×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
30. novembris, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Gandrīz neiespējama misija (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nav īsti zināms, cik daudzi skolēnu vecāki sociālajos tīklos un dažādos izglītības jautājumiem veltītos forumos apspriež ar mācībām saistīto, taču viņu balsis kļūst arvien skaļākas. Aktivitātes var saprast: ja daudzsološi pieteiktā izglītības satura reforma acīmredzami bremzējas, par bērnu nākotni nobažījušies pieaugušie to sāk bikstīt, piedāvādami savu rītdienas skolas redzējumu. Tiesa, pēc šo ideju skicēm būvējot ēku, mēs iegūtu no strupceļos ejošiem labirintiem sastāvošu spocīgu celtni. Taču, neraugoties uz dīvaino paskatu un visnotaļ apšaubāmo lietderību, namā atrodamas dažas reālai dzīvošanai piedāvātas telpas, kur Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) vajadzētu ielūkoties, lai saprastu, ko sabiedrības apziņai nodara miglaino izglītības reformu rēgs, kura vaib-stus ikviens mēģina iztēloties pēc savas saprašanas.

Neņemot galvā dažas emocionāli nelīdzsvarotas hipstermāmuļas, kam jebkura skolu sistēma šķiet viņu atvašu personības attīstību bremzējošs instruments (tomēr vietā šīs būtnes neko nepiedāvā…), mulsina arvien jaudīgākas debates vecāku grupējumos, kas gluži nopietni iztirzā mācīšanos bez iegaumēšanas, mājas darbiem un atzīmēm. Nost!… Šīs metodes piederot vakardienai. Kam šodien vajadzīgas “iezubrītās” ķīmijas formulas, vēsturisko notikumu gadskaitļi, rakstnieku biogrāfijas utt.? Ar to skolēnus neapgrūtinot daudz attīstītākās Eiropas valstīs, un Latvijas skolai jākļūst tādai, lai bērniem būtu interesanti.

Protams, izglītības sistēmai jāiet kopsolī ar jaunajām tehnoloģijām un dzīves mainību un kaut ko iespējams apgūt arī spēlējoties. Bet nopietnas zināšanas bez mācīšanās nenāk – šo ābeces patiesību, šķiet, sāk piemirst daudzi vecāki, dzenot izmisumā pedagogus. Pat pieredzējuši skolotāji neslēpj, ka viņu profesija sāk izskatīties pēc arvien grūtāk īstenojamas misijas tādā izglītības vidē, kur ieilgušo reformu jukas rada neveselīgu gaisotni: runājot par audzēkņu pienākumiem vai liekot pildīt sarežģītāku uzdevumu, pedagogs riskē saņemt apsūdzību bērnu traumēšanā. Diemžēl no darbakārtības gandrīz pazudusi vecāku atbildība par skolēna sekmēm un uzvedību. Kad šīs jomas klibo, sabiedrības vērtējumā vainīga izrādās tikai skola, kur, citējot kādu plaši atbalstītu viedokli, – “pietrūkst mīlestības un prasmes audzināt sirdsgudrību”. Par laimi, gadās paskarbi oponenti: “Kamēr šejienes mammītes pieprasa skolās uķi-puķi, mazie ķīnieši savējās nekurnēdami urbj zinības desmit stundas dienā un būs labi darba devēji mūsējiem, kas negrib mācīties reizesrēķinu.” Manuprāt, ļoti vērtīga atziņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 3. Trīs dienu laikā neviena komentāra! Vai tas neliecina par “dziļo” interesi par bērnu izglītību? Vai arī ilgi un neauglīgi viļātais jautājums ir “piegriezies” ? Autore taču raksta visnotaļ pareizi.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+