×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Gandrīz divus gadus mēģina nojaukt graustu Rīgā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ, 1.februārī, tika sākti ēkas Brīvības ielā 78a piespiedu nojaukšanas darbi, kuru veikšanai ir izsniegta būvatļauja, informēja Rīgas domē (RD).

“Jau gandrīz pirms diviem gadiem Rīgas pašvaldība pieņēma lēmumu par grausta līdzās Rīgas 22.vidusskolai nojaukšanu. Neskatoties uz administratīviem sodiem un paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli nekādas objekta sakārtošanas darbības no īpašnieku puses netika izpildītas, “ šodien apsekojot A kategorijas vidi degradējošās ēkas Brīvības ielā 78a demontāžas darbus, skaidroja Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Lēmumu par ēkas piespiedu nojaukšanu RD pieņēma 2014. gada septembrī.

“Šobrīd norit ēkas nojaukšanas darbi tās iekšējā daļā. Ēkas fasāde, kas ir līdzās Brīvības ielai, šobrīd netiek demontēta. Sestdienās, 6.februārī un 13.februārī, paredzēts pilnībā slēgt ietves posmu Brīvības ielā un Bruņinieku ielā, lai varētu nojaukt ēkas ārsienu,” informēja RD Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Ēkas nojaukšanas darbu izmaksas ir 83 000 eiro bez PVN, no kurām puse ir nojaukšanas darbu izmaksas, bet otra puse – kontakttīklu pārveides darbu izmaksas.Demontāžas darbus ir plānots pabeigt līdz 1.martam. Pēc darbu pabeigšanas šim mērķim iztērētie pašvaldības līdzekļi tiks piedzīti no ēkas īpašnieka.

Īpašuma tiesības kopš 2000.gada bija reģistrētas uz SIA “Vg Beheer Latvia” vārda, kurai tika sākts maksātnespējas process. Pērnā gada nogalē maksātnespējas administratora rīkotajā izsolē īpašumtiesības ieguva Dins Kalniņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kontakttīklu ar privātajam vajadzēja apmaksāt …
    Ar SIA spēkoties rokas par īsām.
    Privātam gan var uzbraukt bez bailēm … 🙂

  2. Kad Rīgā, Kr. Barona ielā nojauks Šķēles pieminekli, kurš sagrāva Sporta pili, atņēma 10 -tiem tūkstošu Rīgas bērniem sportu un attīstību.
    Andri Šķēli par objekta iznīcināšanu un spoku grausta turēšanu vajag tiesāt pēc Krimināllikuma panta par mantas tīšu iznīcināšanu un kaitniecību Latvijas valsts un tautas interesēm. Pilnīgs klusums, ŠĶēle – tautas īpašuma grāvējs un tautas ienaidnieks.

Draugiem Facebook Twitter Google+