×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

“Galvenais ir karstumā pieskatīt bērnus”


Foto-LETAFoto-LETA

Jau nedēļu maksimālā gaisa temperatūra Latvijā turas virs +30°, lai gan caurmērā mūsu platuma grādos tāda svelme novērojama vidēji tikai četras dienas gadā. Pēc nelielas atkāpšanās nākamās nedēļas sākumā karstums atgriezīsies ar jaunu sparu. Meteorologi pieļauj, ka, iespējams, tiks pārspēts pat 1943. gada 4. augusta absolūtais karstuma rekords, kad Daugavpilī fiksēti +36,4°. Mediķi ik dienu sniedz palīdzību saulē pārkarsušiem cilvēkiem, tajā skaitā maziem bērniem, kas pārāk ilgi uzturējušies svelmē. Tāpat šogad ir ievērojami lielāks noslīkušo cilvēku skaits. 
Jautāju mūsu lasītājiem, vai domājat par piesardzību, uzturoties karstajā saulē un baudot ūdens priekus.

Diāna no Rīgas:

“Peldēties ar bērniem dodamies katru brīvo brīdi, kad varam izrauties no darba. Ne vienmēr braucam tikai uz Bulduriem – dodamies arī uz Vidzemes pludmalēm, tuvējām upēm vai ezeriem. Kāds katru reizi noskaņojums, taču jūrā mums patīk vislabāk. Ūdenī jūtos droši, taču, tā kā man ir divi mazi bērni, kuri vēl neprot peldēt, pārāk dziļi jūrā nedodamies, turamies pie krasta un neesam pārgalvīgi. Galvenais ir pieskatīt bērnus. Karstums netraucē un, tā kā lietojam visus aizsarglīdzekļus un krēmus, uz jūru braucam arī dienas vidū, nevis tikai no rīta vai vakarpusē. Tāpat, kad par karstu, varam iet atveldzēties, jo esam pie ūdens.”

Kirils 
no Maskavas:

“Man Jūrmalā ļoti patīk, karstums netraucē, laiks ir tieši piemērots brīvdienām pie jūras. Esmu no Maskavas un Jūrmalā atpūšos kopā ar ģimeni, kura arī bauda brīvdienas – uz Latviju braucam katru gadu, jo šeit ir labas pludmales, labs laiks un skaistas meitenes. Nākamajā nedēļā jau dodamies atpakaļ uz mājām – uz Maskavu, tāpēc ilgais karstums neuztrauc, taču arī šobrīd jūtos ļoti labi un baudu sauli. Jūrā jūtos droši un esmu pārliecināts par savām spējām, tā kā esmu peldējis ļoti daudz un speciāli to mācījies, man ir jau trešās pakāpes peldēšanas sertifikāts.”

 

Marina 
no Rīgas:

“Šī vasara ir ļoti patīkama un karstums netraucē, tāpēc nav iebildumu, ka laika prognoze sola karstumu arī nākamajā nedēļā. Uz Jūrmalu atpūsties, peldēties un sauļoties braucam katru dienu kopā ar mazo meitu. Viņa ir manas galvenās rūpes, tāpēc ir kārtīgi jāpieskata. Pati peldēt protu ļoti labi, taču daudz peldēt neejam – vairāk turamies jūras krastā, jo bērns ir mazs.”

Mihails 
no Rīgas:

“Man šis laiks ļoti patīk. Viss ir brīnišķīgi. Karstums ir patīkams, jo var taču iet ūdenī. Uz jūru cenšos doties katru dienu vismaz uz īsu brīdi, taču tam neatliek daudz laika, jo ir jāstrādā. Parasti kājām eju gar jūru no Mellužiem līdz Bulduriem un tad ar vilcienu braucu tālāk uz Rīgu. Gājiena laikā arī nopeldos, lai atvēsinātos. Protams, glābēju klātesamība jūras krastā ir pozitīva, taču es tāpat ūdenī jūtos ļoti droši – peldēt protu ļoti labi un neesmu pārgalvīgs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+