×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Galvenā balva – mazi siltuma rēķini


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar Rīgā, Melngalvju namā, svinīgi beidzās šopavasar Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī žurnāla “Latvijas Būvniecība” redakcijas izsludinātais konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”. Žūrija, kurā bija ap divdesmit būvniecības lietpratēju, novērtēja 41 pieteikto projektu, kas ir divreiz vairāk nekā pērn.


 

Šā gada konkursa uzvarētāji saņēma 100 latu vērtas dāvanu kartes no Latvijas stādu audzētavām un no interjeru salona “Siena”.

Svinīgās apbalvošanas laikā Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis rēķināja, ka katrs ēku siltināšanā ieguldītais lats atmaksājas pieckārt: uzlabojas celtnes izskats; sarūk siltuma rēķini; samazinās atkarība no importētās enerģijas; ir vairāk darba mūsu celtniekiem, atveseļojas mūsu ekonomika.

Tomēr, kā svinīgajā noslēguma pasākumā izteicās vairāki konkursa rīkotāji, pati lielākā balva visiem, kuri uzņemas siltināt ēkas, ir mazāki siltuma rēķini.

 

Uzziņa

Starp sabiedriskajām ēkām par veiksmīgāko atzīts Alojas biznesa centra sešstāvu nams Rīgā, K. Valdemāra ielā 62 (projekta autors – Visvaldis Sarma, būvuzņēmējs – SIA “BCC Company”).

Industriālo ēku grupā visaugstāk novērtētā ir SIA “Dinex Latvija” piederošā ražošanas celtne Ozolnieku novada Raubēnos (projekta autore – Anda Kursiša, būvuzņēmējs – SIA “NCC Konstrukcija”).

Vienģimeņu privātmāju grupā pirmā ir Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā celtā divstāvu ēka (projekta autors – SAI “Krauklis Grende”, būvuzņēmējs – SIA “KL Nami”).

No konkursam pieteiktajām 28 daudzdzīvokļu ēkām labākās godu šoreiz nedeva, uzskatot, ka neviens no konkursam pieteiktajiem daudzstāvu dzīvojamiem namiem nav pārāks par citiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+