×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Gandrīz puse būtu gatavi doties bēgļu gaitās (2)

Okupācijas muzeja fotoOkupācijas muzeja foto

Ja Latvijā sāktos bruņoti nemieri, apmēram 40,5% Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi doties bēgļu gaitās, liecina kompānijas “SKDS” veiktās aptaujas dati.

19,1% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka noteikti aizbrauktu no Latvijas, ja valstī izceltos ārēju spēku izraisīti bruņoti nemieri un būtu iespēja doties prom, bet 21,4% pauduši, ka ir vairāk ticams, ka rīkotos tieši šādi. Tomēr 24,2% respondentu norādījuši, ka militāru nemieru gadījumā noteikti paliktu Latvijā, bet 25,6% izteikušies, ka ir vairāk ticams, ka viņi šeit paliktu. Bet 9,7% respondentu nav bijis noteikta viedokļa šajā jautājumā.

Tāpat aptaujā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji neiebilstu pret kara bēgļiem, taču politiski vai reliģiski vajātos un ekonomiskos bēgļus lielākā daļa nevēlas redzēt. No visiem aptaujas dalībniekiem 23,6% norādījuši, ka noteikti atbalstītu tādu cilvēku uzņemšanu Latvijā, kuri savu valsti pametuši kara dēļ. 46,5% respondentu pauduši, ka drīzāk atbalstītu šādu cilvēku uzņemšanu.

Atbildot uz jautājumu, vai atbalstītu tādu cilvēku uzņemšanu Latvijā, kas savu valsti pametuši, jo tikuši vajāti savu politisko vai reliģisko uzskatu dēļ, 9,5% norādījuši, ka noteikti atbalstītu, bet 26,8% pauduši, ka drīzāk atbalstītu šādu cilvēku uzņemšanu.

Atbildot uz jautājumu, vai atbalstītu tādu cilvēku uzņemšanu Latvijā, kuri savu valsti pametuši ekonomisku iemeslu dēļ, 6,3% norādījuši, ka noteikti atbalstītu, 20,6% pauduši, ka drīzāk atbalstītu šādu cilvēku uzņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gatava bēgļu gaitām,jo Latvijā prot tik griezt,atņemt un to visu dara ar likumu grozījumiem.Nav iespējams uzturēt ģimeni ar algu ko maksā Latvijā…Par bēgļiem rūpēsies labāk,kā par saviem iedzīvotājiem?!?

  2. Mēs jau esam bēgļu gaitās! Lai es nopelnītu visiem saviem maksājumiem un naudu ģimenei, man vajag strādāt ārzemēs! Bet Galvenais, ka visu šo laiku esam šķirti un ģimene nepaplašinās! Nedzimst un nedzims mums vairs bērni! Mums Latviešiem! Man ar vairākām specialitātēm, man darba Latvijā nav! 500 eiro jūs paši variet saņemt! Lūk, kā Kalvītis tikko teica: Latvijā nav Ražotāju! Bet viņš jau arī pie tā ir vainīgs! Un visi 90 mitie!

Draugiem Facebook Twitter Google+