Tehnika
Auto un moto

Izstādē gan “Lamborghini Urus”, gan “Dacia Duster”0


Pasaulē visātrākais sērijveida apvidus auto “Lamborghini Urus”.
Pasaulē visātrākais sērijveida apvidus auto “Lamborghini Urus”.
Publicitātes foto

No 6. līdz 8. aprīlim Ķīpsalā notiks izstāde “Auto 2018”, sniedzot mums iespēju apskatīt šīs nozares jaunumus vienuviet. Spektrs – visplašākais. No racionālas ikdienas līdz gluži vai kosmiskiem sapņu lidojumiem.

 

Pasaulē ātrākais

Viena no Baltijas mēroga pirmizrādēm te būs – pasaulē visātrākais sērijveida apvidus auto “Lamborghini Urus”. “Urus” ir itāliešu superauto ražotāja atgriešanās pie ša auto segmenta pēc 25 gadu pārtraukuma. Oriģinālais “LM002” jeb “Rambo Lambo” bija robusts un pamatā militāriem mērķiem radīts bezceļnieks ar V12 motoru, bet jaunais “Lamborghini” apvidnieks dinamikā neatpaliek no šosejas superauto. 650 ZS V8 biturbo motors ļauj tam līdz 100 km/h paātrināties nieka 3,6 sekundēs un maksimāli sasniegt 305 km/h.

“Lamborghini Urus” būs oficiāli nopērkams un apkopjams tepat Baltijā, jo šajā reģionā itāliešu superauto marku pārstāv uzņēmums “Auto 100” AS, kas Latvijā plašāk pazīstams kā jaunais “Škoda” automobiļu importētājs.

 

415 km bez rūciena, bez dūmiem

Baltijas mēroga pirmizrādi izstādē “Auto 2018” piedzīvos vēl kāds titulēts spēkrats – pasaulē visvairāk pārdotā elektromobiļa “Nissan Leaf” jaunā paaudze. Jaunais modelis ir kļuvis ne tikai jaudīgāks, bet arī spēj bez atkārtotas akumulatoru uzlādes nobraukt vēl garāku distanci – pilsētas braukšanas apstākļos 415 km. Un – tas ir pat nedaudz lētāks kā priekštecis. Neskaitot modernizēto dizainu un uzlaboto tehniku, viena no galvenajām jaunā “Nissan Leaf” īpatnībām ir sistēma “e-Pedal”, kas ļauj akseleratora pedāli izmantot arī bremzēšanai, dozējot spiedienu uz to.

 

Tikai 15 000 eiro par pilnpiedziņu

Varēsiet redzēt un aptaustīt jaunās paaudzes “Dacia Duster” krosoveru, kas pamatoti pretendē uz titulu “lētākais 4×4”. Lai arī tas eksterjera dizainā no iepriekšējā atšķiras nebūtiski, patiesībā tas ir principiāli jauns modelis, kas visvairāk izmaiņu ieguvis interjera noformējumā un aprīkojumā, kā arī tehniskajā izpildījumā. Neskatoties uz “budžeta zīmolu”, jaunais “Dacia Duster” būs daudz bagātīgāk aprīkots, tostarp ar apkārtskata video sistēmu, klimata kontroli, bezkontakta atslēgu, kā arī automātisko tālās gaismas pārslēgšanas sistēmu.

 

“Lidojošais paklājs”

Interesants jaunums ir arī modernizētais “Citroën C4 Cactus”, kas pirmizrādi Latvijā piedzīvos tieši izstādē Ķīpsalā. Pirmais “Cactus” modifikācijas modelis debitēja ar neko citu nesajaucamajiem milzīgajiem gumijas aizsargiem uz virsbūves sāniem, turpretim jaunajam modelim tādu vairs nav – aizsargi ir tikai uz sliekšņiem. Toties jaunajam “Citroën C4 Cactus” ir uzlabota balstiekārta ar pneimatiskajiem elementiem, tādēļ autoražotājs tam sola gaitas laidenību kā lidojošam paklājam.

 

“VW” krosovers arī mazo segmentā

Šobrīd auto tirgū populāro mazo apvidus automobiļu segmentu izstādē “Auto 2018” pārstāvēs “Volkswagen” jaunākais modelis “T-Roc”. Šīs markas mazākā apvidnieka kopgarums ir tikai 4,2 metri, tādējādi tas ir par 25 centimetriem īsāks nekā “Tiguan”. “Volkswagen T-Roc” ir pieejams gan ar pilnpiedziņas sistēmu, gan ar automātisko pārnesumkārbu.

 

“Džipiņš” – sporta leģendas “Evo” radinieks

Viens no dizaina ziņā ekstravagantākajiem apvidus automobiļiem izstādē “Auto 2018” būs jaunais “Mitsubishi Eclipse Cross”. Līdz šim “Eclipse” nosaukums auto entuziastiem plašāk bija pazīstams kā “Mitsubishi” 90. gadu sportiska divdurvju kupeja, bet tagad japāņu autoražotājs šo vārdu piešķīris kompaktam apvidus automobilim. “Eclipse Cross” ir aprīkots ar “S-AWC”, kas būtībā ir vienkāršota pilnpiedziņas sistēma no sportiskā “Mitsubishi Lancer Evolution X” modeļa.

 

Ar īpašu bērnu izklaides zonu

Tajā būs kosmosa sāgas “Zvaigžņu kari” motīva spēkrats, kura noformējumā var ieraudzīt visus leģendārās filmas tēlus – Jodu, princesi Leju, Dārtu Veideru u. c.

Transformerus jeb mašīnas, ko var pārvērst par robotiem un otrādi, rotaļlietu pasaulē pazīst jau sen, un arī uz kino ekrāniem tie ir guvuši milzīgus panākumus. Viens no tādiem supervaroņiem – transformers Kamene, kas ir 2,5 m liels un ļoti draudzīgs, būs satiekams arī izstādē “Auto 2018”.

Bērni kopā ar vecākiem izstādē varēs izbraukt ar inovāciju ģimenes auto jomā – “DTHRONE” retro elektroautomobili, kam maksimālais kopējais lietotāju svars var sasniegt pat 220 kg. Mazais auto darbojas ar augstas veiktspējas elektromotoru un spēj nodrošināt 10 stundu darba režīmu. Pēc pilnas uzlādes auto spēj nobraukt līdz pat 30 km. Auto stūrmanis var būt bērns jau no septiņu mēnešu vecuma, ja palīdz mamma, tētis vai opis, arī ome!

 

 

Izstāde “Auto 2018”

Dalību apstiprinājušas šādas markas: “Citroën”, “Dacia”, “Ford”, “Honda”, “Iveco Bus”, “Jeep”, “KamAz”, “Lamborghini”, “Lexus”, “Maz”, “Mazda”, “Mercedes-Benz”, “Mitsubishi”, “Nissan”, “Opel”, “Peugeot”, RAM (“Dodge”), “Renault”, “Sisu”, “Subaru”, “Škoda”, “Tatra” un “Volkswagen”.

“Auto 2018” darbalaiks: 6., 7. aprīlī 10.00 – 19.00, 8. aprīlī 10.00 –17.00

Biļešu cenas: Ieejas biļete – 7 eiro. Pensionāriem, studentiem, skolēniem, invalīdiem – 4,50 eiro. Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 15 eiro. Līdz 7 gadu vecumam – ieeja bez maksas.

Autostāvvieta – 5 eiro.

LA.lv