×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
14. jūnijs, 2018
Drukāt

Tas ir neaptverami, ka tevi paņem kā lopu un aizved. Vai par to, ka esi latvietis? (31)

Foto - TImurs SubhankulovsFoto - TImurs Subhankulovs

Galvenais – būt stiprai tautai nākotnē

“1941. gada jūnijā bija tikpat silts un skaists laiks kā šogad, vismaz Jūrkalnē,” atceras Arvīds Vārpiņš, kuru kā desmitgadīgu zēnu kopā ar vecākiem, māsu un vecvecākiem toreiz deportēja uz Sibīriju.

Arvīds kopā ar ģimeni ir iestādījis Likteņdārzā ozolu svešumā bojā gājušo tuvinieku piemiņai. Staļiniskajās represijās ļoti daudz cietusi mātes tuvinieku Raibartu dzimta. Uz manu jautājumu, vai iespējama piedošana par šīm traģēdijām, viņš atbild: “Kam var piedot? Tas ir neaptverami, ka tevi paņem kā lopu un aizved. Vai par to, ka esi latvietis? Laikam tā tas bija domāts, atbrīvot teritoriju… Tāpat kā Pievolgas vāciešus un Krimas tatārus aizveda no viņu dzīvesvietām.”

1941. gadā dienā pirms deportācijām Arvīds bija ganījis govis, tikai tuvu pusnaktij aizgājis gulēt. Viņam spilgti prātā, ka pēc pāris stundām mamma modināja: “Dēls, celies, modini māsu, jābrauc!” Tēvs sēdēja pie galda, divi deportētāji ar šautenēm viņam blakus, rakstījis, kādu mantu atstāj: jaunsaimniecībā bija divas govis un zirgs.

 

“Aiz kājām izrāva no vagona”

Arvīda vectēvs Jānis Raibarts līdz padomju okupācijai bija pagasta vecākais, bet 1940. gadā viņa ģimene izlikta no mājām. Raibarti ar slimo, paralizēto dēlu Pēteri bija pārcēlušies uz znota Vārpiņa mājām. Paralizētais pats nespēja ne piecelties, ne aiziet uz tualeti; tādu viņu ielika izsūtāmo vagonā, kur gulēja uz grīdas. “Toreiz jau nebija ne pamperu, nekā tāda. Varat iedomāties, kas tai karstumā ar slimo cilvēku notika,” atminas Arvīds. “Kad vilciens bija jau iebraucis dziļi Krievijā, Sverdlovskā, vagona durvis atvēra, zaldāti viņu aiz kājām izrāva ārā no vagona, viņš nokrita ar galvu uz bruģa.” Nelaimīgais vēl dažas dienas bijis pie dzīvības, un 29. jūnijā viņam visas šīszemes mokas beigušās.

“Laiks bija karsts, Latvijā vilciens nekur nepieturēja. Visiem ļoti gribējās dzert – ēda līdzpaņemto maizīti, sālītu cūkas cisku, bet ūdens nebija,” stāsta Arvīds. “Mazā stacijā pirms Maskavas vilciens apstājās, tika pavēlēts, lai divi cilvēki no vagona kāpj ārā pēc ūdens. Bet trauku cilvēkiem nebija, tik kāda maza kanniņa. Vīrieši – ģimenes galvas – jau pirms iekāpšanas vagonos bija nošķirti no ģimenēm. 23. jūnijā izsūtītie pa vagona mazo lodziņu redzējuši tālumā kalnus, kāds ieminējies, ka tie ir Urālu kalni. Jāņu vakarā ešelons sāka līgot,” atceras A. Vārpiņš.

 

Vecomāti sūtīja meža darbos

No galastacijas Kamarčagas deportētos aizveda uz kolhoziem. “Pirmā vieta, kur dzīvojām, bija kolhozs “Pokostnoje”,” stāsta Arvīds. “Mūs nometināja klubā un lika iet pļavā grābt sienu. Bet vajadzēja ēdienu. Priekšsēdētājs teica – par darba dienām rudenī saņemsit rudzus, auzas, varēsit cept, vārīt. Bet kā izdzīvot līdz rudenim? Tas viņu neinteresēja.” Sievietes līdzpaņemtās drēbes mainīja pret kaut ko ēdamu. Arvīda mamma Marija jaunībā bija mācījusies par šuvēju, un šī prasme palīdzēja izdzīvot. Citas tik labas šuvējas ciemā nebija, un par drēbju šūšanu viņai atlīdzināja ar pienu, kartupeļiem. “Cilvēki mums ieteica: ko uztraucaties, redz, kur ir kartupeļu lauks, ejiet, rociet. Atbildējām – tas nav mūsu, tas ir kolhoza, valsts. Bijām tādi muļķi, ka negājām rakt. Vēlāk gan būtu gājuši,” nosaka Arvīds. Puikas dzirnavu dīķī mēģinājuši kādu zivi noķert.

Traģiski klājās Arvīda vecmammai, kurai bija jau pāri 70 gadiem, viņa krievu valodā neprata neviena vārda. “1942. gada martā atbrauca čekists ragavās, parādīja pavēli, ka Margrietai Raibartei jādodas uz mežizstrādi cirst kokus,” atceras mazdēls. “Bija jābrauc kādi simt kilometri taigā, un ģimenei pašai viņa jāaizved turp. Kažoku mums nebija, velteņu arī ne, braucām, segās ietinušies. Nokļuvām galā, tur priekšnieks saka: ko jūs man atvedāt? Šo babušku? Man vajag strādniekus!” Rādījām, ka tāda ir pavēle, ar zīmogu. Pēc diviem gadiem izklapatojām, lai vecmammu atsūta pie mums uz Suhobuzimu, uz kurieni jau bijām pārvietoti. Bet vecmamma drīz pēc tam nomira…”

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. būtu lasījis visu... Atbildēt

  Nezin’ kas nu tieši šodien Latvijas Avīzes gaišajiem prātiem (varbūt tikai kādam vienam pašam īpaši mazajam prātiņam?) nav ļāvis tieši šodien laikraksta mājaslapā ievietot visu pilnu šī svaigā un 14.jūnijā aktuālā raksta tekstu?

 3. Šai valstij, šai tautai varētu piedot tikai tad ja viņa nožēlotu nodarīto un lūgtu piedošanu. Viņa to nekad nav darījusi un diez vai darīs bet turpina savus briesmu darbus vēl jo projām. Dievs, dod lai viņa izbeidz savu eksistenci tad pasaulē beidzot iestāsies miers jo citas tautas savā starpā gan jau kaut kā sarunās, ar šo vienoties par mieru ir bezcerīgi.

 4. Tas viss notika tāpēc ka pakāsām būtībā bez cīņas mēs mūsu zemi. Un kā zināms jau no seniem laikiem, uzvarētajs ar iekaroto zemi un tās tautu principā var darīt ko grib. Būtībā mums ir paveicies, ka esam vēl tāda tauta latvieši un pie tam ar savu valsti un zemi. Daudzi to mūsdienu tolerancē ir aizmirsuši un gatavi balsot par saskaņu, pārdot pa lēto savu zemi, pildīt absurdus EU likumus utt. Tikai pēc nebrīnieties, ka atkal kāds ar jums izrīkojas kā grib.

 5. paldies Dacei Kokarevičai, bet .... Atbildēt

  Paldies Dacei par rakstu. Jā, mūsu kaimiņa tumsonībā maz kas ir gājis mazākumā. … Dace, jūs rakstāt “Latvijas Avīzei,” kura skaļi runā, ka aizstāvot tradīciju, ka ir konservatīvas ideoloģijas aizsztāve un tani pašā laikā LETAS neoliberālisma rakstus. Vai jums , Dace, šī divkosība ir pieņemama? Vai ir labi rakstīt par tautas sāpēm un izlikties kurlai un aklai, redzot , ka tautu šodien “Latvijas Avīzē” nogalina cita ideoloģija – neoliberālisms (valsts un vērtību noliegšana) . Jā, komunisma, krieviskuma bezjēdzība un ņirdzīgums ir izbaudīts līdz mielēm – civilokupantu pēcnācēji vēl joprojām nesaprot, ka viņiem ir vai nu jāaizbrauc, vai arī jāpieņem latvietība). Dace, bet šodienas apdarudējumus tautai ir tikpat liels, cik liels tas bija sākoties okupācijai. Kā piemēru var minēt jūsu “Latvijas Avīzes” publicētos rakstus dažas dienas atpakaļ par viendzimunieku iegribu uzspiešanu visai tautai, – tad kad šie tikumības noliedzēji maršēja pa Rīgas ielām. Latvijas Avīze tajās dienās atgremoja daudzus Letas rakstus un saražoja pat savus (nospļaujoties par paziņoto tradīcijas aizstāvību). Bet šodien? Kur ir raksti par šodienas gājienu? Kur ir ir intervijas ar cilvēkiem? Ir tikai viens secinājums, -“Latvijas Avīze” , jūs esat meļi, jūs sajaucat melus ar patiesību, netikumu ar tikumu – jūs indējat tautu. Bēdīga situācija Latvijā. Bēdīga.

  • Atļaušos piebilst, kat Krievija nekad nav atkāpusies no “tradicionālajām” vērtībām, un tās aizstāv tik pat dedzīgi šodien, kā 40. os gados.

   • Krievija jau vairāk nekā 1000 gadus turas pie tradicionālajām vērtībām ( pašpietiekamība, pareizticība, tēvija ) – savas nacionālās identitātes. Tāpēc vēl nav sabrukusi 3.Pasaules kara laikā.

  • Paldies par komentāru. Reportāža par represēto piemiņas gājienu ir publicēta 15. jūnija “Latvijas Avīzē”, un ir arī portālā. Bet par to, vai vecākiem brīvdienā labāk mācīt bērniem kaut vai peldētprasmi vai ko citu derīgu, nevis doties uz ģimeņu demonstrācijas gājienu karstā pilsētas centrā, es jau Jums savu viedokli pateicu klātienē, vai ne?
   Jūs rakstāt par “LA” kā avīzi, bet man jautājums Jums- vai lasāt avīzi drukātajā formā vai publikācijas portālā?

   • Atbilde 'DK' teiktajam Atbildēt

    es neatkāpšos no saviem vardiem par Latvijas Avīzi, kura sajauc melus ar patiesību, netikumu ar tikumu, kura ar saviem rakstiem indē tautu. Redziet, DK, gan drukāta avīze gan vietne tīmeklī pārstāv vienu un to pašu īpašnieku, juridisku personu un tātad arī vienu un to pašu politiku. Vai LA vietne tīmeklī ir atsevišķa juridiska persona? Nē! Tātad arī LA tīmekļa vietnei ir jāsakrīt ar kopējo politiku, proti, ar LA paziņoto nacionāli konservatīvo politiku. Ikdienā notiek pretējais, katru dienu ir LA vietnē ir raksti, kuri sludina neoliberālismu. … Kā jūs , Dace Kokarēviča, varat patriotiskus rakstus plašsaziņai, kura māna, melo tautai? Vai jūs, LA strādājošie, varat uz sevi skatīties spogulī bez riebuma?

 6. paldies Dacei Kokarevičai Atbildēt

  Paldies Dacei par rakstu. Jā, mūsu kaimiņa tumsonībā maz kas ir gājis mazākumā. … Dace, jūs rakstāt “Latvijas Avīzei,” kura skaļi runā, ka aizstāvot tradīciju, ka ir konservatīvas ideoloģijas aizsztāve un tani pašā laikā LETAS neoliberālisma rakstus. Vai jums , Dace, šī divkosība ir pieņemama? Vai ir labi rakstīt par tautas sāpēm un izlikties kurlai un aklai, redzot , ka tautu šodien “Latvijas Avīzē” nogalina cita ideoloģija – neoliberālisms (valsts un vērtību noliegšana) . Jā, komunisma, krieviskuma bezjēdzība un ņirdzīgums ir izbaudīts līdz mielēm – civilokupantu pēcnācēji vēl joprojām nesaprot, ka viņiem ir vai nu jāaizbrauc, vai arī jāpieņem latvietība). Dace, bet šodienas apdarudējumus tautai ir tikpat liels, cik liels tas bija sākoties okupācijai. Kā piemēru var minēt jūsu “Latvijas Avīzes” publicētos rakstus dažas dienas atpakaļ par viendzimunieku iegribu uzspiešanu visai tautai, – tad kad šie tikumības noliedzēji maršēja pa Rīgas ielām. Latvijas Avīze tajās dienās atgremoja daudzus Letas rakstus un saražoja pat savus (nospļaujoties par paziņoto tradīcijas aizstāvību). Bet šodien? Kur ir raksti par šodienas gājienu? Kur ir ir intervijas ar cilvēkiem? Ir tikai viens secinājums, -“Latvijas Avīze” , jūs esat meļi, jūs sajaucat melus ar patiesību, netikumu ar tikumu – jūs indējat tautu. Bēdīga situācija Latvijā. Bēdīga.

 7. Tā vara un ideoloģija bija sūds, un tai ir vieta vēsturiskajā mēslainē, kur tā arī loģiski nonāca 90. jos. Ja tagadēja krievija to turpinās nonāks turpat un ar nacionalitāti tam nav nekāda sakara, kaut krieviem tagad pastiprināti borē to ideoloģija, lai šelomi-rottenbergi -abramoviči varētu pa kluso zagt

 8. nu a ko tad jus atlavaties ar sevi ta apieties? un tagad visi vainigi?

 9. ko tad jus atlavat ta darit, un tagad visi vainigi iznemot latviesus? cik tad var vaimanat?

 10. Kaimiņš kaimiņu nodeva,neviens iebraucējs nevar zināt ,cik lopu vai zemes pieder latvietim ,vai lietuvietim
  vai kam citam.

  • nu apmeram tā. nu nevar noliegt maskava atsutija pavēli-izsutit nelojālos padomju varai, bet tur noteikti nebija nedz skaits, nedz konkrēti saraksti ko sutit. tālāk visu lēma paši bāleliņi. un kā jau teicu, tur vienā variācijā jā varbut bija tā sauktais budzis un tāpec tevi izsutija, bet lielākoties tas balstijās tieši uz sarakstu sastaditāju personigajām ambicijām, naidu, antipātijām, vēlmi izkalpotes vai iegut kādu materiālu labumu. nu paši zinat letiņš letiņam vislielākais letiņš

   • Viss pareizi, tikai ziņoja jau toreizējie čekas aģenti ( ziņotājam varbūt palika manta, dzīvoklis…) un arī šodienas aģenti tiek slēpti – kam – jaunām darbībām – nami, dzīvokļi jau nolūkoti, atliek tikai sagaidīt ”atbrīvotājus”…
    Tāpēc jau tos aģentu sarakstus slēpj, būs noderīgi. Arī deputātiņi varēs teikt – es arī biju par slēpšanu ko man par to dos – neko nedos – tapat liks lopu vagonā ( moris savu padarījis un var iet, ja paliks dzīvs rakt urānu ar lāpstu… ).

 11. mūdzis regionālis Atbildēt

  Ja nu jāatbild uz jautājumu:”par ko?”,tad jāatceras,ka pēc caru valdīšanas Krievijā varu sagrāba neizglītoti, cietsirdīgi,krimināli tendēti ļaudis,saukti sarkanie.Nonākot pie izpildvaras,lēmumus un pavēles vairs neapspriež,viss ir jāizpilda burtiski pēc cirkulāra.Ja sāksi improvizēt,pats nonāksi GUL(agā).

 12. Nekas nav aizmirsts,nekas nav piedots ! Okupacijas seku likvidesanu nekavejoties ! Ja,”zala”valdiba nepilda LR Kriminallikumus un Starptautiskos likumus ,tad ta ir noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.

 13. Tik aizmirsaat piebilst,ka tie,kuri to visu dariija,bija latvieshi!! Nu tie,ar taam shauteneem,tie bijas LATVIESHI!

  • nu ar šautenem kā reiz bija kirgīzi, armeņi, čukčas…. kas pat krieviski lāka neprata, tiem lika vest un tie veda. vainigs, nevainigs, sieviete, bērns, sirmgalvis, invalids, mironis…. viņiem bija vienalga

  • Jā, jā, visas citas tautas tur bija vainīgas (arī eritrējieši!) tikai ne krievi – tie mūsu atbrīvotāji un glābēji!

  • Tādi nelieši kā Tu to darīja, nelatvieti!

 14. nu sarakstus ko vest jau sastadija paši latvieši. citu veca naida dēļ, citu karjeras, citu mantrausības dēļ tur ierakstija

  • Cik samaksaji par to lai iegutu ES un NATO Valsts Latvijas pilsonibu ?

   • man tevi nacist jāapbēdina. esmu pilsonis kopš dzimšanas un latvietis cik tālu ciltskoks sniedzas. visi senči te dzimuši un auguši, nekur nav braukuši, emigrejuši…. nu tēvs gan pacirta sibirijā mežu par karošanu leģionā….. tā ka pierakstit citu tautibu vai citas propogandas ietekmi nevaresi lai kā tev gribētos. es tikai atgādinu vispārzināmus faktus, kas na nacistiem liekas pat ļoti neērti, jo pazūd vis nacionālā naida kurināšanas efekts

    • Tas, ka esi audzis PSRS var labi redzēt no tā, cik Tu esi uzsūcis visu to propagandu un revanšismu, ko jums tur pa spundi ar karoti baroja!

     • tas tāds novazāts stereotipsisks paziņojums ar ko cenšas pretim stāvet kad argumentu nav bet oponenta teiktais pavisam nepatīk, tad pasludina par trolli, par propogandas saindētu….. nu kā bērnudārzā, kad apsaukā pretinieku pa gabalu auklitei svārkos ieķēries……

     • Protams, ka man Tavs teiktais nepatīk – jo tās ir bez pamatu mūlķības. Un par apsaukāšanos, nu pārlasi velreiz savu komentāru.

     • Dvidsons A. G.

      Muļķības ir stāstīt, ka atnāca ļaunie krievi, un tagad ņēmās izsūtīt visus vienkārši tāpēc, ka tie ir latvieši. Piedevām, tās vēl ir valstij kaitīgas muļķības, bet, diemžēl, valdošā kliķe jau vairāk, kā ceturtdaļgadsimtu turas pie varas, ekspluatējot šīs muļķības. Diemžēl objektivitāte visā sarežģītajā 20gs vēsturē nevienam nav vajadzīga.

     • Dvidsons A. G.

      Muļķības ir stāstīt, ka atnāca ļaunie krievi, un tagad ņēmās izsūtīt visus vienkārši tāpēc, ka tie ir latvieši. Piedevām, tās vēl ir valstij kaitīgas muļķības, bet, diemžēl, valdošā kliķe jau vairāk, kā ceturtdaļgadsimtu turas pie varas, ekspluatējot šīs muļķības. Diemžēl objektivitāte visā sarežģītajā 20gs vēsturē nevienam nav vajadzīga. Kā, patiesībā, arī vispār vēsturē, kura vienmēr ir ideoloģiski-manipulatīvs instruments.

     • Nē Dvidson, tā nav muļķiba, tā tas arī bija. Muļķība būtu teikt, ka padomju Krievija bija Gruzīnu projekts, jo lūk Staļinam bija gruzīnu saknes. Tas ir pielidzināms tai demagoģija, kuru Tu dzen – vai nu naivuma dēļ jo esi izglītots PSRS, jeb ļaunprātīgi, kā Krievijas interešu pārstāvis.

Draugiem Facebook Twitter Google+