Latvijā
Kriminālziņas

Gandrīz izraisa katastrofu Rīgas centrā, nelegāli pieslēdzoties gāzes padevei2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
LETA/Edijs Pālēns – foto

Sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), kā arī NMPD izdevies novērst iespējamu katastrofu Rīgas centrā, tā portālam “La.lv” paziņoja dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā “GASO” Sabiedrisko attiecību daļas pārstāvis Kaspars Upaciers.

Akciju sabiedrība “Gaso” informēja, ka šo ceturtdien, 31. maijā, plkst. 11:17 “GASO” avārijas dienests saņēma izsaukumu par gāzes noplūdi Rīgā, Brīvības ielā 59 ēkas pirmā stāva restorānā.
Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka īpašumā, kurā dabasgāzes padeve ir atslēgta jau 2009. gadā, notikusi nelegāla pieslēgšanās dabasgāzes sadales tīklam, tādējādi apdraudot ne tikai īpašuma saimnieku, bet arī restorāna apmeklētāju un apkārtējo namu iedzīvotāju drošību.

Pēc “GASO” rīcībā esošās informācijas, restorāna Brīvības ielā 59 saimnieki vairākkārt ir lieguši apsekot īpašumu, bet, tā kā šoreiz tika konstatēta dabasgāzes noplūde, telpās bija iespējams iekļūt un konstatēt klajus dabasgāzes drošības pārkāpumus un zādzības faktus. “GASO” avārijas dienests objektu ir pilnībā apsekojis, dabasgāzes padeve ir noslēgta, un bīstamā situācija ir likvidēta. Upaciers izteica pateicību uzņēmuma vārdā  par operatīvu Valsts policijas, VUGD un NMPD atbalstu.

Lūdzam būt vērīgiem un informēt GASO, zvanot pa tālruni 155 vai 114, ja redzat nelikumīgus, šaubīgus vai bīstamus pieslēgumus dabasgāzes sadales tīklam, jo gāze ir ārkārtīgi sprādzienbīstama.

GASO ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā un nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. Kompānija GASO darbu sāka pērn 1.decembrī, bet 8.decembrī SPRK padome GASO izsniegusi licenci dabasgāzes sadalei uz 20 gadiem – no 2017.gada 7.decembra līdz 2037.gada 6.decembrim. GASO pamatkapitāls ir 39,9 miljoni eiro, kuru veido 39,9 miljoni akciju viena eiro nominālvērtībā.

LA.lv