×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju gribētu tērpies kažokādās (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Gandrīz puse jeb 45% Latvijas iedzīvotāju vēlētos valkāt apģērbu, apavus vai aksesuārus, kuru ražošanā izmantotas dabīgās kažokādas, liecina Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Tas ir par 10% vairāk nekā pirms diviem gadiem, kad tika veikta līdzīga aptauja.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš norādīja, ka kopumā Latvijas iedzīvotāji ir toleranti pret dabīgās ādas, tostarp kažokādu, izmantošanu – 63% aptaujāto uzskata, ka ir pieņemami, ja apģērbu, apavu un aksesuāru izgatavošanā tiek izmantota dabīgā āda. “Ir novērojama tendence – vēlme valkāt dabīgās kažokādas palielinās, pieaugot cilvēku vecumam. Tāpat redzams, ka tolerantāki pret kažokādu valkāšanu ir vīrieši, kā arī krievvalodīgie iedzīvotāji,” viņš sacīja.

No visiem respondentiem 63% aptaujāto uzskata, ka Latvijā nebūtu jāaizliedz kažokzvēru audzēšana kažokādu ieguvei. “Novērojama sakarība – šie iedzīvotāji biežāk domā, ka ādas izstrādājumus izmantot apģērbā ir pieņemami un ka dzīvnieku turēšanas apstākļi Latvijas kažokzvēru fermās ir apmierinoši vai labi. Tāpat viņi biežāk arī vēlētos savai garderobei pievienot kažokādu izstrādājumus,” komentēja Kaktiņš.

Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa uzsvēra, ka kažokādas pasaules vadošo modes namu kolekcijās šobrīd tiek izmantotas vairāk nekā jebkad agrāk. Arī Latvijas kažokzvēru saimniecības izjūt pieaugošu interesi par sadarbību no vietējo modes mākslinieku puses. “Tas lielā mērā ir tāpēc, ka, līdz ar apjomīgajām investīcijām, pēdējos gados būtiski augusi Latvijā ražoto kažokādu kvalitāte. Pērn vairāk nekā 60% kažokādu atbilda augstākās kvalitātes līmenim, pēc kurām ir lielākais pieprasījums pasaules tirgū un kuras tiek pārdotas par visaugstākajām cenām starptautiskajos izsoļu namos,” uzsvēra Vilciņa.

Aptauja tika veikta pēc Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas pasūtījuma 2015.gada decembrī un tajā tika aptaujāti 1005 iedzīvotājā Rīgā un reģionos vecumā no 15-74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Gribu kažoku

  2. Eiropa mums ātri neko nediktēs. Viņu iecietība pret visu un visiem jau kļuvusi tik liela, ka viņus pašus jau uz ielām varo un viņi neko vairs nesaka.

  3. Krievu mode! Eiropā uz tevi kā uz jocīgu skatīsies, ja uzvilksi tos līķus mugurā.

  4. Es arī gribu, lai gan man nejautāja. Ja ēdam gaļu un valkājam ādas apavus, tad nav ko liekuļot. Kažokādas mētelis ir uz gadiem, kamēr lētais ķīniešu sintētikas mēsls, kas taisīts no naftas, pēc vienas sezonas jau ir izmetams un piesārņo planētu. Ja novalkā kažokādas mēteli, tas izmests, ar laiku sadalās.
    Ja es varētu atļauties , nopirktu kādu kažokādas pusmēteli.

  5. Kas maksā, tas pasūta mūziku, vai ne? Piedalos daudzās aptaujās, bet šāda nav manīta. Bet, pat, ja tā- tātad- otrai pusei vēl ir saglabājusies līdzcietība un veselais saprāts.

Draugiem Facebook Twitter Google+