×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Gandrīz krāpnieku nagos


Foto - LETAFoto - LETA

Pirms dažām dienām arī es gandrīz iekļuvu krāpnieku nagos. Zvanītājs, uzdodamies par veselības centra pārstāvi, vispirms apsveica mani dzimšanas dienā, kas man bija septembra beigās.  Pēc tam paziņoja, ka man esot piešķirta vieta rehabilitācijas centrā. Bet par to esot steigšus jāsamaksā 139 lati, pēc naudas tūlīt atbraukšot kurjers. Kad atbildēju, ka man tādas naudas nemaz nav, zvanītājs dusmīgs jautāja, vai man savas veselības nemaz neesot žēl. Kad lūdzu, lai nosauc man savu tālruni, pa kuru varu piezvanīt, saņēmu noraidošu atbildi. Pēc publikācijām avīzē (sk. A. Drēziņa rak-
stu “Telefonkrāpnieku uzliesmojums” (14.10.2013.) un “Neizmērojamā cilvēku lētticība” (15.10.2013.)) tagad esmu sapratusi, ka zvanītājs bijis visparastākais krāpnieks. Pats briesmīgākais – viņa rokās ir arī mani personas dati, jo viņš zināja, kad esmu dzimusi.

Silvija Jūrmalā

Kā skaidro Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte, kundzei būtu jāvēršas savā policijas iecirknī un jāizstāsta maksimāli sīki par šo zvanu. Tikai tā iespējams konstatēt, vai minētajā rajonā uzdarbojas līdzīgi krāpnieki un no kurienes viņi var būt ieguvuši personas datus. “Katrā ziņā kundze ir rīkojusies pareizi, jo nekādu naudu maksāt vai pārskaitīt nevajag šādiem cilvēkiem, lai cik vilinošs liktos piedāvājums,” saka L. Juberte.

Pašlaik nav signālu, ka Jūrmalā šādā veidā būtu mēģināts apkrāpt arī citus iedzīvotājus. “Jā, ir bijuši mēģinājumi uzdoties par policijas darbiniekiem, lai izkrāptu naudu it kā no nelaimē cietušiem radiniekiem, bet ne piedāvājot rehabilitācijas centra vai kādas sanatorijas pakalpojumus. Parasti krāpnieki zvana pa daudziem telefona numuriem – simts vai divsimts. Jebkurā gadījumā cilvēkiem būtu jāinformē valsts policija vai nu telefoniski, vai citādi,” saka Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Aleksandrs Melnis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+