×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Gandrīz 100 cilvēku pie Saeimas protestē pret neregulārajiem pasažieru pārvadātājiem

LETALETA

Gandrīz 100 cilvēki ceturtdien pulcējušies protestā pie Saeimas ēkas, aicinot ierobežot neregulāro pasažieru pārvadātāju darbību, novēroja aģentūra BNS.

 

Protestētāji ir ekipēti ar dažādiem plakātiem, piemēram, “Tūristi nav nūdisti. Dodiet viņiem sabiedrisko transportu”, “Varas kalpi atveriet acis – valsti apzog”, “Visu varu autotransporta direkcijai! Reģioni bremzē”, kā arī “Mēs par rīdzinieku tiesībām un kvalitatīvu transportu”. Tāpat piketētāji ducina bungas un skaļi svilpj.

“Rīgas mikroautobusu satiksmes” vadītājs Vitālijs Komars aģentūrai BNS pastāstīja, ka protestā piedalās “Rīgas mikroautobusu satiksmes” darbinieki, dažādu pārvadātāju pārstāvji, kā arī arodbiedrības LABA biedri.

Viņš arī atklāja, ka “Rīgas mikroautobusu satiksmes” zaudējumi no neregulāro pārvadātāju darbībām katru mēnesi veido aptuveni 20 tūkstošus latu.

Komars jau iepriekš norādīja,  ka iepriekš ir bijuši divi mēģinājumi pieņemt attiecīgas izmaiņas likumā, kas liegtu nelegālajiem pārvadātājiem braukt starppilsētu un vietējos maršrutos, anulējot licenci. Šis būs trešais mēģinājums.

Pēc viņa teiktā, līdz šim nelegālie pasažieru pārvadātāji bija starppilsētu reisos, bet tagad tie ir parādījušies arī Rīgā. “Tagad, kad tas ir zem deguna, pie pašas Saeimas ēkas un Ministru kabineta brauc nelegālie pārvadātāji, tas netraucēs valsts vīriem pieņemt pareizo lēmumu,” ceturtdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” cerību pauda “Rīgas mikroautobusu satiksmes” vadītājs.

Savukārt Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” pārstāvis Māriss Innuss aģentūrai BNS norādīja, ka nelegālie pārvadātāji traucē arī “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļu vadītājiem. “Viņi ievērojami apgrūtina darbu, piemēram, trolejbusu vadītājiem, kuriem jāturās savās līnijās, taču šie neregulārie pārvadātāji neievēro piesardzību un nereti vienkārši nogriež ceļu. Tāpat vajag ņemt vērā tehnisko stāvokli, kādā atrodas neregulāro pārvadātāju transporta līdzekļi – katrā ziņā Saeimai ir kaut kas jādara, lai nepieļautu vairs šādas situācijas, kas apgrūtina gan rīdzinieku, gan galvaspilsētas viesu drošību,” viņš paskaidroja.

Atbalstu izmaiņām likumā, kas ierobežotu neregulāros pārvadājumus, aģentūrai BNS pauda arī Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija. “Cerams, ka šoreiz izdosies. Arī reģionālajiem pārvadātājiem šie neregulārie pārvadātāji rada būtiskus zaudējumus,” sacīja asociācijas priekšsēdētājs Pēteris Salkazanovs.

Pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” uzvarēja “Rīgas satiksmes” konkursā, kas paredz uzņēmumam slēgt līgumus ar mikroautobusu  pasažieru pārvadātājiem kā apakšuzņēmējiem un ir pārņēmusi mikroautobusu maršrutus Rīgā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.5
Alūksne +20.2
Daugavpils +14.0
Saldus +20
Liepāja +15.7
Jelgava +19
Ventspils +16.5
Limbaži +19
Madona +20
Rēzekne +14
Draugiem Facebook Twitter Google+