×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Gandrīz ceturtā daļa vecāku nākamgad plāno palielināt kabatas naudu bērniem, noapaļojot to uz augšu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas 2 eiro monētas jostas uzraksts "Dievs svētī Latviju".

Līdz ar pāreju uz eiro 23% vecāku kabatas naudu bērniem plāno noapaļot uz augšu, liecina SEB bankas un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja. Biežāk nekā caurmērā savu bērnu kabatas naudu plāno palielināt iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem, kā arī Rīgā dzīvojošie.

Ceturtā daļa jeb 25% vecāku neplāno palielināt kabatas naudu saviem bērniem, veicot kabatas naudas pārrēķinu no latiem uz eiro pēc oficiālā kursa vai arī noapaļojot to nedaudz uz leju. 34% Latvijas iedzīvotāju, kuru bērni ir tādā vecumā, lai dotu viņiem kabatas naudu, vēl nav izlēmuši, vai un kādā veidā līdz ar eiro ieviešanu noapaļos bērniem piešķiramās kabatas naudas apjomu. Savukārt 18% aptaujāto vecāku atbildēja, ka saviem bērniem nedod kabatas naudu.

SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis: „Arī bērniem pierašana pie jaunās naudas prasīs laiku un viņiem svarīgi saprast, cik daudz un kam viņi var tērēt savu kabatas naudu. Neatkarīgi no tā, uz kuru pusi tiks apaļota viņu kabatas nauda, nominālajā izteiksmē kabatas nauda kļūs lielāka, tomēr būs jāpierod arī pie atbilstoši lielākām cenām eiro valūtā veikalos, kafejnīcās un citviet.”

Aptauja tika veikta šā gada novembrī, un tajā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāju, tajā skaitā, 537 respondenti ar bērniem tādā vecumā, lai dotu viņiem kabatas naudu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+