×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Vai 20 gadi elitē bija Lipmana nopelns un ko gaidīt no Kalvīša laikiem? (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadību no Kirova Lipmana pārņēmis “Latvijas gāzes” šefs, Rīgas “Dinamo” līdzīpašnieks un kādreizējais vadītājs Aigars Kalvītis. Kādas cerības ar jauno vadību saista esošie un bijušie hokejisti?

Jānis Sprukts: “Pārmaiņas nāks tikai par labu, jo līdz šim visi lēmumi tika pieņemti vienpersoniski. Tagad valde būs gan lemtspējīgāka, gan rīcībspējīgāka. Galvenais, lai atkal nepienāk laiki, kad visus jautājumus izlems viens cilvēks. Tāpat jābūt finanšu caurspīdībai, federācijai jārunā ar treneriem, ar klubu vadītājiem, tiesnešiem – jābūt labai komunikācijai, kā līdz šim trūcis. Visticamāk, jaunā valde, arī pats Kalvītis, saskarsies ar daudzām negaidītām grūtībām. Cerams, ka tām izdosies tikt pāri, ja būs pietiekami daudz ieinteresēto situāciju uzlabot. Lipmanam jāsaprot, ka pienācis laiks dot ceļu citiem – tiem, kuri grib strādāt vairāk, kuri ir uzņēmīgāki un ieinteresētāki tieši hokeja attīstībā. Manā uztverē, LHF prezidentam jābūt kā organizācijas galvai, nevis visam ķermenim. Prezidentam vairāk būtu jābūt kā reprezentatīvai personai. Neuzskatu, ka Kalvītis gribēs paturēt amatu par katru cenu. Tas ir vairāk kā pārejas posms, bet, ja organizācija strādās labi, man nav nekādu iebildumu pret Kalvīti kā ilgstošu vadītāju.”

Oļegs Sorokins: “Daudz kas būs jauns, daudz kas būs jādara citādi, bet tāpēc jau nāk jauni cilvēki ar jaunām idejām. Lipmans savā laikā paveica daudz – palīdzēja hokejam grūtos laikos, un visiem būtu jānovērtē viņa izdarītais. Bet visam ir savs laiks – viņš sāka “stāties”, un viņam būtu jāpriecājas, ka uzradās nopietns cilvēks, kas pārņēma vadību. Kalvītis ir cilvēks, kurš bijis hokejā ļoti ilgi, arī viņa dēli izgājuši cauri hokeja sistēmai. Redzēsim, cik daudz viņš spēs pieslēgties federācijas darbam, bet svarīgākais jau ir komandas darbs un līdz šim bijis tā, ka Lipmans daudz ko izlēma viens pats. Komandas darbs ir pats pamats, uz kuru viss jābalsta. Savukārt, cik pazīstu jauno LHF ģenerālsekretāru Viesturu Koziolu, viņš ir cilvēks, kas grib darboties un jau ir darbojies hokejā. Ceru, ka viņš sevi visu atdos šim darbam.”

Rodrigo Laviņš: “Pārmaiņām vajadzēja būt. Protams, daudz kas jādara citādi, bet Lipmans savā laikā bija ieviesis vismaz stabilitāti. Vai 20 gadi elitē ir viņa nopelns vai ne, par to var diskutēt. Jautājums, vai tāpēc jāieslīgst pašapmierinātībā, aizmirstot par citām lietām, piemēram, bērnu hokeju. Diemžēl mums nav vienotas programmas, kā strādāt. Dānijā, Norvēģijā strādā pēc zviedru sistēmas – mums jāizstrādā kaut kas līdzīgs, lai visi treneri strādātu vienoti, nevis katrs treneris mācītu divas dažādas sistēmas. Ceru, ka Kalvītis tiešām vadīs federāciju, nevis strādās pēc “Dinamo” stabules, ņemot vērā viņa iepriekšējo darbību. Ceru, ka nebūs iesaistīta politika, bet valde darīs hokejam labas lietas.”

Mārtiņš Cipulis: “Pārmaiņas bija vajadzīgas jau sen. Situācijai tagad noteikti jāuzlabojas. Lipmans ilgus gadus visu solīto lielajai izlasei izpildīja, vien pēdējos gados sāka kaut ko fantazēt un solījumi palika gaisā. Taču runa nav tikai par nacionālo izlasi, bet par visu hokeja saimniecību – sākot no bērniem un junioriem, kas bija un ir lielā bardakā. To, ka parādīsies Kalvītis, negaidīju, bet uzskatu – viss, kas notika, ir uz labu. Kalvītim dēli spēlē hokeju, pats bijis hokejā ilgus gadus, augstos amatos bijis arī Rīgas “Dinamo” – ar hokeju viņš katrā ziņā ir “uz tu”, arī jaunā valde savākta laba un pārmaiņām noteikti jāseko. Arī par Koziolu varu teikt tikai to labāko, jo spēlēju “Rīgas 2000″ komandā mirklī, kad viņš to pārņēma un sākās jūtamas pozitīvas pārmaiņas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai tad vinjsh jau savu atseedeejis?

  2. Nu nav Kalvītis top menedžeris,Lipmans vismaz bija ticis par grindex īpašnieku,kaut gan zināmas tautības līdztautieši viņu uzmeta metalurga gadījumā,tātad tie bija gudrāki,bet Kalvītis ekonomikā,izņemot problēmas neko nav radījis.Ja Gazprom naudu iedos varbūt ko izdarīs,bet radīt viņš nav spējīgs

    • Kalvītis 2009.gadā TV izlielījās par “7 zelta gadiem”, un tad tie arī sākās! Kā būs ar hokeju? Kam tiks zelts?

  3. Labāka kandidāta nav , ja grib kaut ko novest līdz kliņķim.

  4. 7 treknos vai 7 bada gadus?

  5. Ko var kalvītis varēja redzēt, kad viņš par premjeru bija, ar sekojošu garantēto silto vietiņu Krievijas uzņemumā. Šeptmanis, šī vārda sliktākajā nozīmē ar savas tautas nodevēja reputāciju.

  6. Hokejisti ir apbrīnojami nekonkrēti, bet tik un tā var saprast, ka nekādas vainas Lipmana darbībai nebija, atskaitot varbūt autoritāru vadības stilu. Liekas arī, ka vienkārši Lipmans bija apnicis, nu un tagad būs “reformas” un droši vien būs labāk. Tas aizkustinoši atgādina Latvijas valsts politiku, kur reformas bieži tiek uzskatītas par pašmērķi, apmēram kā vārds “new” uz veļas pulvera iepakojuma. Uzsāksim reformas, gan jau būs labāk. Bet parasti izrādās, ka labāk nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+