Mobilā versija
+15.9°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
31. augusts, 2015
Drukāt

Kā novados sagaida jauno mācību gadu?

Foto - LETAFoto - LETA

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Pirmo septembri sagaidām ļoti labā noskaņā. Līdz šim valsts brīvpusdienas finansēja 1. – 3. klašu audzēkņiem, ar jauno mācību gadu – arī 4. klašu bērniem. Savukārt pašvaldība brīvpusdienas nodrošinās visiem novada vispārizglītojošo skolu 5. – 10. klašu audzēkņiem. Iepriekšējā mācību gadā nodrošinājām 4. – 6. klašu bērnus. Šogad brīvpusdienām kopumā esam atvēlējuši 200 000 eiro, nākamgad atvēlēsim vēl vairāk. Skolotāju augusta konferencē sveicām pedagogus darba apaļajās un pusapaļajās jubilejās, īpaši tika sumināta novada gada skolotāja Vigra Leismane no Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiāles, pašvaldība viņai par panākumiem darbā ar mazpulcēniem uzdāvināja datoru. Visus priecē, ka īsi pirms jaunā mācību gada sākuma noslēdzām līgumu ar celtniekiem par Kuldīgas novada sporta skolas rekonstrukciju un peldbaseina būvniecību. Būvdarbi ir jau uzsākti, tie izmaksās 2,2 miljonus eiro. Naudu pašvaldība aizņēmās Valsts kasē, celtniecība jāpabeidz 2017. gadā. Taču mums ir arī citi lieli plāni. Kuldīgas vecās slimnīcas ēkā, piesaistot Eiropas struktūrfondu finansējumu, esam paredzējuši iekārtot mākslas radošo klasteri. Tur būs telpas arī Latvijas Mākslas akadēmijas filiālei, mākslinieku rezidencei un radošajam inkubatoram, kurā varēs mācīties jaunieši, kas vēlas kļūt par uzņēmējiem.”

 

Edvīns Meņķis, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs: “Mums jaunais mācību gads sākas gan ar prieku, gan ar rūgtumu. Gandarījums ir par to, ka atradām iespēju piešķirt brīvpusdienas 5. – 12. klašu audzēkņiem, kuri ir deklarēti novadā, lai tādā veidā censtos panākt, ka bērnus neaizvilina uz citu novadu skolām. Par Zasas vidusskolu reizē rūgtums un prieks – Eiropas naudu šādas nelielas skolas remontam nesaņēmām, labi, ka to spējām saviem spēkiem. Protams, sāpīgi, ka novadā, tāpat kā daudzviet citur Latvijā, sarūk bērnu skaits, un šā iemesla dēļ šovasar mums nācās slēgt Leimaņu pagasta Bērzgala pamatskolu, kuras uzturēšanas izmaksas bija nesamērīgi augstas. Nācās nopirkt skolas autobusu, lai bērnus varētu vadāt uz Zasas vidusskolu. Tagad bērnus ar astoņiem autobusiem vedīsim uz piecām novada skolām.”

 

Jānis Zuments, Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs: “Jaunā mācību gada priekšvakarā mūs patīkami pārsteidza, ka Naukšēnu novada vidusskolas filiāles – Ķoņu skolas – vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju skolotāja Aiga Stiere bija vienīgā novadu pārstāve astoņu pedagogu vidū, ko godināja Ata Kronvalda balvas pasniegšanā. Četri lielo pilsētu skolu pārstāvji saņēma naudas balvas, vēl četri skolotāji, mūsējo ieskaitot, – goda rakstus. Gandarījums vēl jo lielāks tāpēc, ka skolotājas augsto darba novērtējumu saistām ar citu priecīgu ziņu – jaunajā mācību gadā mums ir 30 skolēnu vairāk nekā iepriekšējā. Tie ir citu novadu bērni, kas pēc pārmaiņām skolu tīklā izvēlējušies braukt nevis uz sev tuvāko skolu, bet gan uz mūsējo. Tā ir zīme, ka mūsu novada skolas izglītības līmeni arī tālākas apkārtnes iedzīvotāji vērtē augstu. Pašvaldība skolotāju algām mēnesī piemaksā ap 10 000 eiro, tas ļauj piesaistīt labus skolotājus un paaugstināt mācību procesa kvalitāti. Ģimenes novērtē arī to, ka brīvpusdienas piešķiram 5. – 9. klašu audzēkņiem, arī pūtēju orķestra dalībniekiem un tiem skolēniem, kuriem ir augsta vidējā atzīme. Un kur tad vēl skolas materiālās bāzes paplašināšana un uzlabošana!”

 

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Lai gan bērnu skaits novadā sarūk, pagaidām turamies, neko nelikvidēsim, pietiek jau, ka to nācās darīt agrāk. Ciblas vidusskolā vecākajās klasēs gan mācās tikai pa 10 – 12 audzēkņiem. Sniedzam atbalstu maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm. Vidusskolas ēka ir nosiltināta, nomainīta apkures sistēma, arī ventilācija ierīkota no jauna. Bērnu pārvadājumiem transports ir nodrošināts.”

Pievienot komentāru

Valdis Krastiņš: Kādēļ ne mēs? Māc skaudība par francūžiem (9)Māc skaudība un apbrīns par franču uzdrīkstēšanos.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vides dienests un Koļegova guļ

Svētdien, 18. jūnijā, Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks teritorijā, kur tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 1,2 hektāru platībā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu. Vakar tika paziņots, ka Valsts vides dienesta (VVD) inspektors pēc pārbaudes konstatējis, ka ugunsgrēka postītajā teritorijā atradušies arī bīstamie sadzīves atkritumi. Tikmēr sabiedrībā izskan pārmetumi Ingas Koļegovas vadītajam Valsts vides dienestam par to, ka nav bijusi kontrole atkritumu ievešanā, glabāšanā, un par iespējamu bezdarbību, jo ziņojumi par atkritumiem teritorijā bijuši jau pagājšruden.

Vai veselības aprūpes pieejamība jāsaista ar nodokļu nomaksu?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (2)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (3)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Liepnieks: Trukšņa pārvēlēšana ir jocīga un neticama (11)“Es zināju, ka socioloģija Jūrmalā bija Trukšņa kungam labvēlīga, bet tas tomēr likās tik jocīgi. Tas, ka viņš tik pārliecinoši uzvarēja ar tik jaunu un īpatnēju kampaņu, ir pilnīgi neiedomājami,” polittehnologs Jurģis Liepnieks apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot Gata Trukšņa pārvēlēšanu Jūrmalas mēra amatā.
Draugiem Facebook Twitter Google+