×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Galvaspilsētas centra skolas iegūst pievilcīgu vidi

rotala_km_10

Rīgas centra skolu pagalmi līdz šim bijuši visai garlaicīgi – asfalts un varbūt daži soliņi. Taču līdz ar Rīgas Centra humanitārās vidusskolas pagalma pārvērtībām šādas teritorijas visā galvaspilsētā varētu kļūt aizvien pievilcīgākas. 


Nelielais skolas pagalms nu ir sadalīts divās funkcionālās daļās. Saimnieciskajā, kur atrodas autostāvvieta un velonovietne, tiek pievesti produkti skolas virtuvei, kā arī rekreācijas zonā. Tajā starpbrīžos darāmā pietiks kā lieliem, tā maziem skolas bērniem. Vecāko klašu audzēkņi var izmantot mūsdienīgus āra velotrenažierus un ar zaļu segumu klātu laukumu bumbas spēlei, savukārt mazie varēs kāpaļāt pa tā dēvēto zirnekļa atrakciju un atpūsties uz interesantiem, apaļiem sēžamajiem. “Šī ir lieliska pieredze pašvaldības un skolas sadarbībai, kad vienu no skolas audzēkņu, skolotāju un vecāku idejām un vīzijām izdevies realizēt dzīvē,” norāda Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. Viņš arī atzīst, ka šis projekts varētu būt lielisks tipveida risinājums pilsētas centra skolām ar nelielu teritoriju.

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas vēsture aizsākās 1885. gadā, kad Rīgas pilsētas valde atvēra Rīgā, K. Barona ielā 46, meiteņu vienklasīgo skolu. Mūsdienās vidusskola piedāvā izglītības programmas ar padziļinātu angļu valodas apguvi. 2011./2012. mācību gadā mācības uzsāka 856 skolēni. 1971. gadā 26. janvārī toreizējā Rīgas 50. vidusskola uzsāka darbu jaunuzceltajā ēkā K. Barona ielā 97a. Līdz pat mūsdienām, kad skolas nosaukums ir mainījies uz Rīgas Centra humanitāro ģimnāziju, vēlāk Rīgas Centra humanitāro vidusskolu, ēkas iekšējais pagalms ne reizi netika piedzīvojis renovācijas darbus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+