×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Galvenais: labi izskatīties?
 (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Solvita Āboltiņa.

Pagājšnedēļ partijas, pareizāk teikt, to vadītāji priekšpusē un aizkulisēs ķērās pie valsts likteņu kārtošanas. “Vienotība” paziņoja savus pirmos numurus vēlēšanu apgabalos, šonedēļ sagaidāms “Saskaņas” oficiālais saraksts. Ļaužu interesi droši vien visvairāk piesaistīs “Vienotības” izraudzītie, jo šī partija neslēpti vēlas palikt pie varas arī turpmāk, neizlaižot no rokām varas grožus. “Vienotības” plāniem, manuprāt, ir vislabākās izredzes. Vairāku iemeslu dēļ. Kādi tie ir?

Pagājšnedēļ ziņotāji ziņoja par kādām aptaujām, un no tām izrietēja, ka pie neapmierinātības ar faktisko valsts stāvokli aptaujātie uzteikuši pašreizējo valdības vadītāju un pašreizējo Valsts prezidentu. Ja tā ir, tad secinu, ka tautai praktiskie ietekmes faktori nav ietekmīgākie, bet gan pašu radīti priekšstati par augsto amatpersonu tēliem. Ka vērtējumi top tieši tā, apliecina arī “Latvijas Avīzes” 16. lappuses ar vispretišķīgākajiem valsts amatpersonu novērtējumiem. Parasti bez novērtējumiem un pierādījumiem – kāpēc (“man patīk”, “man nepatīk”). Politologs Ivars Ījabs teicis, ka labākā recepte iekļūšanai politikā Latvijā esot labi izskatīties un neko nedarīt. Ja ar šādu recepti var iekļūt politikā un tālāk arī likumdevējā Saeimā un valdītajā valdībā, tad ko var domāt par mums pašiem? Saeima un valdība ir Latvijas sabiedrības saprašanas un prāta spoguļattēls… Kas ļaus tikt pie varas?

Ja spriežam par “Vienotību”, tai par labu nāk draudīgo notikumu atskaņas no Ukrainas, konkurējošo “spēku” biežās dumjības un neapdomības un, protams, “administratīvais resurss” un valdošās partijas stāvoklis. “Vienotība” prasmīgi neitralizē iespējamos varas apdraudējumus. Piemēram, saskalda pašvaldību mēģinājumus konsolidēties ietekmei Saeimā. Diezgan ātri un efektīvi tiek vaļā no nevēlamiem un saglabā Zaķi un Ēlerti. Tie ir “savējie” tāpat kā kandidātu saraksta lokomotīvēm piekabinātie tuvie numuri, kuru vērtība un vajadzība tikai elitei zināma.

Nešaubos, ka sarakstu “pirmie numuri”, kas “labi izskatās”, apzīmē tās personas, kuras projektētas padarīt par galvenajām politikā un valdībā un vēl aug­stāk (kā, piemēram, S. Āboltiņa). Bet droši, ka Rinkēviča k-gam rezervēts ārlietu resors, Reira k-gam – finanses un jaunbiedram Matīsa k-gam – ministrija, kuru citiem vienkārši nedrīkst atdot. Kas rezervēts Dāldera k-gam, nezinu, bet kaut kas labs.

Kā nesen izteicies Aigars Kalvītis, kurš “grib šo valsti savādāku” (“NRA”, 3. jūlijā), faktiski atzinies, ka nekāds “savādākums” nav iespējams, jo, viņaprāt, “Vienotībai” izdosies noturēties varas partijas stāvoklī, jo ZZS un Nacionālā apvienība uz politikas skatuves neatrodoties, šīs partijas vien piespēlējot “Vienotībai”. Tāpēc, teic Kalvītis, lielas izmaiņas nenotikšot, “bet varētu būt jautrāk”. Var teikt, ka arī tas nav slikti. Tomēr vēl pa vidu ir 12. Saeimas vēlēšanas un mēs, vēlētāji, arī…

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kā nesen izteicies Aigars Kalvītis, kurš “grib šo valsti savādāku” (“NRA”, 3. jūlijā), faktiski atzinies, ka nekāds “savādākums” nav iespējams, jo, viņaprāt, “Vienotībai” izdosies noturēties varas partijas stāvoklī, jo ZZS un Nacionālā apvienība uz politikas skatuves neatrodoties, šīs partijas vien piespēlējot “Vienotībai”. Tāpēc, teic Kalvītis, lielas izmaiņas nenotikšot, “bet varētu būt jautrāk”. Var teikt, ka arī tas nav slikti. Tomēr vēl pa vidu ir 12. Saeimas vēlēšanas un mēs, vēlētāji, arī…
  ————————————–
  Kopš kura laika Krustiņa k-gs ir kļuvis par Kalvīša preses sekretāru???

 2. Varēja jau nu gan Vienotībai veltīt dažus pozitīvus vārtus par latviešu sadrumstalotības kaut vai novēršanu. Kas būtu noticis, ja intelektuāļi nebūtu apvienojušies, bet saskaņa izplētusies. Vienotība skaidri pierādījusi, ka Dombrovska un Vilka tipa vadītāji un taupības politika ir vienīgie Latvijas valstiskuma saglabāšanas instrumenti. Ja škelsim un atbalstīsim grigules un sudrabotos, citus izlēcējus, grāvī būsi kā politiski, tā ekonomiski! Izskatam te ne galvenā nozīme…

 3. J.Āboltiņš: “Biju biedrs, tagad kungs”.

 4. Pašiemīlējusies maita.

 5. Vienotības vienīgais pluss – zog mazāk, bet harizmas nekādas, tāpat kā Latvijas attīstībai nepieciešamo ideju. Tukšpaukšķis.

  • Politologam Ījabam “žetons” par vispārzināmā atgādināšanu – un ieteikums izmēģināt Latvijas politikāņu vidū tik iecienīto “svara vērotāju” metodi un biežāk apmeklēt frizētavu.

Draugiem Facebook Twitter Google+