×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Galvenais faktors, lai tautieši atgrieztos, ir darbs un alga (21)

Foto-LETAFoto-LETA

Galvenais faktors, lai tautieši atgrieztos Latvijā no ārzemēm, ir darbs un algas lielums, intervijā Latvijas Radio trešdienas rītā norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis Oļegs Barānovs.

“Reemigrācijas plāna mērķis ir sniegt atbalstu tiem, kas jau pieņēmuši lēmumu atgriezties, bet tas nepiedāvā risinājumu visām ekonomiskajām un sociālajām problēmām. Galvenais faktors ir darba iespējas un atalgojuma lielums,” sacīja EM pārstāvis.

Pēc viņa stāstītā, ir uzlabojusies informācijas sniegšana, vienlaikus viņš atzina, ka pasākumi reemigrācijas plānā pārklājas ar citu ministriju iniciatīvām.

Jau ziņots, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien iepazīsies ar
ar Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna 2013.-2016.gadam īstenošanas gaitu un nākotnes perspektīvām.

Uz Saeimu ir aicināti Ekonomikas ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Plāns paredz pasākumus un praktisku palīdzību tiem ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri apsver iespēju vai jau ir izlēmuši atgriezties un strādāt Latvijā, vai arī vēlas dibināt savu uzņēmumu, attīstīt biznesa saiknes ar Latviju, vai no savas mītnes zemes grib uzturēt ciešākas saites ar Latviju.

Iecere bija panākt koordinētu valsts un pašvaldību institūciju darbību, lai cilvēki varētu noorientēties informācijas klāstā un nepieciešamajās darbībās ar dažādajām valsts un pašvaldības iestādēm, ja ir pieņemts lēmums atgriezties Latvijā.

Ārpus Latvijas dažādās mītnes zemēs pasaulē dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju. Šobrīd lielākās latviešu kopienas dzīvo Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Īrijā, Zviedrijā, Austrālijā, Krievijā, Brazīlijā, Vācijā, Beļģijā, Izraēlā, Norvēģijā, Spānijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. ................... Atbildēt

  kamēr būs ēnu ekonomika un latgales netikumi….kurš grib dzīvot āpša alā

 2. Ne tikai darbs un alga, bet arī pensiju sistēma. Ārzemēs stradājot, cilveki drošak jūtas par savu nakotni

 3. Kas no darba nebaidās,tas to vienmēr atradīs,neatkarīgi no ģeogrāfiskā platuma.Lai arī maoriem un arābiem dažkārt ir vairāk tiesību nekā pienākumu,mūsu vietvalžiem vēl jāizdomā ,kā vēl vairāk ierobežot mediķu ,inženieru , pedagogu u.c. tiesības nozust lielākos dziļumos uz laimīgākiem ģeogrāfiskiem platumiem.

 4. Zivs meklē,kut dziļāks…

 5. Tātad,lai tiktu pie normālas algas,vispirms jāemigrē,tad jācer uz kaut kādām atbalsta progām…Jābeidz muldēt par darba ražīgumu!Kāds darba ražīguma pieaugums ir valdībā kur izgudro premjerministra biedru ar neskaidrām funkcijām,bet algas tiek palielinātas?!

 6. Latviešu imigrants Atbildēt

  Mamma, es gribu, gribu, gribu …

 7. Kaut vai tos 600-700eu uz rokas saņemtu man arī būtu labi,bet izslavētajā ventspilī tā ir liela nauda,kuru nopelnīt var tikai tie,kuri tikuši par blatu labās vietās,pārējiem figa,tāpēc apsveru domu pievienoties tiem kuri pamet Latviju,nu ventspili jau nu noteikti.Lembergs tik te visur lielās ar lielāko vidējo algu LV,bet īstenība ir pavisam citāda,bezdarbnieku pilna pilsēta…tūristiem kā tik iztapt.

 8. Protams darbs! Kura Latvijā nav! Maximā pie kases nesēdēšu! Reklāmas aģents vairs nebūšu, kā 2000 sākumā. Lai atgrieztos Latvijā vajag abiem, man un sievai pastāvīgu darbu ar algu sākot no 1500 euro brutto! Minimums! Ja es viens saņemšu tikai 1000-1300 euro netto. Un sieva kā tagad 500 netto. Ar tādu darba samaksu būs Nabadzība! Vienkārša pelēka dzīve! Bez normāla autiņa, bez elementārām papildus ikdienisķām lietām. lai kautko iegādātos, atkal būtu jālien Nelaimē, kredītos! Sākot ar dzīves vietas iegādi! Un atkal Nabadzība un ūdens smeļas mutē! Un Galvenais, ka Mums Latviešiem Bērni nedzimst! Nabadzība , nav naudas, katastrofāli nepietiek – tasvisu ir aizkavējis pēdejos 15 gados!
  Šeit pelnu 2200 uz rokas stabili! Patstāvīgs kontrakts 90%, kompānijā. Sievai alga Latvijā par 50 darba stundām nedēļā 500 euro netto. Es visu samaksāju Latvijā, Šeit un pāri paliek 200-300 euro!
  Latvijā vajag darba vietas, uzņēmumus Ražotājus! Es ar savu Tehnisko izglītību gribētu strādāt Ražošanā, Rūpnīcā! Štances, Presformas, tehniskie rasējumi, cnc robotu mašīnas.

 9. Kad latviešu strēlnieki ,ģenerāļa J .Baloža vadīti , smagās kaujās no Latvijas teritorijas ar ieročiem rokās padzina boļeševiku un vācu karaspēku varēja sākt no atjaunot kara izpostīto zemi. Brīvības cīņās piešķirtās jaunsaimniecības iekārtoja karā rūdītās latviešu strēlnieku rokas ,vairumam no darba rīkiem rokās bija tikai cirvis un zāģis,bet mugurā šķembu plosīts šinelis. Vispirms uzcēla kūti lopiem,tikai tad māju dzīvošanai. Tā sākās pārticība.Jaunākā un vidējā ,arī daļa vecākās paaudzes to nezin , jo seriāla ,,ugunsgrēks,, to nerāda .

  • Jā taisnība,cilvēki ticēja un ar darbu panāc labklājibu,nebija Vācu bekonu,un Poļu sieru,bija Latvijas,tagad pvn 21% mūsu precei bet ievestai 0,tāda tā realitāte bez tautsaimniecības nebūs nekā,ne skolotājam ne armijai,ne mediķim,ne bērnam ko ēst un no kā dzīvot.

 10. Nevajag. Ja skrēja pēc naudas un labumiem, lai turpina tos baudīt tur. Latvijai tādi neuzticami nav vajadzīgi. Vai šeit dzīvojošajiem nav vajadzīga nauda? Ir, bet laikam piederība savai tautai un zemei, apziņa, ka tev IR Dzimtene, ka tu izdzīvo kopā ar to baltās un nebaltās dienas, ir tomēr kaut kas stipri vairāk, nekā nauda, nauda, nauda….. Mirējus un gājējus nevajag aizturēt – lai iet uz neatgriešanos.

  • Tā var runāt tikai veiksminieks,bet ir ģimenes kur no depresijas ir iesligusi alkohola dvingā,kredītos,un slikti apmaksātos darbos,ja paskatās par dzīvokli uz rokas ko prasa+komunālie+elektriba+telefons,tad jau iznāk ka tai taniņai kartupeļi par atlikušajiem 0,63centiem..to var teikt tikai tāds cilvēks kurš nav dzilu trūkumu piedzīvojis.

  • Stella, tu būtu pateikusi, kad tad dzimtenei nebaltās dienas reiz beigsies? Jau 25 gadus nebaltās strīpā vien, bez apstājas. Kad tad dzīvosim? Jel pacieties, debesīs labāki ies! (Veidenbaums)

  • Būtu labāk paklusējusi,riebjas tādus pārgudreļus klausīties.Tev acīmredzot nav ne jausmas kādas ir sajūtas kad bērni tev skatās acīs un prasa ēst.Nevienam nav tiesību otram kautko pārmest,galu galā ar patriotismu neviens nebūs paēdis. Šaubos ka visi kas aizbraukuši svešā zemē jūtas kā mājās.

 11. Un,vai tas nav noteicošais faktors arī tiem cilvēkiem,kas palikuši dzīvot Latvijā?!Visiem vajadzīgs darbs un arī alga,ne tikai ārzemju tautiešiem.Te nav darbs un nekad arī nebūs,tā kā nav,ko fantazēt brīnumus.

 12. Latvijas ziemeļos dzīvojošie brauc uz Igauniju, dienvidos – uz Lietuvu, tur ir pieejami baseini un SPA par normālām naudām un ari iepērkas, tātad – izved naudu. Pie mums tikai likvidē un likvidē kā Godmanis iesāka……. A CIK IERĒDŅU MUMS?

 13. Lai tautieši atgrieztos Atbildēt

  Latvijā jābūt tādiem pat progresīviem nodokļiem kā visās uzskaitītajās valstīs,taču tos ieviest varēsim tikai tad,ja likvidēsim patreizējo partiju monopolu deputātu kandidātu izvirzīšanā.

 14. Vienotības nodokļu politika šīs algas nepalielinās.Latvijā jāatjauno visā pasaulē pastāvošā progresīvā nodokļu sistēma!

  • Jāskatās, kura partija akceptēs un ļaus darboties progresīvajam ienākuma nodoklim, par to arī balsosim @
   mažoritārā vēlēšanu sistēma, nevis trulās partiju listes un indivīdu apgarotās sejas. Ticības vairs nav, kā esam noguruši no populistiskiem no solījumiem. Tā vien gribās sīkās driskās vēlēšanu sarakstu ielikt aploksnē…

 15. Lai būtu stabilitāte, pārliecība, ka rītdien viss ir tā kā solīts! Iesniedz uzņēmējs biznesplānu, aiziet gulēt, bet no rīta pamodies redz, ka viss ir mainijies par 100%. Kurš vainīgs? Protams, darītājs, jo nespēja izskaitļot visus riskus(arī paša vēlētos varturus) Nu esam mēs paraugvalsts, esam, vienīgi sekotāju nav . Kāpēc?

 16. Uzskatu, ka algai jābūt tomēr mazai, lai zina, kur atgriezušies. Darbs kaut vai lai ir labs un godājams.

Draugiem Facebook Twitter Google+