Mobilā versija
Brīdinājums +7.4°C
Leonīds, Leonīda
Piektdiena, 20. oktobris, 2017
31. augusts, 2015
Drukāt

Kā novados sagaida jauno mācību gadu?

Foto - LETAFoto - LETA

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Pirmo septembri sagaidām ļoti labā noskaņā. Līdz šim valsts brīvpusdienas finansēja 1. – 3. klašu audzēkņiem, ar jauno mācību gadu – arī 4. klašu bērniem. Savukārt pašvaldība brīvpusdienas nodrošinās visiem novada vispārizglītojošo skolu 5. – 10. klašu audzēkņiem. Iepriekšējā mācību gadā nodrošinājām 4. – 6. klašu bērnus. Šogad brīvpusdienām kopumā esam atvēlējuši 200 000 eiro, nākamgad atvēlēsim vēl vairāk. Skolotāju augusta konferencē sveicām pedagogus darba apaļajās un pusapaļajās jubilejās, īpaši tika sumināta novada gada skolotāja Vigra Leismane no Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiāles, pašvaldība viņai par panākumiem darbā ar mazpulcēniem uzdāvināja datoru. Visus priecē, ka īsi pirms jaunā mācību gada sākuma noslēdzām līgumu ar celtniekiem par Kuldīgas novada sporta skolas rekonstrukciju un peldbaseina būvniecību. Būvdarbi ir jau uzsākti, tie izmaksās 2,2 miljonus eiro. Naudu pašvaldība aizņēmās Valsts kasē, celtniecība jāpabeidz 2017. gadā. Taču mums ir arī citi lieli plāni. Kuldīgas vecās slimnīcas ēkā, piesaistot Eiropas struktūrfondu finansējumu, esam paredzējuši iekārtot mākslas radošo klasteri. Tur būs telpas arī Latvijas Mākslas akadēmijas filiālei, mākslinieku rezidencei un radošajam inkubatoram, kurā varēs mācīties jaunieši, kas vēlas kļūt par uzņēmējiem.”

 

Edvīns Meņķis, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs: “Mums jaunais mācību gads sākas gan ar prieku, gan ar rūgtumu. Gandarījums ir par to, ka atradām iespēju piešķirt brīvpusdienas 5. – 12. klašu audzēkņiem, kuri ir deklarēti novadā, lai tādā veidā censtos panākt, ka bērnus neaizvilina uz citu novadu skolām. Par Zasas vidusskolu reizē rūgtums un prieks – Eiropas naudu šādas nelielas skolas remontam nesaņēmām, labi, ka to spējām saviem spēkiem. Protams, sāpīgi, ka novadā, tāpat kā daudzviet citur Latvijā, sarūk bērnu skaits, un šā iemesla dēļ šovasar mums nācās slēgt Leimaņu pagasta Bērzgala pamatskolu, kuras uzturēšanas izmaksas bija nesamērīgi augstas. Nācās nopirkt skolas autobusu, lai bērnus varētu vadāt uz Zasas vidusskolu. Tagad bērnus ar astoņiem autobusiem vedīsim uz piecām novada skolām.”

 

Jānis Zuments, Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs: “Jaunā mācību gada priekšvakarā mūs patīkami pārsteidza, ka Naukšēnu novada vidusskolas filiāles – Ķoņu skolas – vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju skolotāja Aiga Stiere bija vienīgā novadu pārstāve astoņu pedagogu vidū, ko godināja Ata Kronvalda balvas pasniegšanā. Četri lielo pilsētu skolu pārstāvji saņēma naudas balvas, vēl četri skolotāji, mūsējo ieskaitot, – goda rakstus. Gandarījums vēl jo lielāks tāpēc, ka skolotājas augsto darba novērtējumu saistām ar citu priecīgu ziņu – jaunajā mācību gadā mums ir 30 skolēnu vairāk nekā iepriekšējā. Tie ir citu novadu bērni, kas pēc pārmaiņām skolu tīklā izvēlējušies braukt nevis uz sev tuvāko skolu, bet gan uz mūsējo. Tā ir zīme, ka mūsu novada skolas izglītības līmeni arī tālākas apkārtnes iedzīvotāji vērtē augstu. Pašvaldība skolotāju algām mēnesī piemaksā ap 10 000 eiro, tas ļauj piesaistīt labus skolotājus un paaugstināt mācību procesa kvalitāti. Ģimenes novērtē arī to, ka brīvpusdienas piešķiram 5. – 9. klašu audzēkņiem, arī pūtēju orķestra dalībniekiem un tiem skolēniem, kuriem ir augsta vidējā atzīme. Un kur tad vēl skolas materiālās bāzes paplašināšana un uzlabošana!”

 

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Lai gan bērnu skaits novadā sarūk, pagaidām turamies, neko nelikvidēsim, pietiek jau, ka to nācās darīt agrāk. Ciblas vidusskolā vecākajās klasēs gan mācās tikai pa 10 – 12 audzēkņiem. Sniedzam atbalstu maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm. Vidusskolas ēka ir nosiltināta, nomainīta apkures sistēma, arī ventilācija ierīkota no jauna. Bērnu pārvadājumiem transports ir nodrošināts.”

Pievienot komentāru

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (30)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vilciens no Ķīnas – atzīmējamā diena kalendārā

Rīgas brīvostā šonedēļ svinīgi tika sagaidīts konteinervilciens no Ķīnas pilsētas Urumči, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas dzelzceļš (“LDz”). Pasākumā piedalījās “LDz” vadība, satiksmes ministrs, Kazahstānas vēstnieks, Krievijas vēstnieks, Ķīnas vēstnieks un citas amatpersonas, kā arī mediji. Gada laikā šis bija otrais konteinervilciens no Ķīnas. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš sarunā ar aģentūru LETA atturējies nosaukt precīzu nākamā vilciena sagaidīšanas laiku, bet sacīja, ka tiek turpināts darbs ne tikai pie nākamā vilciena, bet arī regulāru pārvadājumu izveides. Sociālajos tīklos daži ironizē par to, ar kādu pompu Ķīnas vilciens tika sagaidīts, izskan piebildes, ka varbūt vēl svinīgāk par šo Latvijā ticis sagaidīts tikai igauņu bruņuvilciens 1919. gadā.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+