×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
10. decembris, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Galvasgala personību deficīts (13)

Foto - Evija Trifanova, Zane Bitere/LETAFoto - Evija Trifanova, Zane Bitere/LETA

Sociālajos tīklos plosās kārtējais emociju cunami, ko izraisījusi svaigā aptauja par valsts politiskajiem līderiem. Vai tiešām cilvēki ir tik neglābjami akli, ka pirmajā trijniekā nosaukuši Raimondu Vējoni, Aivaru Lembergu un Nilu Ušakovu?! Sazvērestības teoriju cienītāji aicina padomāt, kuram (-iem) noderīga šāda trijotne. Rāmāk no-skaņotie iznākumu skaidro ar aptaujas metodiku, kas dažādu sabiedrības grupu viedokļus aplūko no vairākiem skatupunktiem, rezultātu pakļaujot diezgan komplicētām matemātiskām darbībām, ko skeptiķi dēvē par manipulācijām. Līdzsvarotam priekšlikumam nosaukt citus līderu titula cienīgos patiesībā nav izredžu ievirzīt šo uzskatu straumi lietišķā gultnē. Kaut gan būtu ļoti svētīgi ar vēsu galvu apsvērt, kādus ļaudis gribam redzēt pie visu līmeņu valsts vadības svirām un – kas vēl svarīgāk! – vai līdzīgās diskusijās pieprasītais kurš katrs “labais cilvēks” spēj pildīt augstas amatpersonas pienākumus.

Maz ticams, ka nākamās Saeimas vēlēšanās iztiksim bez kārtējā saulveža. Īsais iepriekšējo mūžs nav šķērslis, lai viena daļa elektorāta turpinātu “mīlēt ar ausīm” un pieviltos jau trešajā dienā pēc balsošanas, kad bezmaksas kliņģerus solījušais izrādās prasts mutesbajārs. Tādus atbalstījušie vēlāk nereti biedrojas uzskatā, ka Saeimas namam gandrīz vai piemīt noslēpumainas spējas iejaukties patībā: pirms vēlēšanām, lūk, bija ļoti patīkams cilvēks, bet deputāta krēslā izmainījies līdz nepazīšanai – viņi visi “tur” pārvēršas. Lai gan ezoterika modē joprojām, pārmaiņas izskaidrojums ļoti piezemēts: ja parlamentā ievēlētajam trūkst pieredzes pat maza kolektīva darba organizēšanā un vadīšanā, tad velti no viņa gaidīt kampaņā solītos brīnumus. Palaikam varbūt uzšvirkstēs no tribīnes, par sevi atgādinot, un tas arī viss.

Bet, atgriežoties pie aptaujas par līderiem, ir jāteic: neviens no iepriekš minētās trijotnes nav ideālais varasvīrs, ne uz to pusi, taču galvasgalā viņus noliek spēja ilgstoši izturēt spiedienu, kuru jūt ikviens politikā iegājušais. Liels īpatsvars šajā spiedienā ir negatīvajai attieksmei pret politiķiem, un arī viņu ģimenes locekļiem ar to jārēķinās. Nav noslēpums, ka, tuvinieku sirdsmieru saudzējot, jaunas daudzsološas personības mēdz noraidīt aicinājumus pievērsties politikai, jo vieglas dienas tur negaida nevienu, ieskaitot par līderiem nupat titulētos. Vēsture pārpilna piemēru, kad strauji dzisušas un iemestas aizmirstībā daudz spožākas zvaigznes.

Jo tuvāk vēlēšanas, jo biežāk dzirdēsim, ka Saeimā vajadzīgas jaunas sejas. Protams, runa nevis par ģīmjiem, bet politiski spilgtām personībām. Diemžēl tādas nedzimst pēc pieprasījuma, un pat uz Latvijas apstākļiem stabilu partiju vadības rezervistu soliņiem nav lielas drūzmas. Politikas vērotāji saka – līderu deficīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Oi, Monika! Arī Jūs…

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): “Plikadīdas, kuriem visa manta mugurā, bet bagātība vēderā, politikā lien ne jau cēlu mērķu vadīti. Kādi mērķi var būt, ja pēdējās tupeles nošķiebtas, zupa plāna iestrēbta, banka spiež un parādi miljonos? Bet tie, kuriem galvā nav vējš, ir ko strēbt un lieks kurpju pāris, politikā neies, jo tejāteris nav tā vērts, lai maltu svešus sū… Latvija iet bojā? Tauta izmirst? Ļoti labi. Sen bija laiks dot vietu dzīvīgākām tautām. Bet ķērcieni “KRIEVI NĀK!!!…”, “latv(ĀN)iju – latv(ĀN)iešiem!!!…” un taml. truli prasta “ģeopolitiskā hibrīdkara” LUMPEŅZOMBĒŠANA vairs nedarbojas – par vēlu.” ( cit.vied.aut.: komentētājs “nomr”, diskusjia pie zinātnieka un publicista Artura Priedīša esejas “Nozieguma brīvība” pa lēto pērkamajā interneta portālā “pietiek-com” )
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Šajā pašreizējā Latvijas valstī politika un tai pakārtotā valsts un pašvaldību pārvalde ir veids, kā ar ļoti apšaubāmām darbībām “nopelnīt” naudu tiem, kas citādāk to darīt neprot. Jau no paša sākuma salīdzinoši nedaudzajiem varas turētājiem bija izdevīgi visu šīs valsts sabiedrību dalīt tā, lai atstumtu no “barības galda” pēc iespējas vairāk aktīvu iedzīvotāju. Par to maz kurš runā, bet tas nu reiz ir fakts! Pie mums mazskaitlīga politekonomiskā “elite” – saeimas “tautas kalpi”, gan attiecīgajā laika posmā valdošie, gan tiem opozīcijā esošie politekonomisko interešu grupējumi, kuri sevi dēvē par “partijām”, no “valdošās koalīcijas” līderiem sastāvošā pretlikumīgā, valsts pamatlikumam Satversmei un citiem likumdošanas aktiem neatbilstošā “koalīcijas padome”, kā arī tās kontrolētās valdības “politiski atbildīgie” funkcionāri – visu vērtē un skaita nevis pēc smadzenēm, bet pēc “mutēm pie siles”. Šī “elite” uzskata, ka pie valsts un pašvaldību budžetu un citu resursu, kā arī pie valsts un pašvaldību pasūtījumu, subsīdiju u.c. politiski motivētu privilēģiju dalīšanas “savējiem”, pie SILES jāpielaiž pēc iespējas mazāk mutes.” … (apt.cit.aut.: uzņēmējs un mecenāts J. Gombergs)
  —–
  .
  “Par šo gan runāt “neesot glīti”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 9.07.2008., Nr.6. )
  .
  “Lai jādzīvo nav ‘di#su pliku’ ~
  Šai “valstī” ‘taisīt’ “politiku”,
  ‘Lien’ mutanti, kam s(kaidas) galvā,
  Un lielkretīnu smaka spalvā.
  .
  Tie, kuri “valstī” ‘SILI bradā’,
  Bez “politikas” ‘sprāgtu’ badā,
  Jo – nejēdz VISPĀR neko darīt,
  Kā vienīgi – ‘pa trekno parīt’:
  .
  Pēc “shēmām” dalot ‘budžet-piķi’,
  Tur ‘atslauc taukus’ “politiķi”,
  Ar paštaisītiem likumpantiem,
  No SILES sugas “konkursantiem”.
  .
  Caur ‘tenderiem’ tiek budžets tērēts,
  Lai katrs “zobratiņš” top ‘smērēts’:
  Iekš SISTĒMAS un “aparāta”,
  ‘Rij’ lērums KRETĪNU, bez sāta.
  .
  Šai “valstī” smadzenes NAV vērtas,
  Pat tik, cik ‘subproduktos svērtas’:
  Ir “kaitīgs process” domāšana ~
  To aizstāj prasta ZOMBĒŠANA.
  .
  Ja MUĻĶU ZEMĒ dzīvot riebjas,
  Dēļ tā, ka “valsts” ‘uz galu šķiebjas’,
  Var ‘šņorēt pastalas un paunas’ ~
  Rast SIB-īrijās mājas jaunas:
  .
  Drīz paliks “valstī” ‘SILES brāļi’,
  Un smagāk NOZOMBĒTIE ‘pāļi’ ~
  Jo ‘mazāk mutes būs pie galda’,
  Jo – ērtāk tiem, kas MZ “valda”!…”

  Par šo gan runāt “neesot glīti” ~
  ‘Viebj skābus feisus’ “sorosīti”,
  Un SILES lopi rukšķ uz “bļauriem”,
  Kam klusēt pieriebies kā ‘bauriem’…

  =======

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Iznemot prezidentu parejas aptaujas ir nopirktas.

 4. artiķelis galīgi auzās Atbildēt

  Cilvēciskot un idealizēt dažādu radījumu īpašības jau no laika gala ir bijis kruti, bet skaudrā realitāte rāda, ka mafija atrod lielāko idiotu ko iebāzt par instrumentu savu interešu bīdīšanai. Latvijā, Krievijā, Amerikā …

 5. kārtējā pasūtijumu aptauja,,neesmu piedalījies nevienā no šāda tipa aptaujām. nez ko viņi izjautā.

 6. Kā jau muļķu zemē…

 7. Politikā lielākoties lien 1) neizdevušies cilvēki citās jomās, jo tur var piekļūt pie “siles”, no kuras pēcāk strēbt4 2) un politikā lien sazagušies šeftmaņi, lai varētu ietekmēt politiskos lēmumus sev par labu, uzpērkot pirmos

 8. čeka ļoti labi māk citus nepielaist

 9. Es Pats esmu Visuma Saprata politiskais lideris uz zemeslodes te ,musu diskveida piena galaktikas periferijas zvaigznes Saule sistemas tresas planetas ,ari sini cilveku socialaja teritorija Latvija.Ta ka man ir visas zemeslodes problemas domas ar savam smadzenem jaizgudro,ka pareizak nokartot,tad Es Pats izvirzu ,sevi labi pieradijuso Nilu Usakovu par Lideri seit Latvija esosajiem neko nezinosiem,inertiem un neprotosiem politikanu nevarigajiem pretcilveciskuma darboniem.

 10. Pensionāriem patīk….bet pārējie rādās ka jau pasen ir ārzemēs un strādā tur
  .Ierēdņu armija būs par šīm personībām jo no viņiem atkarīga darba vieta un alga
  Pārējiem jāklusē jo citādi var padzīt no darba.Raksta autorei to nesaprats

 11. Ja tiešām var ticēt aptaujām ,tad patiesi esam muļķu zeme.Vai cilvēki ir akli un neredz ,ko dara šie ļaudis(sevišķi divi),jo vien sir tukša vieta.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+