Pasaulē
Vēsture

Galvaskauss starp kājām: neparasti apbedījumi Anglijas ziemeļrietumos0

Foto: Archeological Solutions

Būvlaukumā Anglijas ziemeļrietumu pilsētā Berijsentedmudsā atrasti neparasti skeleti – apbedītajiem galvaskausi neatrodas vis to ierastajā vietā, bet gan novietoti starp kāju stilbiem, raksta “Daily Mail”.

Arheologi atradumu datē ar Romas impērijas laiku un uzskata, ka neparastais kaulu novietojums liecina par īpašu rituālu.

Galvaskausi atdalīti no mugurkaula un pārvietoti 17 no 52 apbedītajiem, turklāt neparasti, ka vienāds skaits – astoņi – skeleti pieder pieaugušiem vīriešiem un sievietēm, bet viens – desmit gadus vecam bērnam.

Speciālisti pārliecināti, ka Berijsentedmundsā apbedītajiem nav izpildīts nāvessods, jo galva no ķermeņa atdalīta jau pēc nāves, turklāt tas paveikts ļoti rūpīgi.

Saistītie raksti

Endrū Pīčijs, kas pārstāv kompāniju “Archaeological Solutions”, norāda, ka šāds apbedīšanas veids bijis raksturīgs ļoti nelielam iedzīvotāju slānim.

Iespējams, viņi bijuši saistīti ar lauksaimniecību, jo skeleti liecina par bagātīgu pārtiku un labu fizisko attīstību. Tiesa, zobi bijuši stipri bojāti, kas liecina par cukura ietekmi.

Pēc tam, kad skeleti būs pienācīgi izpētīti un dokumentēta to atrašanas vieta, atradumu nodos muzejam.

LA.lv