×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. augusts, 2017
Drukāt

Galvenais partijas treneris. Saruna ar Krišjāni Kariņu (5)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Krišjānis Kariņš ir stāvējis ārpus “Vienotības” intrigām, centies partijā darboties savu iespēju robežas, strādājis arī tās valdē, bijis gana neatkarīgs un nupat ievēlēts par domes priekšsēdētāju.

Partijas pārvaldes institūcija ir dome, kurā ir visa plašā partijas pārstāvniecība, sākot ar Eiropas Parlamenta deputātiem un beidzot ar nodaļu cilvēkiem, ir zaudējusi savu nozīmi. Agrāk tur apsprieda svarīgākos jautājumus, apstiprināja deputātu kandidātu sarakstus, tagad lēmumi tiek pieņemti “Vienotības” Saeimas frakcijā, un ar partijas domi vispār nerēķinās. Kāpēc jūs gribējāt kļūt par domes vadītāju, kādu jēgu jūs tai redzat, un kā to grasāties atdzīvināt?

K. Kariņš: “Vienotības” programmatiskie uzstādījumi ir izšķīduši. Partijai diemžēl šobrīd nav skaidra redzējuma, piemēram, par to, kā radīsies jaunas darba vietas, kā panāksim, ka uzņēmējdarbībā spēles noteikumi visiem ir līdzīgi. Es vēlos, strādājot ar partijas reģionālajām nodaļām, ar ieinteresētajiem cilvēkiem, kuri var pat nebūt partijas biedri, bet kuriem simpatizē partijas idejas, panākt, lai viņi piedāvā savus priekšlikumus. Strādāšu pie tā, lai tie tiktu apkopoti un lai mēs domē pieņemtu programmatiskus uzstādījumus, kas valdībai, ministriem un deputātiem būtu jāpilda. Ja salīdzina ar sportu, kur ir komandas kapteinis un treneris, dome manā skatījumā ir tā trenētāja institūcija un domes priekšsēdētājs – galvenais partijas treneris. Mums ir ministri, deputāti, kas skraida pa laukumu, redz, kas notiek viņiem acu priekšā, bet viņiem pietrūkst skata no malas. To var nodrošināt ar domes palīdzību.

Par likumiem Saeimas plenārsēdē var balsot tikai tad, ja iepriekš kāds kompetentāks cilvēks ir strādājis pie tiem un piedāvā vairākus variantus. Partijas valde spēj tos izvēlēties, bet tā nespēj tos izstrādāt pēc būtības. Kādam tas produkts ir jāizstrādā, un tas kāds būtu partija kopumā. Domes galvenais uzdevums ir izstrādāt tādus piedāvājumus, lai partija tos varētu pieņemt.

Tie tālāk būs jāvirza Saeimas “Vienotības” frakcijai, kur sēž deputāti, kas no partijas ir aizgājuši un izmanto partijas resursus, lai veidotu jaunu politisko spēku. Kā “Vienotība” to pacieš?

Šobrīd Saeimas frakcijā “Vienotības” biedri ir mazākumā. Šāda dīvaina situācija izveidojās jau pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, kad sarakstā tika iekļauti deputātu kandidāti, kuri jau toreiz nebija partijas biedri. Tagad daļa no partijas ir izstājušies, bet deputāta mandātu nav nolikuši. Uzskatu, ka šiem cilvēkiem būtu ne tikai jāizstājas no frakcijas, bet arī jānoliek deputāta mandāts, jo vēlētāji par viņiem nobalsoja kā par “Vienotības” biedriem. Diemžēl Latvijā līdz šim nav bijusi šāda prakse, taču tā ir jāievieš. Patlaban frakcijā ir viena saraksta biedri, kuri vairs nav vienā partijā, un tas nostāda “Vienotību” sarežģītā situācijā, jo frakcijai partijas valdes lēmumi ir tikai daļēji saistoši.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. … Izklausas jau tiri jauki, bet tiesam, saja saruna izradas ka Karins nav ne novertejis ne sapratis latvietibas garu, ta speku un pasreizejo pieaugoso varejuma bridi, ne ari vajadzibu, lai kas notiktos pareizi saja nomenaklaturas, uzmestaja Bezabrenes valstite … varbut pilnigas latvietibas izglitibas trukuma del !

    … Labak apvienojies ar palikusiem NA, un busiet specigaka partija Bezabrene, kas varetu sastadit nakamajo valdibu, un ne, NA un JKP…!!!

  2. Krišjāni, ja tu esi patriots, tad tu šinī grupējumā esi apmaldījies.

  3. Kariņš nekādi nav tas cilvēks, kurš spējīgs kaut ko organizēt vai izmainīt! KURŠ ”Vienotībai” neļāva veidot jaunas darba vietas??????? Tu joprojām neesi sapratis, ka Latvija NAV AMERIKA, bet 50 gadus bijusī postpadomju republika ar visām no tā izrietošām sekām…Jūs visi AMERIKAS latvieši NEKAD TO NESAPRATĪSIET!? Nevajag lekties un kļūt smieklīgiem! Izbeidziet to cirku ar savām ”zināšanām” visos jautājumos par bijušo postpadomju telpu??!!!!!!!!?????? Lai saprastu, ŠEIT BIJA JĀDZĪVO TOS 50 GADUS PĒC KARA UN JĀIZBAUDA VISS UZ SAVAS ĀDAS!!!!!!!!! ATSLĀBSTI!

  4. Tā sandrīte taķs pati cierē uz PARRRR, jo kopā strādā ar Peterīti.:)Un bija viņķeles I.atbalstītāja, tāpēc uz kongresu nebija.Pensiju taču jau saņem lielu leilo!Viņai pasmieties par visu!Ārā no Viemnotības.!

  5. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

    Baigākais Demagogs, kādu esmu dzirdējis. Reformas nederot!!!! Maitas gabals. Kad Dombrovskis, veiksmes stāsts neveica reformas, kāpēc medmāsiņas turēja netaisnībā visus gadus un nemaksāja par virstundām!!!! Krāpnieku bars. Kad atmaksāsi par Lembergam samaksāto KARIŅA STULBUMA PASĀKUMU GRĪNBERGA LIETĀ! Kariņ, tevi vajadzēja par to sodīt dubultā, jo tā bija NEKAUŅAS NEKAUNĪGA DARBĪBA! Glu=miķis esi. Kas Vienotībai liedza veidot darba vietas kopš Jaunā laika sākuma! Karīņ, tev nav jēgas par elementārām darba organizēšana sgaitām, ka nespēj Grīnbergu kārtīgi nosūtīt darbā uz Ventspili. Nedod Dievs , ka šis āksts , galmiskais āksts sāks organizēt darbus! Visa Eiropa smies un kritīs no kājām!

Draugiem Facebook Twitter Google+