Foto-LETA

Galvenais faktors, lai tautieši atgrieztos, ir darbs un alga 21

Galvenais faktors, lai tautieši atgrieztos Latvijā no ārzemēm, ir darbs un algas lielums, intervijā Latvijas Radio trešdienas rītā norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis Oļegs Barānovs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

“Reemigrācijas plāna mērķis ir sniegt atbalstu tiem, kas jau pieņēmuši lēmumu atgriezties, bet tas nepiedāvā risinājumu visām ekonomiskajām un sociālajām problēmām. Galvenais faktors ir darba iespējas un atalgojuma lielums,” sacīja EM pārstāvis.

Pēc viņa stāstītā, ir uzlabojusies informācijas sniegšana, vienlaikus viņš atzina, ka pasākumi reemigrācijas plānā pārklājas ar citu ministriju iniciatīvām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien iepazīsies ar
ar Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna 2013.-2016.gadam īstenošanas gaitu un nākotnes perspektīvām.

Uz Saeimu ir aicināti Ekonomikas ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Plāns paredz pasākumus un praktisku palīdzību tiem ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri apsver iespēju vai jau ir izlēmuši atgriezties un strādāt Latvijā, vai arī vēlas dibināt savu uzņēmumu, attīstīt biznesa saiknes ar Latviju, vai no savas mītnes zemes grib uzturēt ciešākas saites ar Latviju.

Iecere bija panākt koordinētu valsts un pašvaldību institūciju darbību, lai cilvēki varētu noorientēties informācijas klāstā un nepieciešamajās darbībās ar dažādajām valsts un pašvaldības iestādēm, ja ir pieņemts lēmums atgriezties Latvijā.

Ārpus Latvijas dažādās mītnes zemēs pasaulē dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju. Šobrīd lielākās latviešu kopienas dzīvo Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Īrijā, Zviedrijā, Austrālijā, Krievijā, Brazīlijā, Vācijā, Beļģijā, Izraēlā, Norvēģijā, Spānijā.