Latvijā
Kriminālziņas

Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…1


Foto no notikuma vietas
Foto no notikuma vietas
FOTO: Valsts policija

12. janvāris noteikti nebija laimīgākā diena Laimoņa Orlova mūžā. Iedzēris alkoholu un zāles, viņš ap pusdesmitiem vakarā devies pie miera. Savā privātmājā Talsu novada Balgales pagastā bijis viens. Šo māju Laimonis četrus gadus saviem spēkiem centies savest kārtībā. Kungs iemidzis. Pagalmā bija uzsnidzis neliels sniedziņš. Blakus istabā podos mierīgi zēla kaņepes. Miers un idille.

 

Pamodies no sitieniem

Kā vēlāk policijā liecināja Laimonis, viņš gultā pamodies no sitieniem ar koku. Divi vīrieši ar sejām priekšā aizklātām šallēm bija ielauzušies pa durvīm. Viens sitis, bet otrs devies uz blakusistabu un griezis kaņepes, ko licis baltā cukura maisā, atstājis tikai mazos dēstus, pēc tam vēl rakājies pa pakārto jaku, no kuras, kā vēlāk izrādījies, pazuduši 60 eiro. Vīrieši Laimonim neko neprasījuši, tikai situši, līdz viņš pats teicis, lai ņemot visu, ko grib, lai tikai atstājot dzīvu.

Ar lauztu galvaskausu un citām smagām traumām vīrietis izdzīvojis.

Izmeklēšanā Laimonis liecināja, ka pirms uzbrukuma nekādus trokšņus neesot dzirdējis: ja arī būtu dzirdējis, tad domātu, ka kaķis ķer peli. Uzbrucējus nav pazinis. Iepriekšējā vasarā pie viņa ienācis kāds cilvēks, uzcienājis ar marihuānu un interesējies par mājas pirkšanu, jo tā esot piemērota kaņepju audzēšanai. Vienojušies par 20 000 eiro, taču darījums nojucis.

Kad uzbrucēji bijuši prom, Laimonis piezvanījis uz Rīgu sievai, kas savukārt Laimoņa kaimiņienei Ingai, kurai lūgusi aiziet un apskatīties, kas noticis.

“Ap vienpadsmitiem vakarā ar vīru arī aizgājām. Laimonis iznāca pretim vienās apakšbiksēs kā asins blāķis, pat acis nevarēja redzēt. Arī istaba bija vienās asinīs. Uzreiz zvanījām neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai un policijai, kaut gan Laimonis lūdza to nedarīt,” trešdien Kurzemes rajona tiesā Talsos sacīja lieciniece. To, ka Laimonis audzējis kaņepes, viņa neesot zinājusi.

 

Gājuši cīņā ar ļaunumu…

Man nav zināms, kā policija atrada uzbrucējus, bet, cik saprotu, tas daudz pūļu nav prasījis. Tie bija talsenieki – 22 gadus vecais Gints Mednis un 18 gadus vecais Ivo Tomsons, kuri nu atrodas uz apsūdzēto sola par laupīšanu ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu, par ko draud bargs sods: no pieciem līdz piecpadsmit gadiem cietumā. Abus apsūdz arī par mantas tīšu bojāšanu.

Puiši bija aizturēti, bet šobrīd atrodas uz brīvām kājām.

Apbrīnojama ir viņu pašpārliecinātība: uz tiesu viņi ieradās bez advokāta.

Cik zinu, viņu liecības izmeklēšanas laikā bijušas haotiskas, bet man pēc tiesas sēdes viņi sacīja, ka pie Laimoņa ieradušies, lai iznīcinātu marihuānu, kas nodarot tik lielu ļaunumu jauniešiem… Vai tiesa tam noticēs? Vēl jo vairāk zinot, kur kaņepes atrada un ka uz apsūdzēto sola ir arī trešais – Ivo tēvs 39 gadus vecais Zintis Tomsons.

Arī Zinta liecības nav visai skaidras. Viņš izmeklētājiem nenoliedza, ka 12. janvāra naktī vedis savu dēlu un viņa draugu, kad pēkšņi viņi šosejas malā lūguši viņus izlaist ārā, ko viņš arī izdarījis. Vairāk neko nezinot.

Zintis šobrīd atrodas pirmstiesas apcietinājumā, jo policija viņa mājās atrada Laimonim atņemtās kaņepes un jau sagatavotu marihuānu.

Par kaņepēm Laimonis neko nezinot, bet marihuānu kā tās lietotājs savām vajadzībām nopircis Rīgā no kāda čigāna. Par dalību laupīšanā Zintim apsūdzība nav celta, taču uz to netieši norāda Zinta bērna mātes Simonas liecības policijai.

 

Kaņepes atrodas saunā

Kā pirmstiesas izmeklēšanā liecina Simona, viņa kopā ar Zinti un bērniem Ventspilī īrējusi māju. 12. janvāra vakarā Zintis ar īrētu mersedesu kaut kur devies, bet nav paskaidrojis mērķi. Ap pusdiviem naktī atgriezies – kopā ar dēlu Ivo un Gintu. Zintis vēl paprasījis bikses priekš Ginta, jo viņš tās bijis notašķījis ar asinīm.

Simona iedevusi savas treniņbikses un gājusi pie bērniem gulēt.

No rīta Zintis abus jaunekļus aizvedis prom, bet saunā sieviete atradusi burkās saliktas kaņepju lapas un ziedus, ko pēc tam Zintis izkarinājis žāvēties. Kad Simona prasījusi, kas tas ir un no kurienes, Zintis neko nav atbildējis. Saunā bijis arī balts maiss. Kad atbraukusi policija, tā kratīšanas laikā kurtuvē atradusi divas asiņainas jakas ar kapucēm. Policija atradusi arī kastīti ar marihuānu, kas piederējusi Zintim.

Simona policijai teica, ka viņai esot ļoti bail par sevi un bērniem, jo Zintis piedraudējis: ja viņa ko stāstīšot, tad Zintis viņu ielikšot automašīnas bagāžniekā un aizvedīšot uz mežu izrēķināties. Simona uz tiesu trešdien nebija ieradusies: it kā esot ārzemēs.

Interesanti, ka 12. janvāra vakarā izsists arī Laimoņa mājas logs, kaut gan uzbrucēji to nav izmantojuši iekļūšanai.
Saistītie raksti

Tas liek domāt, ka ar loga sišanu pārbaudīts, vai mājās kāds ir. Sev par nelaimi, Laimonis neko nav dzirdējis, un jaunieši ienākuši pa durvīm, acīmredzot domājot, ka mājās neviena nav.

Laimonis par kaņepju audzēšanu jau saņēmis piecu mēnešu nosacītu cietumsodu. Šajā Tomsonu un Medņa lietā nākamā tiesas sēde noteikta decembrī.

LA.lv