×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Kāds ir galda biešu sēklu piedāvājums veikalos

bietes

Lai gan bietēm nav tik daudz šķirņu kā tomātiem, gurķiem, kāpostiem un burkāniem, tomēr pārdesmit nosaukumu sēklu veikalos var atrast. Galda bietes ir vērtīgi dārzeņi, tās vasarā var lietot uzturā jau pavisam mazas (ar visām lapiņām).


Pastāv dažādu formu un krāsu bietes – apaļas, nedaudz saplacinātas, garenas, cilindriskas, baltas, dzeltenas, arī sarkanās krāsas intensitāte var atšķirties. Saknes ar netipisku mīkstuma krāsu Latvijā vēl ir retums gan sēklu veikalos, gan dārzos. Lielāks piedāvājums ir profesionālajām sēklām. Dažas firmas labākās šķirnes (ar skaistas formas saknēm spilgtā krāsā, bez baltajiem riņķiem, ar mazu un tievu astīti) amatieriem piedāvā arī mazos fasējumos (sākot no 2 g paciņā).

Agrīnās šķirnes vai hibrīdus (piemēram, ‘Wodan F1’) agras ražas ieguvei sēj jau aprīlī. To var darīt, kad augsne iesilusi līdz +10 °C. Uzglabājamās bietes jāsēj maijā, bet šķirnes ar īsāku veģetācijas periodu var sēt pat jūnijā. Iesējot agri pavasarī nepiemērotas šķirnes, bietes bieži pāraug, nav tik saldas un glabājot var bojāties.

Sēklu piedāvājums veikalos


• Apaļās un plakani apaļās: ‘Betina’, ‘Boltardy’, ‘Bordo AS’, ‘Ciemnoczerwony’, ‘Detroit 2’, ‘Ēģiptes Plakanās’, ‘Nachowski’, ‘Pablo F1’, ‘Roy F1’.

• Cilindriskās ‘Cylindra, ‘Opolski’, ‘Renova’, ‘Rywal’.

• Baltās bietes: ‘Sniezna Kula’ – saknes apaļas, ļoti garšīgas, ar augstu sausnas un cukura saturu, piemērotas saldēšanai, konservēšanai, arī maisījumos ar citiem dārzeņiem.

Jaunums


• ‘Bona’ (SIA “Kurzemes sēklas”) – ražīga šķirne ar apaļām, gludām saknēm. Veģetācijas periods ilgst aptuveni 120 dienu. Piemērota agras ražas ieguvei. Der arī svaigam patēriņam un pārstrādei (vārot nezaudē krāsu). Sēj aprīlī, maijā.

* Apkopojumā minētās burkānu un biešu šķirņu sēklas piedāvā SIA “Kurzemes sēklas”, SIA “Eva dārzam”, SIA “SilJa”, veikals “Diždārzs”, SIA “Dārza studija”, SIA “Emin dārzam”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+