×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
31. marts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Zaļo un zemnieku savienībā meklē aizvietotājus (9)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Pusbalsī izskanējis, ka tādā masīvā dzelzsbetona konstrukcijā kā ZZS nobriedusi robežsituācija mainīt pavēlniecību. Turklāt teju visos līmeņos – aizvietotāji būšot Aivaram, Augustam, Ingmāram, Viesturam, itin kā ar veco vadību apvienībā viss labākais jau būtu aiz muguras. Kas noticis ar politisko spēku, kurš vāc balsis labības zonā? Kāpēc attiecības elektrizējas gandrīz līdz publiskai pūkas izmešanai? Vai droporgs kārtīgi neveic pienākumus? Līdz šim pie viena, āboliņlapas totēma piederīgie svēti turējās pie principa vienam otru neēst! Vai ideoloģiski tiks uzstādīts cits varas partijas galamērķis, nevis būt par saimniekiem savā zemē?

Raugi, dzīves straujā plūdumā aizvien lasām, ka XX gadsimta vecā pasaule pagājusi. Sakarā ar tehnoloģiju attīstību moderns fotoaparāts novecojot pēc 3 – 4 mēnešiem. Temps, ātrums, joņošana izraisa sabiedrisko pieprasījumu pēc galotņu maiņas arī partijās, lai parādās jaunas sejas ilgi ekspluatēto priekšsēdētāju figūru vietā. Savlaicīgi jādomā par partijas tēlu, kamēr vecmodīgo, Livonijas laikos ievēlēto vadītāju vēl neapmētā ar bojātiem augļiem, kamēr iespējami lineāri, ne revolucionāri un postoši pārveidojumi. Varbūt līderim krities fiziskais, varbūt viņš neaktīvs sociālos tīklos un nesaprot jaunatni – kurš tad mūžīgi sēž tronī kā tāds Putins! Iekšpartijisko mikroklimatu ietekmē pieaugošais viedokļu plurālisms, nav izslēgts, ka vadītājiem ir uzskatu nesaderība, piemēram, mūsdienu aktuālos dzimumu jautājumos vai dzīves pārkārtošanā uz sociālisma sliedēm. Kālabad gados vecāku, konservatīvāku Brigmaņtēvu jāmaina ar jauno, progresīvo Dūcīti, un arī “Latvijai un Ventspilij” nedrīkst ierūsēt. Ir tikai pareizi konkursos uz posteņiem pieteikt nākotnes politiķus, bet veterānus apbalvot ar bankā izkalto piemiņas medāli “Vecīša cimdiņš” un laist pelnītā atpūtā.

Citā situācijā ir Zaļā partija. Uz 1. aprīļa kongresu sabrauks, ar zosīm atlidos un vilkiem atjās savvaļas cilvēki, kuri bieži ir mežā, domā, ka kokos dzīvo nimfas, bet ūdenstilpēs iemājo gariņi. Daudzi biedri svin gadskārtu ieražas, ķekatās ģērbjas par dzērvi, jautri dej kā fauni, Mārtiņdienā kauj gaili, dzer tikai avota ūdeni un paštecināto un atgūst spēkus, galvu atbalstot pret dižozola stumbru. Zaļiem cilvēkiem ir svarīgi, kā jūtas no liepzieda vai virša reibusī bite, tie dūcējai sekos kilometriem tālu, un cīnīsies, lai balsstiesības piešķir mājdzīvniekiem. Viņi ir tik tuvu dzīvajai dabai, kā vairākumu partijas biedru mazus paņēmusi un uzaudzinājusi lāčkope Velga Vītola! Taču šķīstajiem ļautiņiem viņu dabas bērnu naivitātē uzkundzējušies un ilgstoši šefību sagrābuši Silenieks ar Līdaku. Kas grib balotēties par priekšniekiem un vadīt ekoloģiskos cilvēkus, kas sastāda Zaļo pamatmasu, tiem ofisu vajadzētu iekārtot teltī zem klajas debess. Pieķēdēties valdības durvjpriekšā un vicināt dabas draugu programmu, lai pārtrauktu mūsu mežu izzāģēšanu, ērgļu ligzdu postīšanu, mazo upīšu aizsprostošanu, ceļmalu bombīšanu ar PET pudelēm un atkritumu nelasīšanu. Eksprezidents Zatlers kādreiz teica, ka viņš ir lielāks zaļais par LZP valdes locekļiem, kopā ņemtiem, un uzmanīgais vērotājs Pabriks gluži nesen tviterī rakstīja (vēlāk izdzēsa), ka sastapies ar viedokli, ka zaļās partijas pa lielai daļai ir komerciāli projekti. Skaidrs, ka esošie vadoņi nepavisam nav ne Vējamātes, ne Pērkontēva un Trimpus sekotāji, bet veģetē labsajūtā un ērtībās, nevis karājas važās Brīvības bulvāra apstādījumos. Par laimi, kongresā stāvokli var kardināli mainīt, izgrūst no iesildītām vietām, ar nātrām padzīt zaļticīgo izmantotājus, kas šeitan ietikuši kā maliķi, pārģērbušies par natūristiem, amatiem piesūkušies kā ērces. Priekšgalā jāvēlē vīri, par kuriem senlatviešu mitoloģijā teikts – 
rekur, balts cilvēks nāk! Silenieks jau iegailējās sārts “Saskaņas” balstītājs, Līdaka no Zoodārza varbūt arī atbilst zaļam krāsojumam, bet deputātam laiks atgriezties, kur zvēriņi nogaidījušies draugu atpakaļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): “Plikadīdas, kuriem visa manta mugurā, bet bagātība vēderā, politikā lien ne jau cēlu mērķu vadīti. Kādi mērķi var būt, ja pēdējās tupeles nošķiebtas, zupa plāna iestrēbta, banka spiež un parādi miljonos? Bet tie, kuriem galvā nav vējš, ir ko strēbt un lieks kurpju pāris, politikā neies, jo tejāteris nav tā vērts, lai maltu svešus sū… Latvija iet bojā? Tauta izmirst? Ļoti labi. Sen bija laiks dot vietu dzīvīgākām tautām. Bet ķērcieni “все пропало, клиент уезжает, гипс снимают!!!…” vairs nedarbojas – par vēlu.” ( cit.vied.aut.: komentētājs “nomr”, diskusjia pie zinātnieka un publicista Artura Priedīša esejas “Nozieguma brīvība” pa lēto pērkamajā interneta portālā “pietiek-com” )
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Šajā pašreizējā Latvijas valstī politika un tai pakārtotā valsts un pašvaldību pārvalde ir veids, kā ar ļoti apšaubāmām darbībām “nopelnīt” naudu tiem, kas citādāk to darīt neprot. Jau no paša sākuma salīdzinoši nedaudzajiem varas turētājiem bija izdevīgi visu šīs valsts sabiedrību dalīt tā, lai atstumtu no “barības galda” pēc iespējas vairāk aktīvu iedzīvotāju. Par to maz kurš runā, bet tas nu reiz ir fakts! Pie mums mazskaitlīga politekonomiskā “elite” – saeimas “tautas kalpi”, gan attiecīgajā laika posmā valdošie, gan tiem opozīcijā esošie politekonomisko interešu grupējumi, kuri sevi dēvē par “partijām”, no “valdošās koalīcijas” līderiem sastāvošā pretlikumīgā, valsts pamatlikumam Satversmei un citiem likumdošanas aktiem neatbilstošā “koalīcijas padome”, kā arī tās kontrolētās valdības “politiski atbildīgie” funkcionāri – visu vērtē un skaita nevis pēc smadzenēm, bet pēc “mutēm pie siles”. Šī “elite” uzskata, ka pie valsts un pašvaldību budžetu un citu resursu, kā arī pie valsts un pašvaldību pasūtījumu, subsīdiju u.c. politiski motivētu privilēģiju dalīšanas “savējiem”, pie SILES jāpielaiž pēc iespējas mazāk mutes.” … (apt.cit.aut.: uzņēmējs un mecenāts J. Gombergs)
  —–
  .
  “Par šo gan runāt “neesot glīti”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 9.07.2008., Nr.6. )
  .
  “Lai jādzīvo nav ‘di#su pliku’ ~
  Šai “valstī” ‘taisīt’ “politiku”,
  ‘Lien’ mutanti, kam s(kaidas) galvā,
  Un lielkretīnu smaka spalvā.
  .
  Tie, kuri “valstī” ‘SILI bradā’,
  Bez “politikas” ‘sprāgtu’ badā,
  Jo – nejēdz VISPĀR neko darīt,
  Kā vienīgi – ‘pa trekno parīt’:
  .
  Pēc “shēmām” dalot ‘budžet-piķi’,
  Tur ‘atslauc taukus’ “politiķi”,
  Ar paštaisītiem likumpantiem,
  No SILES sugas “konkursantiem”.
  .
  Caur ‘tenderiem’ tiek budžets tērēts,
  Lai katrs “zobratiņš” top ‘smērēts’:
  Iekš SISTĒMAS un “aparāta”,
  ‘Rij’ lērums KRETĪNU, bez sāta.
  .
  Šai “valstī” smadzenes NAV vērtas,
  Pat tik, cik ‘subproduktos svērtas’:
  Ir “kaitīgs process” domāšana ~
  To aizstāj prasta ZOMBĒŠANA.
  .
  Ja MUĻĶU ZEMĒ dzīvot riebjas,
  Dēļ tā, ka “valsts” ‘uz galu šķiebjas’,
  Var ‘šņorēt pastalas un paunas’ ~
  Rast SIB-īrijās mājas jaunas:
  .
  Drīz paliks “valstī” ‘SILES brāļi’,
  Un smagāk NOZOMBĒTIE ‘pāļi’ ~
  Jo ‘mazāk mutes būs pie galda’,
  Jo – ērtāk tiem, kas MZ “valda”!…”

  Par šo gan runāt “neesot glīti” ~
  ‘Viebj skābus feisus’ “sorosīti”,
  Un SILES lopi rukšķ uz “bļauriem”,
  Kam klusēt pieriebies kā ‘bauriem’…

  =======

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. ZZS jāmaina valde,jo pašreizējie komunisti nevar palikt.Pārāk daudz cūcību sastrādāts.

 3. duklavs bus tad jau tiem simts aizvietajiem cuku meris piemetisies;tad jau deputati janocipo lai nepazud un veddienestam bus ari naudina

 4. visi tie simts tādi aizvietotāji vien ir

 5. Visas partijas zin un sak saprast ka veletaji ari nav muļki ,,,beidzot ,,

 6. Trāpīgi! Vecais zābaciņš brigmanis spurosies pret pārmaiņām.

 7. Kālabad gados vecāku, konservatīvāku Brigmaņtēvu jāmaina ar jauno, progresīvo Dūcīti 🙂

 8. Līdaka nevar atpakaļ, Atbildēt

  zvēriņi var atcerēties ar ļaunu ko šamējs sastrādājis. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+