×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. maijs, 2016
Drukāt

Gan latvieši, gan krievvalodīgie ir pakļauti hibrīdkara elementiem (9)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Latvijā gan krievvalodīgie iedzīvotāji, gan latvieši ir pakļauti koncentrētiem, snaipera šāvienam līdzīgiem hibrīdkara elementiem, piektdien diskusijā Rīgā par Ukrainas pieredzi hibrīdkara apstākļos sacīja šīs valsts eksperts Jevģēnijs Magda, kurš izveidojis Hibrīdkara pretestības biroju.

Viņš uzsvēra, ka Krievija tērē iespaidīgus līdzekļus savām informatīvā kara programmām un nepieciešams izstrādāt mehānismus, kas spēj ar to cīnīties. Daudzi cilvēki, kas auga PSRS laikā, izmanto krievu valodu kā līdzekli informācijas iegūšanai un Kremlis šādas personas var izmantot saviem mērķiem.

Eksperts vērsa uzmanību uz Krievijas valdības divkosību. “Pēdējo divu gadu laikā [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins runā par Ukrainu un Krieviju kā par brāļu tautām. Tas ir tāds fenomens, ko var salīdzināt ar krokodila asarām. Valsts, kas ir agresors un šīs agresijas iniciators, turpina runāt par krievu un ukraiņu tautām kā par brāļu tautām,” sacīja Magda.

Pētnieks arī norādīja, ka hibrīdkarš nesākas pēkšņi un nebeidzas ar kapitulāciju. Magda atgādināja, ka jau prezidenta Viktora Juščenko laikā eksistējis desmitiem prokrievisku organizāciju, kas Ukrainas dienvidos veidoja prokrievisku atmosfēru. Tāpat 2007.gadā Odesā tika atjaunots piemineklis Katrīnai II.

Jau vēstīts, ka Rīgā piektdien notiek seminārs “NVO un mediju loma hibrīdkarā. Ukrainas pieredze divus gadus pēc Krievijas iebrukuma”, kurā eksperti no Ukrainas stāsta par tiem hibrīddraudiem, ar kuriem valstij nācās saskarties Krievijas agresijas rezultātā.

Pasākumā ieskicēti mehānismi cīņai ar hibrīdapdraudējumiem, tostarp Ukrainas pieredze likumdošanas jomā, un sniegta jaunākā informācija par situāciju nemiera skartajos šīs valsts reģionos.

Seminārā uzstājas Ukrainas Informācijas politikas ministra vietniece Tatjana Popova, Militāri politisko pētījumu centra vadošais eksperts Vjačeslavs Gusarovs, Hibrīdkara pretestības biroja dibinātājs Jevgenijs Magda, kā arī Latvijas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs.

Hibrīdkara pretestības birojs izdevis ziņojumu “Krievija – 2016: hibrīdkara kontūras”. Savukārt Gusarovs ir viens no jaunās grāmatas “Iebrukums Ukrainā: Krievijas agresijas hronika” autoriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nav nekāda hibrīdkara.Oficiālā Vašingtona nelieto šādu terminu.Ir stratēģiskā ierobežošana(Krievijas).NATO vienkārši ir šķēršļu josla,kas iedarbina kodolieročus.Tā sekmīgi neitralizēja Padomiju,neitralizēs arī pašreizējo krieviju.Viss pārējais ir psiholoģiskās operācijas.

 2. Поинтересовался в интернете кто таков, этот так называемый эксперт. Оказывается, казачок то засланный. Настоящий хохол, истинный укроп, точно такой же боец пропагандисткого фронта, но только с другой стороны. И этот фрукт будет нас учить различать правду? Ну, ну.
  Как сказал Бодров в кино: « не брат ты мне, …..!».

  • Neskatoties uz iepriekšējo manu komentāru, es tomēr piekrītu rakstā minētajiem fajtiem. Putinieši drīz stāsies tiesas priekšā par genocīdu un kara izraisīšanu Ukrainā.

   • Мне похрен какую херню вы там пишите, тем более в какие сказки верите. Любите использовать мой образ, гоните мои авторские! Капитализм однако.

    • Pārtrauciet izmantot manu komentāru vārdu un rakstīt nesaprotamā valodā. Tas nav godīgi !

     • А это мой ник, понятно! И мне пох… на ваши выдуманные претензии! Гоните мои авторские, нечего гобениться.

    • Kirilicai mīnusu ! Atbildēt

     Automātiski.

    • Kirilicai mīnusu ! Atbildēt

     A u t o m ā t i s k i.

     • А вот не выйдет, дружочек. Нет на этом портале такой системы, не работает. А я модераторам когда то предлагал завести.

Draugiem Facebook Twitter Google+