×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Gandrīz puse iedzīvotāju naudu kultūras pasākumiem netērē nemaz

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan pamazām iedzīvotāju tēriņi izklaides un kultūras pasākumiem pieaug, gandrīz puse iedzīvotāju norāda, ka naudu kultūras pasākumiem netērē vispār, liecina jaunākais “DNB Latvijas barometrs”.

Mazliet vairāk nekā puse, jeb 53%, aptaujāto norādījuši, ka izklaidei tērē līdz 20 latiem mēnesī, bet šo robežu pārsniedz 19% aptaujāto. Taču, salīdzinot ar 2010.gadu, šogad aptaujātie retāk atzīmējuši, ka izklaidei naudu netērē vispār.

Jautāti, cik naudas vidēji mēnesī tērē tieši kultūras pasākumu apmeklēšanai, 46% aptaujāto norāda, ka naudu šādiem mērķiem netērē vispār. Salīdzinot ar 2010.gadu, arī šis rādītājs ir nedaudz zemāks – 2010.gadā bija 50%. Turklāt vienlīdz daudz aptaujāto atzīmējuši, ka kultūras pasākumiem vidēji tērē līdz 20 latiem mēnesī.

Iedzīvotāji, lūgti nosaukt Latvijas kultūras pasākumus, kurus paši pēdējā gada laikā apmeklējuši, visbiežāk teikuši, ka tie ir dažādi svētki un festivāli, kā arī teātra izrādes. Nedaudz retāk aptaujātie apmeklējuši vizuālās mākslas izstādes muzejos, izstāžu zālēs vai galerijās, bet Latvijas kinofilmas un dažādus folkloras un tautas mākslas pasākumus apmeklējuši vien 15% aptaujāto.

Aptaujas autori norāda uz interesantu apstākli, ka 8% iedzīvotāju arī atzīmējuši, ka pēdējā gada laikā viņi apmeklējuši Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkus, kaut patiesībā iepriekšējie Dziesmu un deju svētki norisinājās 2008.gadā.

Trešdaļa aptaujāto pēdējā gada laikā vispār nav apmeklējusi kultūras pasākumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+