×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Gan Latvijā, gan Krievijā aug pieprasījums pēc “Mildronāta”

Foto - LETAFoto - LETA

Gan Latvijā, gan Krievijā audzis pieprasījums pēc Latvijas farmācijas uzņēmuma AS “Grindeks” ražotā medikamenta “Mildronāts”, kas šonedēļ nonāca pasaules mediju uzmanības lokā pēc tenisistes Marijas Šarapovas paziņojuma par pozitīvām dopinga analīzēm, proti, tenisistes organismā atklāta meldonija klātbūtne.

Krievijā interneta aptieku tīklā “apteka.ru” būtiski audzis pieprasījums pēc “Grindeks” ražotā medikamenta “Mildronāts”, interneta vietnē “pharmvestnik.ru” publicētā rakstā stāsta zinātniskā ražošanas kompleksa “Katren” attīstības direktors Anatolijs Tencers. Ja agrāk šajā interneta vietnē dienā bija 50-60 “Mildronāta” pieprasījumi, tad 8.martā reģistrēti 1100 pieprasījumi, 9.martā – 1200, stāstījis Tencers. Pēc viņa teiktā, preparāta pārdošanas apjoms kopš 7.-8.marta audzis 15-20 reizes.

Šonedēļ salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu arī Latvijā vērojams “zināms pieaugums” “Mildronāta” tirdzniecībā, sacīja ražotāja “Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja Laila Kļaviņa. Viņa vērsa uzmanību, ka Latvijā nevajadzētu veidoties situācijai, ka produkts nav pieejams. “Grindeks” noliktavās ir “Mildronāta” rezerves, medikaments ir pieejams arī vairumtirdzniecības bāzēs. Ja zāles ir izpirktas kādā konkrētā aptiekā, tad 12 līdz 24 stundu laikā medikaments aptiekai atkal tiek piegādāts, paskaidroja Kļaviņa.

“Grindeks” pārstāve atzīmēja, ka tirgū ir pieejama gan šo zāļu bezrecepšu forma, gan recepšu medikaments, ko ārsti izraksta pacientiem ar sirds mazspēju, pēc infarkta un citos gadījumos.

“Mildronāts” ir “Grindeks” reģistrēta preču zīme. Produkta aktīvā farmaceitiskā viela ir meldonijs, kas ir atbildīgs par preparāta “Mildronāts” farmakoloģisko darbību un terapeitisko iedarbību.

“Grindeks” atzīmē, ka tas ir viens no lielākajiem meldoniju saturošu farmaceitisko preparātu ražotājiem, taču tirgū ir arī citi tā ražotāji. Meldonijs kā aktīvā viela, ko ražo vairākas starptautiskās kompānijas, ir plaši pieejams iegādei internetā. Tātad ir daudz avotu, lai to iegādātos tīrā veidā vai kā farmaceitiskos preparātus, tāpēc, ja meldonija tests uzrāda pozitīvu rezultātu, tas ne vienmēr nozīmē, ka lietots tieši “Mildronāts”. Neskaitot “Grindeks”, ir aptuveni desmit farmācijas uzņēmumi, galvenokārt Krievijā un Ukrainā, kas reģistrējuši preparāta “Mildronāts” analogus Krievijā un citās NVS valstīs.

Pasaules antidopinga aģentūra iekļāvusi meldoniju sportā aizliegto vielu sarakstā. Taču “Grindeks” uzskata, ka meldonijs nebūtu jāietver šajā sarakstā. “Grindeks” atzīmē, ka meldonija iekļaušana sportistiem aizliegto vielu sarakstā nemaina faktu, ka tas ir kvalitatīvas, drošas un efektīvas zāles. Līdz šim tās bija pieejamas ikvienam, arī sportistiem, lai novērstu fiziskas un psihoemocionālas pārslodzes negatīvās sekas.

Kā ziņots, “Grindeks” neatklāj, cik lielu daļu no uzņēmuma apgrozījuma pašlaik veido “Mildronāta” tirdzniecība. “Grindeks” ražotā “Mildronāta” pamata tirgi ir Krievija un NVS valstis, kā arī Latvija un Lietuva. Šis medikaments nav reģistrēts Amerikā un netiek uz turieni eksportēts. Pēdējā “Grindeks” finanšu pārskatā teikts, ka notiek “Mildronāta” reģistrācija Ķīnā, kur pašlaik tiek veikts preparāta 3.fāzes klīniskais pētījums.

Kā ziņots, koncerna “Grindeks” apgrozījums 2015.gadā bija 82,9 miljoni eiro, kas ir par 5,6 miljoniem eiro jeb par 6,3% mazāk nekā 2014.gadā, bet koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātessabiedrības akcionāriem, 2015.gadā bija miljons eiro, liecina nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati.

“Grindeks” ir starptautisks, vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums, kura galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. “Grindeks” koncernā ietilpst pieci meitasuzņēmumi Latvijā, Igaunijā, Krievijā un Slovākijā, bet pārstāvniecības ir atvērtas 13 valstīs.

“Grindeks” specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās. “Grindeks” ražo 25 aktīvās farmaceitiskās vielas.

Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 70 valstīm un veido 90% no kopējā apgrozījuma. Nozīmīgākie “Grindeks” tirgi ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, ASV, Kanāda, Japāna un Vjetnama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+