×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Galvanovskis liek punktu Ukrainā

galvanovskis_jk_11

Latviešu basketbola speciālists Agris Galvanovskis atstājis Ukrainas kluba “Mykolaiv” galvenā trenera amatu jaunu darbavietu cer atrast līdz Jaunajam gadam. Tomēr pašlaik nebūt nav viennozīmīgi prognozējams, ka viņš atgriezīs strādāt Latvijā, teicis treneri pārstāvošais aģents Raivis Ušackis.

Galvanovskis ceturtdien pametis Ukrainas kluba “Mykolaiv” galvenā trenera amatu, abpusēji vienojoties par līguma laušanu. Novembra vidū Ušackis pavēstīja, ka “Mykolaiv” klubā jau kādu laiku netiek maksātas algas ne spēlētājiem, ne treneriem, turklāt Galvanovskis esot piekritis savu atalgojumu pagaidīt, lai to vispirms saņemtu basketbolisti. Tiesa, komanda kavējas ar izmaksām ne tikai par pagājušo sezonu, bet arī par šo. Klubs apstiprinājis, ka par iemeslu līguma laušanai ir tā nespēja izpildīt savas finansiālās saistības, piebilstot, ka treneris devies atpakaļ uz Latviju.

“Viņš patiešām dodas atpakaļ uz Latviju, taču pašlaik vien sadzīvisku un ģimenes apstākļu dēļ. Galvanovskim vēl ir jāizrunājas ar savu ģimeni par turpmāko karjeras attīstību,” skaidroja Ušackis, sakot, ka no pašmāju klubiem līdz šim tālāk par interesi trenera pakalpojumos sarunas nav nonākušas. “Kaut kādas sarunas ir bijušas, taču nekā konkrēta. Sabiedrībā izteiktie minējumi ir vien spekulācijas, jo pašlaik par viņa turpmāko karjeru nekas precīzi nav zināms. Ceram gan, ka skaidrība jau būs līdz Jaunajam gadam.”

Pašlaik trenerim, viņa ģimenei un aģentam ir jāizvērtē, vai viņš vēlas turpināt strādāt ārzemēs un vai Latvijā ir atrodams kāds adekvāts piedāvājums. Iespējamo valstu diapazons, kurās Galvanovskis varētu strādāt, pašlaik netiek atklāts, tomēr zināms, ka divu valstu apmeklēšanai, kur varētu risināties sarunas par līguma parakstīšanu, pašlaik tiek gaidīts vīzas saņemšanas apstiprinājums.

Citu starpā interesi par Galvanovska nolīgšanu izrāda Bahreinā, tomēr pašlaik nav prognozējams, cik šie piedāvājumi varētu būt nopietni.

“Svarīgs tomēr ir ne tikai naudas, bet arī sportiskais jautājums – lai trenerim būtu, kur realizēt savas ambīcijas,” uzsvēra Ušackis, piebilstot, ka šajās dienās viņš saņēmis daudzu Galvanovska bijušo spēlētāju un pašmāju klubu pārstāvju zvanus. “Daudzi spēlētāji ar mani runā un izsaka cerību, ka Galvanovskis būs viņu kluba treneris. Viņa pakļautībā basketbolisti grib spēlēt, un par to es esmu ļoti iepriecināts.”

Pašlaik 42 gadus vecais Galvanovskis par “Mykolaiv” galveno treneri kļuva 2012.gada vasarā, pirmajā sezonā to vietējā čempionātā aizvedot līdz desmitajai vietai, bet šajā pavasarī – līdz septītajai. Vēlāk sekojošajās izslēgšanas spēlēs gan neizdevās pārvarēt pirmo kārtu jeb ceturtdaļfinālu, kad nācās atzīt čempiones Kijevas “Budiveļņik” pārākumu.

Pirms pievienošanās Ukrainas komandai Galvanovskis vadīja “Liepājas lauvas” komandu, divas reizes palīdzot tai izcīnīt bronzas godalgas “Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL).

Galvanovskis savas spēlētāja karjeras norietā bija Gulbenes ASK/”Buki” vienības spēlējošais treneris, bet vēlāk arī komandas galvenais treneris. Pēc tam viņš bija “Ventspils” vienības otrais treneris, bet no 2008.gada vasaras līdz 2009.gada decembrim Galvanovskis bija “Ventspils” galvenais treneris, palīdzot komandai kļūt par Latvijas čempioniem.

Savas karjeras laikā speciālists divos Eiropas čempionātos vadījis arī Latvijas U-20 izlasi, turklāt savulaik divus gadus bija arī Ainara Bagatska palīgs Latvijas pieaugušo izlasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+