×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Bārtulis gandrīz kā ieslodzītais

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Pēc tam, kad Ukrainas hokeja komandai Doņeckas “Donbass” politiskās situācijas dēļ vismaz uz laiku nācās pamest KHL, bez darba palika arī aizsargs Oskars Bārtulis. “Mēs esam mazliet kā ieslodzītie,” 27 gadus vecais hokejists atzīst, ka jauna kluba meklējumos rodas dažādi papildu šķēršļi.

Rīga klusē


“Gatavojos pēc pilnas programmas – no trim līdz piecām reizēm nedēļā slidoju kopā ar tiem Latvijas hokejistiem, kas vēl nav parakstījuši līgumus. Sausie treniņi man biežāk individuāli, reizēm krosus paskrienu ar Kasparu Gorkšu – mēs ejam pie viena trenera. Forma ir jāuztur, jo jebkurā brīdī varu pievienoties kādai komandai,” man teica Bārtulis, kurš Doņeckas komandā aizvadījis iepriekšējās divas sezonas.

Pārrunas norit ar vairākām KHL vienībām, bet sekmīgu iznākumu neveicina tas, ka Bārtulis Krievijā skaitās leģionārs, turklāt līgumu var slēgt tikai uz vienu gadu. “Gaidījām, ka Doņeckas hokejistiem iedos bezleģionāra statusu, bet diemžēl tā nenotika. Tāpēc ir sarežģītāk, daudzās komandās leģionāru vietas jau aizpildītas. Tie “Donbasa” spēlētāji, kam ir Krievijas pases, līgumu varēja dabūt kaut nākamajā dienā, jo mēs aizvadījām labu sezonu. Pārējie mazliet ir kā ieslodzītie.” Daļa “Donbasa” ārzemnieku atradusi darbu KHL, pāris aizbraukuši uz citām Eiropas līgām.

Rīgas “Dinamo” sastāvā sezonai gatavojas pieci pieredzējuši aizsargi – Oskars Cibuļskis, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs un Arvīds Reķis. Papildinājums noteikti būs nepieciešams. “Ar Rīgu nekādas pārrunas nav bijušas,” Oskars nevar iepriecināt Latvijas hokeja līdzjutējus, bet iemeslus kluba pasivitātei var tikai minēt. “Ja būs piedāvājums, es to noteikti izvērtēšu.”

Atpakaļ uz NHL?


Hokeja sabiedrība runā, ka Oskars skatās arī uz NHL pusi. “Aģents veic pārrunas, bet nav nekā konkrēta,” saka Bārtulis, kurš savulaik aizvadījis 73 spēles Filadelfijas “Flyers”. “Ja reiz man sezonas laikā ir teikuši, lai laužu līgumu Doņeckā un braucu uz NHL, tad iespēja ir reāla, bet šobrīd – vien pārrunas.” Viņš uzsver, ka parakstīs tikai vienvirziena līgumu, jo Bārtuli absolūti nesaistot iespēja sisties par vietu pirmajā komandā ar divvirziena līgumu kabatā.

Vasaras lielākais piedzīvojums Oskaram ir piedalīšanās rallijsprintā “Gulbis” kopā ar slaveno pilotu Ivaru Vasaraudzi. Viņi startēja kā nulles jeb drošības ekipāža. “Ja tev kas ļoti patīk, tad nav grūti – bija forši. Atslēdzos no hokeja, izbaudīju kaut ko pavisam jaunu, un arī rezultāts pirmajai reizei bija labs,” Bārtulis ir apmierināts ar debiju stūrmaņa lomā un cer, ka nākamvasar tam varētu būt arī turpinājums. Šobrīd gan viss ekstrēmais nolikts malā un galvenais ir hokejs.

Viedoklis

Normunds Sējējs, Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeris: “Oskara Bārtuļa kandidatūru klubā neesam apsprieduši. Tam ir dažādi iemesli – ja “Donbass” atsāk spēlēt KHL, viņam jāatgriežas Doņeckā, arī finansiālā situācija mums nav tā labākā, bet Oskaram, cik var noprast no publiski teiktā, tas ir ļoti svarīgi. Turklāt viņš pats nav izrādījis nekādu interesi kā pārējie mūsu spēlētāji. Piemēram, ar Miķeli Rēdlihu mums jau iepriekšējā sezonā bija saruna, ka viņš gribētu atgriezties mājās. Tāpat arī ar Pjotru Sčastļiviju vairāk nekā mēnesi kontaktējāmies, un vienošanos panākt nebija grūti. Tās ir abpusējas vēlmes, bet Bārtuļa gadījumā tādu neredzu. Par cik procentiem komanda šobrīd ir nokomplektēta? Nezinu, pagaidām grūti spriest. Treniņu nometnē ir daļa hokejistu ar pārbaudes laika līgumiem. Vēl nav aizvadīta neviena oficiāla pārbaudes spēle, tādēļ nevar pateikt, kurš mums derēs, kurš nederēs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+