×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Galvenais kritērijs Zatlera dzīvokļa izvēlei ir bijusi cena (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Pēc diezgan plašās rezonanses sabiedrībā, ka eksprezidentam Valdim Zatleram (Reformu partija) valsts pirks dzīvokli par teju pusmiljonu latu, Valsts prezidenta kanceleja (VPK) atklājusi kritērijus, kā komisija nonāca pie konkrētā dzīvokļa izvēles, un noskaidrojies, ka galvenais kritērijs ir bijusi cena.

Preses dienests medijus informējis, ka dzīvokļa izvēlē piedāvājuma cena veidojusi 75% no kopējā vērtējuma.

Pretendenta piedāvātā dzīvokļa īpašuma kopējā cena veidojusi 50% no vērtējuma, dzīvokļa īpašuma viena kvadrātmetra cena – 25%, dzīvokļa īpašuma apsaimniekošanas maksa – 5%, ēkas kopējais tehniskais stāvoklis – 10%, bet dzīvokļa plānojums – 10% no vērtējuma.

Konkursam par dzīvokli Zatleram pēc prezidentūras beigām, kā to paredz likums, tika saņemta deviņi piedāvājumi.

Konkursa nolikuma prasībām atbilda trīs, no kuriem lielāko izdevīguma punktu skaitu  jeb 93,17 punktu ieguva lētākais piedāvājums – uzņēmējas Irēnas Pulkinenas piedāvātais dzīvokļa īpašums Elizabetes ielā par 484 934 latiem.

Dzīvoklis Kalpaka bulvārī ar platību 190 kvadrātmetru par 600 897 latu ieguva 78,43 punktus, bet vēl viens dzīvoklis Kalpaka bulvārī ar platību 193,2 kvadrātmetri par 610 385 latiem  – 77,77 punktus.

VPK uzsver, ka komisija nav lēmusi par papildu ieguldījumu veikšanu dzīvokļa īpašumā.

Zatleram tiks pirkts tas pats dzīvoklis, kas viņa vajadzībām pašlaik tiek īrēts par 820 latiem mēnesī. Šajā summā gan nav iekļauti komunālie maksājumi.

Latvijā valsts garantē eksprezidentam dzīvokli, automašīnu, apsardzi un sekretāru.

Tā kā Zatleru amatā nepārvēlēja, Valsts prezidenta kancelejā tikai izveidota komisija, lai atrastu piemērotu pastāvīgo dzīvokli Zatleram, kurš viņam pienākas atbilstoši likumam.

Atbilstoši komisijas apstiprinātajām minimālajām prasībām Zatlera dzīvoklis tika meklēts pašā Rīgas centrā. Komisija meklēja 180 līdz 250 kvadrātmetru plašu mitekli ar četrām līdz piecām istabām, kura vēlamā atrašanās vieta sākas no 11.novembra krastmalas un 13.janvāra ielas stūra, stiepjas pa Čaka ielu līdz Matīsa ielai, tālāk iekļaujot arī Bruņinieku ielu un Hanzas ielu, noslēdzoties Eksporta ielā.

Prasībās noteikts, ka tai jābūt mūra dzīvojamai ēkai ar tehniski un vizuāli labā stāvoklī esošu kāpņu telpu un citām koplietošanas telpām, kā arī ēkas fasādi un inženiertīkliem. Kāpņu telpai jābūt slēgtai. Ja dzīvoklis atrodas 2. vai 3.stāvā, mājas kāpņutelpa var būt bez lifta, bet, ja dzīvoklis atrodas 4.stāvā un augstāk, obligāti nepieciešams lifts.

Dzīvokļa  griestu, sienu un grīdas apdarei ir jābūt teicamā tehniskā stāvoklī, piemērotam tūlītējai dzīvošanai. Dzīvoklī  ir jābūt nodrošinātām inženierkomunikācijām – apkurei, siltajam un aukstajam ūdenim, kanalizācijai, elektrības instalācijām. Tajā jābūt santehnikai un iebūvētai virtuves iekārtai.

Aprīļa sākumā prezidenta kanceleja aicināja iesniegt piedāvājumus dzīvokļa iegādei Zatleram. Dzīvokli iegādāsies “Valsts nekustamie īpašumi”, un darījums jānoslēdz līdz gada beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. sacs louis vuitton pas cher Atbildēt

    I have been seeking the net for this, and I am happy I identified it listed here! Many thanks
    sacs louis vuitton pas cher http://sacs-louis-vuitton-2011.sixsigmadss.com

Draugiem Facebook Twitter Google+