×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Gan saprot, gan liek sirsniņām pukstēt


05062012_gs_20

Šodien valsts vizītē Latvijā ierodas Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Lūdzu lasītājiem atcerēties, kuru ārvalstu prezidentu vizītes viņiem visspilgtāk palikušas atmiņā un ko viņi sagaida no pašreizējā Igaunijas prezidenta viesošanās Latvijā.


 

Aldis Hartmanis Jelgavā: “Visspilgtāk man palikusi atmiņā bijušā ASV prezidenta Bila Klintona vizīte – no viņa toreiz varēja just atbalstu un sapratni. Atmiņā palikusi arī Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili vizīte – arī viņš saprot mūsu stāvokli, jo tāpat kā Gruzijā esam “uz grauda” Krievijai. Viņš teica, ka jābūt stingrākiem, nevar jau iet ar atvērtu plaukstu. No igauņiem varam mācīties nacionālo stāju un attieksmi. Manā studentu korporācijā “Fraternitas Metropolitana” nesen viesojās igauņu studenti un mums sanāca skaista sadziedāšanās. T. H. Ilvesa vizīte Latvijā vairos pretestības nostāju pret Austrumiem. Igaunijas prezidents ir cilvēks “ar aknām”, nav tā kā ar mums, kas par daudz zemojas ar izstieptu roku Austrumu virzienā.”

Aivars Auziņš Ventspilī: “Man patika Bila Klintona vizīte Latvijā, jo viņš nebija uzpūtīgs. Viņš radīja iespaidu par tādu cilvēku, ar kuru varētu uz ielas brīvi sasveicināties kā ar senu draugu un parunāties par dzīvi. Manuprāt, T. H. Ilvess konkrēti pateica par kļūdām – ka mēs par daudz klausām un pakļaujamies Eiropas Savienībai. Igaunija nepakļaujas un iebilst ES, bet mūsējie pakļaujas un izpilda.”

Biruta Gereiša Liepājā: ”Nepārspējama bija B. Klintona vizīte, viņš toreiz savā uzrunā pieminēja ko tādu, kas viņam dara godu mūsu acīs, – nacionālos partizānus. Viņš ir šarmants – dāmas stāv un krīt, sirsniņas pukst, kad ierauga. No T. H. Ilvesa vizītes sagaidu, ka viņš dos stimulu un enerģiju mūsu Valsts prezidentam Andrim Bērziņam. T. H. Ilvess ir harismātisks un artistisks.”

Jānis Pakārklis Rīgā: ”Man spilgtu iespaidu atstāja pirmais Igaunijas prezidents pēc neatkarības atjaunošanas Lenarts Meri. Viņš bija ļoti patriotisks attiecībā uz savu zemi. B. Klintona vizīte bija spoža, un atceros, kā viņš priecājās, ka Latvija spējusi atbrīvoties no komunisma. Ceru, ka T. H. Ilvess nepierunās mūsu valdību ieviest eiro. Kas mūsu latiņiem vainas?”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+