×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Ar kādām domām cilvēki šoreiz devās pie vēlēšanu urnām?

Eiropas Parlamenta vēlēšanas LatvijāEiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā

Brigita Ellere, uzņēmēja: 
”Balsoju par “Vienotību”, jo man patīk, kā šīs partijas politiķi darbojas Eiropas Parlamentā (EP), piemēram, Sandra Kalniete. Kā pilsone izjūtu pienākumu doties uz visām vēlēšanām. Priecājos, ka no rīta redzēju savas meitas pasi noliktu uz galda, tas nozīmē, ka viņa pirms došanās uz Jūrmalu bija jau nobalsojusi.”

Edgars Ozols, tirdzniecības pārstāvis: 
”Balsoju tādēļ, lai nepalaistu uz Eiropas Parlamentu tos, kuriem tur nevajadzētu būt, piemēram, Ždanoku. Ar savu balsi vismaz varu panākt, ka krievvalodīgie spēki netiek ievēlēti. Tādēļ man nepatīk cilvēki, kas neiet uz vēlēšanām, tā izniekojot savu balsi. No mūsu EP deputātiem sagaidu stingrāku atbalstu mūsu lauksaimniekiem ES. Tāpat vēlos, lai EP deputāti aktīvāk iesaistītos uzņēmējdarbības vides attīstīšanā Latvijā. Savukārt no ES kopējās ārpolitikas sagaidu lielāku stingrību, jo tā pašlaik rādās diezgan vārga.”

Elīna, stiliste: 
”Ierados uz vēlēšanām, jo tas ir mans pienākums. Izvēle bija grūta – piecas minūtes priekšā sev turēju divus biļetenus un beigās izlēmu. Man ir būtiski, lai ievēlētais politiskais spēks pārstāvētu Latvijas intereses. Apzinos, ka EP nevar pieņemt lēmumus, kas attiektos uz iekšpolitiku, piemēram, pensiju palielināšanu. No Latvijas pārstāvjiem EP sagaidu, ka viņi neatlaidīgi virzīs Latvijas intereses, piemēram, iestāsies par lielākiem lauksaimniecības tiešmaksājumiem, kā arī būs līdzsvarota nodokļu politika. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc nācu vēlēt, bija, lai EP būtu vairāk pārstāvētas latviskās partijas, jo, ja nevēlēsim, tad Latvijas vārdā runās Rubiks.”

Svens Galzons, bezdarbnieks: 
”Vēlēšanās es balsoju par Eiropas ideju un par to, kādu vēlos to redzēt – liberālu un vienlīdzīgu. Tādēļ izvēlējos balsot par “Vienotību”. Jau ilgāku laiku sekoju līdzi diskusijām, kādai jābūt nākotnes Eiropai. Esmu pret protesta balsojumiem, par ko runāja šīs kampaņas laikā – tā ir negatīva motivācija, es gāju ar pozitīvām domām, lai atbalstītu cilvēkus, kas, manā skatījumā, ar saviem darbiem ir pelnījuši vēlētāju atbalstu.”

Zane Siksnāne, dzīvojusi Briselē: 
“Kopš 18 gadu vecuma piedalos visās vēlēšanās, jo tas ir mans pilsoņa pienākums. Neesmu vienaldzīga. Izvēloties, par ko balsot, lūkojos uz kandidātu iegūto darba pieredzi un valodas zināšanām, bet ne uz politisko pieredzi. EP deputātus uztveru kā sava veida Latvijas vēstniekus, kas ir līdzvērtīgi augstām valsts amatpersonām. Esmu dzīvojusi Briselē ilgāku laiku, tādēļ zināju, par ko balsot, jo varēju pēc savas pieredzes izsecināt, kurš no kandidātiem Briselē nodarbojas ar nopietnu parlamentāro darbu un likumdošanu un kurš tikai spodrina savu tēlu.”

Māris, strādā pārdošanā: 
”Līdzšinējie Latvijas eiroparlamentārieši nav pierādījuši sevi ar darbiem, bet ir daudz solījuši. Izvēlējos balsot par Latvijas Reģionu apvienību, kura līdz šim nav pārstāvēta EP un Saeimā. Uzskatu, ka balsoju par apzinīgiem cilvēkiem, kas, pretstatā pašreizējiem deputātiem, neraujas uz lielajām algām EP. Lai pārstāvētu Latvijas intereses EP, viss ir atkarīgs, cik vienoti strādā Latvijas deputāti – ja viņi šķeļas savā starpā, tad mazu valsti nedzird.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+