Laukos
Gaļa un zivis

Ganāmpulki kļūst arvien baltāki 0

Foto LETA

Šarolē šķirne radīta Francijā, un šobrīd tā ir ne tikai populārākā gaļas liellopu šķirne Latvijā, to kā pirmo izvēlas arī citu Eiropas valstu audzētāji.

Šarolē ir baltas krāsas govs ar muskuļotām krūtīm, platu un stingru muguru, platu galvu un platu pieri. Teliņu dzimšanas svars ir ap 42 kg, atšķiršanas vecums 212 dienas (atšķiršanas svars 260 kg). Pirmās lecināšanas laiks Šarolē telēm pārraudzības ganāmpulkos – 622 dienu vecumā, pirmā atnešanās – 1003 dienu vecumā. Dzemdības var sagādāt sarežģījumus, jo teļiem ir lielas galvas.

Viens no lielākajiem Šarolē dzīvnieku ganāmpulkiem ir šķirnes audzētavā SIA Vacca Ilūkstē. Haralds Āboliņš šo šķirni izvēlējies, analizējot pieprasījumu Eiropā. “Šarolē ir atzīta par labāko gaļas liellopu šķirni ne tikai Francijā, tā ir šķirne, kura ir populāra visā Eiropā. Ganāmpulkam iepirkām dzīvniekus, pēc mūsu domām, vienā no labākajām šķirnes audzētavām Francijā, kuras īpašnieks jau trešajā paaudzē nodarbojas ar Šarolē govju audzēšanu,” saimnieks savulaik stāstīja Agro Topam.

Arī Ilūkstes novada Šederes pagasta saimniecība S Kalni savu liellopu skaitu dubultojis. Pirms dažiem gadiem šajā ganāmpulkā bija 114 Šarolē dzīvnieki, bet nu jau 209. Šarolē šķirnei pievērsušies arī daudzi jauni audzētāji, kuri izveidojuši lielus ganāmpulkus. Tā Turcijas pilsoņiem piederošā uzņēmuma SIA Zennun LV ganāmpulkā dominē Šarolē dzīvnieki. Zennun LV pērk no Latvijas saimniekiem līdz 300 kg smagus dzīvniekus, tur tos savā eksporta savākšanas punktā karantīnā Vallē un ved uz Turciju, kur savā ģimenes fermā audzē bullīšus līdz tonnai, ko dzīvnieks sasniedzot 15–18 mēnešos.

Pilns raksts žurnāla ” Agrotops” 2016.g.jūnija numurā

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
22 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
47 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
39 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
58 minūtes