×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2013
Drukāt

Gandrīz pēdējais zvans


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apspēlējot klasiskas žanra shēmas un par ēsmu izmantojot “Oskara” ieguvējas Halles Berijas un nominantes Ebigeilas Breslinas vārdu, Breda Andersona jaunākā filma “Palīgā sauciens” būtu pelnījusi daudz lielāku uzmanību, ja tās izpildījumā būtu ielikts par sauju vairāk ambīciju.


 

To, ka visbīstamākie slepkavas maniaki nav tikai ādās tērpti sūri veči, zina visi, kas skatās Holivudas piedāvājumu, tāpat viņi zina, ka jābaidās no tiem, kas apveltīti ar piemīlīgu seju, dzīvo laimīgā ģimenē un visvairāk uztraucas par saviem mazajiem bērņukiem. Tieši tāds maniaks izvēlēts par galveno neģēli trillerī “Palīgā sauciens”, un Maiklam neizdodas izsprukt cauri sveikā tādēļ vien, ka upuris, kuru viņš sagrābis, sazvanījis 911 dienestu, bet klausuli otrā galā pacēlusi Džordana Tērnere. Atsaucoties uz notikumiem pusgadu vecā pagātnē, aplim ir jānoslēdzas, un Džordana spiesta cīnīties ne vien ar savām bailēm, bet arī par Keisijas dzīvību, kas, iesprostota automašīnas bagāžniekā, tiek vesta nenojaušamā virzienā.

Profesionalitāti kaldinājis gan lielajā kino (drāma “Mašīnists” ar Kristiānu Beilu galvenajā lomā), gan televīzijā (seriāli “Viņpus” un “Krastmalu impērija”) un iemācījies rīkoties ar montāžas šķērēm, noturot skatītāja uzmanību, Breds Andersons ar trilleri “Palīgā sauciens” kutina neziņas šūnas un pusotras stundas laikā baiļu sviedrus tecina ne tikai no iebiedētajiem varoņiem, bet arī žanra cienītājiem. Viņi gan ātri vien samana lieliem burtiem rakstītās tālākās notikumu attīstības norādes, filmas finālā kļūstot teju par priekšā teicējiem un zaudējot spriedzi, kas pašās beigās pielīdzināma sliktai traģikomēdijai un droši vien tiks citēta ne vienā vien parodijā, un jau mēnesi pēc “Palīgā sauciena” nonākšanas Amerikas kino nomā ir sīki un smalki aprakstīta.

 

UZZIŅA:

“Palīgā sauciens”/”The Call”

ASV, 2013.

Režisors: Breds Andersons

Lomās: Halle Berija, Ebigeila Breslina, Maikls Eklunds, Moriss Česnats, Deivids Otunga

No 12. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+