaulslavenais virtuozs, francūzis Rišārs Galjano. Koncertā 29. martā Lielajā ģildē saspēlē ar franču ģitāristu Silvēnu Liku Galjano mūzika palīdzēs pārcelties uz pagājušā gadsimta Parīzi, uzburot franču šansona reibinošo gaisotni.

Kannās dzimušā Rišāra Galjano pirmās klavieru un akordeona spēles iemaņas apgūtas viņa tēva vadībā. Vēlāk ar izcilību pabeidzis Nicas konservatoriju. Jaunībā Galjano piedalījies starptautiskos akordeonistu konkursos un kļuvis pazīstams kā Baha, Čaikovska un Gēršvina mūzikas interprets. 1973. gadā Galjano apmetās uz dzīvi Parīzē, kur sadarbojās ar franču šansona zvaigznēm, starp tām arī Seržu Gensbūru, Šarlu Aznavūru un Īvu Montānu.

1983. gadā leģendārais komponists Astors Pjacolla uzaicināja jauno mākslinieku spēlēt bandoneonu teātra “Comédie Française” izrādē “Sapnis vasaras naktī” – tā tika veidota pēc Šekspīra lugas ar Pjacollas oriģinālmūziku. Šī tikšanās kļuva par svarīgāko attīstības posmu Galjano karjerā, un viņa draudzība ar Pjacollu turpinājās līdz pat meistara nāvei 1992. gadā.

Kopš 1980. gada Rišārs Galjano uzstājies kopā ar virkni izcilu mūziķu: Četu Beikeru, Džo Zavinulu, Alu Fosteru, Pjēru Mišelo, Dženu Klārku, Janu Garbareku, Pakito de Riveru, Filipu Ketrinu, Ronu Kārteru un citiem.

Galjano ir koncertējis visā pasaulē, spēlējot Parīzē, Romā, Berlīnē, Maskavā, Londonā, Ņujorkā, Sanfrancisko, Monreālā, Buenosairesā, Tokijā un citviet. 1993. gadā meistars saņēma Franču džeza akadēmijas Džango Reinharda balvu un tika nosaukts par gada labāko mūziķi. Tajā pašā gadā viņš noslēdza ekskluzīvu līgumu ar skaņu ierakstu firmu “Dreyfus Jazz”.

Jāteic, ka mūziķis izdevis vairākus albumus, kas novērtēti ar dažādām balvām. Jau pirmais Galjano albums – “Viaggio” – tika apbalvots ar “Django d’Or” (1993) balvu kā labākais gada albums. Arī turpmākie albumi Galjano nesuši vairākus apbalvojumus – divkārt “Victoire de la Musique” un Džeza akadēmijas Borisa Viāna balva. Viņam divreiz piešķirtas arī balvas “Musica jazz” – par labāko starptautisko albumu. Galjano desmitais albums “Gallianissimo” tika nosaukts par “Dreyfus Jazz” visu laiku labāko albumu. Divpadsmitais albums “Piazzolla Forever” (2003) ir veltīts Astora Pjacollas atceres desmitgadei.

Pērn izdots jauns Rišāra Galjano albums, un šajā viesošanās reizē Rīgā mākslinieks ar to iepazīstinās arī rīdziniekus. Izcilais mūziķis Rīgā viesojies vairākkārt, iepriekš – 2013. gadā. Viņš allaž ir atklājis Latvijai jaunus mūziķu vārdus – šoreiz viņš uzstāsies kopā ar franču ģitāristu Silvēnu Liku. Pasaule jau pamanītais Galjano un Lika duets ievērots kā divu virtuozu saspēle, kurā mūziķi dziļi saprot viens otru.

Jaunajā koncertprogrammā – franču šansons. Te līdzās Edītes Piafas leģendārajām dziesmām programmā skanēs mums mazāk pazīstama, taču tikpat apburoša beļģu izcelsmes franču akordeonista un dižās Piafas pavadītāja Gusa Vizēra melodijas.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 29. III 19.00 Rīgā Lielajā ģildē

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietā, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 20 – 70

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+