×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Galvenais uzdevums – 
palīdzēt lauku uzņēmējiem


Valsts Lauku tīkla (VLT) mērķis ir veicināt Lauku attīstības programmas īstenošanu, nodrošinot informācijas pieejamību, labās prakses izplatīšanu un pieredzes pārņemšanu, kā arī sabiedrības informēšanu par lauku attīstības jautājumiem. 


 

Tāpēc 2008. gadā tika izveidots VLT sekretariāts, kā pienākumus veic SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC), nodrošinot VLT pasākumu īstenošanu gan nacionālā līmenī, gan pašvaldībās visā Latvijas teritorijā. Tāpat notiek arī cieša sadarbība ar citu Eiropas valstu lauku tīkliem.

VLT projektu vadītāja Liene Radziņa:
 – Lai nodrošinātu informācijas pieejamību un atbalstu vietējiem mazajiem uzņēmējiem lauku reģionos, Latvijā ir izveidots lauku attīstības un uzņēmējdarbības konsultantu tīkls. Tīklošanās procesā notiek ļoti dažādi pasākumi, piemēram, organizēti informatīvie un izglītojošie semināri, kuros tiek stāstīts gan par aktualitātēm, kas ir būtiskas uzņēmējiem, gan arī par specifiskiem nozares jautājumiem. Tāpat ir iespēja piedalīties pieredzes apmaiņas braucienos un iepazīt citu novadu uzņēmēju pieredzi.

VLT atbalsta arī nacionālās un nozaru organizācijas, kā arī īsteno atsevišķu pasākumu kopumu LEADER pieejas īstenošanai. Regulāri tiek izdoti informatīvi izdevumi – “Lauku Lapa” un “Čiekurs”, kurus lauku uzņēmēji vērtē ļoti pozitīvi.

VLT tīmekļa vietnē www.laukutikls.lv ir pieejami vairāki interneta rīki, kas izstrādāti īpaši lauku uzņēmējiem. Piemēram, “Piena rokasgrāmata”, ar kuras palīdzību iespējams izvēlēties piemērotāko piensaimniecības modeli konkrētai saimniecībai.

LLKC lauku attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola:
 – No daudzajiem īstenotajiem pasākumiem vēlētos uzsvērt lauksaimniecisko un nelauksaimniecisko mazo uzņēmumu radīšanas un attīstības veicināšanu lauku reģionos un jauniešu motivēšanu darboties laukos. Jau trešo gadu VLT īsteno “Lauku teritoriju ekonomiskās aktivitātes veicināšanas pro-grammu”, kuras mērķis ir paaugstināt saimnieciskās darbības aktivitāti, pilnveidojot uzņēmēju zināšanas un iemaņas saimnieciskajā darbībā. Tāpat tiek sniegtas konsultācijas arī augkopībā, lopkopībā, ekonomikā, grāmatvedībā un uzņēmuma izveides procesā. Lielākā daļa lauku uzņēmēju, kuri piedalās minētajā programmā, saņēmuši atbalstu Lauku attīstības programmas pasākumos “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem” un “Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturizēšanai”. Turklāt konsultanti ne vien palīdz projektu sagatavošanā, bet veidojas ilgtermiņa sadarbība piecu gadu garumā, kuru laikā uzņēmējam tiek sniegtas konsultācijas, līdz uzņēmums spēj stabili darboties patstāvīgi.

Lai īpaši palīdzētu topošajiem jaunajiem uzņēmējiem, otro gadu tiek īstenota programma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”, kuras ietvaros gada garumā jauniešiem tiek organizētas teorētiskas un praktiskas mācības par biznesa ideju formulēšanu, aprēķiniem un ideju īstenošanu, tiek rīkotas tikšanās ar ekspertiem un veiksmīgiem jaunajiem uzņēmējiem, kā arī sniegtas konsultācijas uzņēmējdarbības sākšanai. Konsultantu mērķis ir strādāt ar jauniešiem tā, lai viņi kā potenciālie uzņēmēji spētu patstāvīgi darboties uzņēmējdarbības vidē, kā arī palīdzēt, kad praktiski sākta uzņēmuma veidošana. Mācību noslēgumā notiek jauniešu uzņēmējdarbības ideju konkurss.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+