×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

“Gandrīz vai tiesu darbi.” Barikāžu dalībnieki pret birokrātijas barikādēm (36)

Foto - LETA.Foto - LETA.

Notiek 1991.gada janvāra barikāžu piemiņai veltītā ugunskura iedegšanas pasākums Doma laukumā.

Ministru kabineta neizdarības dēļ joprojām nav sācis darboties 1991. gada barikāžu dalībnieku statusa likums, kuru Saeima pēc vairāku gadu garām diskusijām pieņēma pagājušā gada vasarā.

Sākotnējie likuma varianti paredzēja barikāžu dalībniekiem maksāt arī īpašu pensiju, bet šāda iecere tika pretrunīgi vērtēta ne vien politiskajās aprindās, bet arī sabiedrībā. Tādēļ galu galā tika pieņemts likuma variants, kurš paredzēja barikāžu dalībniekiem izsniegt vien apliecību, kas apliecina konkrētās personas dalību stratēģiski svarīgu objektu aizsardzībā 1991. gada janvārī un augustā. Taču šī iecere sadūrusies ar šķērsli, kas vēl grūtāk pārvarams nekā betona bloki, prettanku “eži” un dzeloņstieples – Latvijas valdības birokrātiju.

Saeimas pieņemtais un Valsts prezidenta izsludinātais likums paredzēja, ka apliecības dalīs 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība, bet MK līdz 2017. gada 31. decembrim izdos noteikumus, kuros nosaka apliecības paraugu, kā arī izsniegšanas un reģistrācijas kārtību. Kaut arī valdībai šo noteikumu sagatavošanai tika dots aptuveni pusgads laika, tas joprojām nav izdarīts.

“Situācija tāda, ka gandrīz vai tiesu darbi,” niknojās viens no likuma autoriem Romualds Ražuks (“Vienotība”). Pēc viņa skaidrojuma, noteikumi iesprūduši, jo Nacionālās apvienības vadītajai Tieslietu ministrijai esot bijuši iebildumi. Piemēram, esot jānosaka atbildīgā institūcija, kur varētu pārsūdzēt apliecības nepiešķiršanu vai piešķiršanu. Taču neviena ministrija nav vēlējusies uzņemties šo pienākumu. Tāpat neviena institūcija īsti nevēlas no sava budžeta finansēt šādas apliecības (likumā noteikts, ka izdevumi tiek segti no valsts budžeta, bet netiek konkretizēts naudas avots).

Ierēdņu atteikšanās ievērot parlamenta pieņemtu likumu un nevēlēšanās pildīt savus pienākumus vakar izraisīja īstu sašutuma vētru Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā. “Šitie negribēja, tie nevarēja, citi atteicās! Vai jums pašiem tas nešķiet smieklīgi? Man varbūt negribas maksāt nodokļus? Es varbūt negribu ievērot satiksmes noteikumus? Likums ir pieņemts un jums tas ir jāpilda tāpat kā visiem pārējiem!” klātesošos Valsts kancelejas ierēdņus norāja deputāts Andris Bērziņš (ZZS). Viņam piebalsoja arī ārpusfrakciju deputāte Silvija Šimfa, kuru esot pārņēmušas “svētas dusmas” par valdības rīcību: “Vai tiešām ierēdņiem, ministriem nav nekādas daļas par valsts godu un pašcieņu. Vai tiešām viņi nesaprot, ja nebūtu bijušas barikādes, tad šobrīd mēs nevarētu savā valstī atzīmēt Latvijas simtgadi?”. Savukārt “Vienotības” frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri piedāvāja vērsties pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) ar atgādinājumu, ka Latvija tomēr ir parlamentāra valsts, kurā arī valdībai ir jāievēro likumi.
Komisija nolēma vērsties pie Ministru prezidenta ar nopietnu vēstuli ar aicinājumu nodrošināt, lai likumā dotais uzdevums tiktu izpildīts mēneša laikā.

Pagaidām barikāžu dalībnieka apliecības sabiedriskā kārtā piešķir 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība ar apņemšanos nomainīt tās pret oficiālām apliecībām, kad valdība būs tikusi galā ar savām birokrātijas problēmām. Neoficiālās sarunās atsevišķi Saeimas un valdības pārstāvji pauž bažas, ka par barikāžu dalībniekiem varētu pieteikties personas, kas patiesībā 1991. gada notikumos nemaz nepiedalījās vai arī piedalījās pavisam epizodiski. “Pagaidām gan likums neparedz nekādu pensiju vai citus sociālos labumus, bet cerot uz tādiem nākotnē uzrodas ļoti daudz baļķa nesēju,” sūkstījās kāds parlamenta pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Par neizdarību prēmijas??

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. kā var ņergāties ar vēsturiski būtisku, patiesi tautas veidotu kustību… ja gribat kaut ko sabojāt – sāciet tik dalīt apliecības un ordeņus vai personālpensijas… ja toreiz būtu palaista gaļasmašīna, tad visi būtu vienādi, vizdrīzāk pat nebūtu uzraksta kā pie nezināmā kareivja kapa… tur toreiz bija daudz cilvēku, visi bija pārliecības dēļ, un to šodien nekādā apliecībā neierakstīsiet

 4. Tagad jau gluži vai kauns būt barikāžu dalībniekam. Tagad izdevīkāk būt bijušajam čekas ziņotājam, jo tos mediji ucina.

 5. kāpēc nav komentāra?

 6. Ja jau barikāžu dalībnieki cer uz kādu pensiju(nosēdot Rīgā kādu nedēļu),tad man kā daudzbērnu mātei, kura nodzīvojusi Latvijā( arī dzimusi) 61 gadu un nostrādājusi gandrīz 25 gadus ,pienākas vecuma pensija.

 7. Ontuns pamulkis atlida visu diskusiju piekezit ar savu verbalas nesaturesanas caureju

 8. Latvijas Valsts jau sen piešķir 1991.gada barikāžu dalībniekiem Piemiņas zīmes (vēlāk, Pateicības rakstus). Tad nevienam nebija iebildumu un neviens nerakstīja visādas muļķības un neapvainoja barikāžu dalībniekus. Tagad, kad barikāžu dalībniekiem ir piešķirts arī statuss, daži aiz skaudības nezin kur likties un uzvedās nekulturāli. Kāpēc jums, skauģiem nav jautājumu par tādiem dažādu labumu saņēmējiem, ka Černobiļas seku likvidatori vai Afganistanas (80-ie gadi) kara dalībnieki. Kādā veidā viņi aizstāvēja Latviju un Brīvību? Barikāžu dalībniek statuss nekādas sevišķas privelēģijas “barikāžniekiem” nedod. Pašvaldībās ārpus Rīgas ir zināms kurš un kādā veidā piedalījās barikādēs un kā atbalstīja. Pašvaldības tagad varēs atbalstīt un tādā veidā pateikt jau gados veciem un slimiem barikāžu dalībniekiem paldies, piešķirot kādu atlaidi. Par to lemj katrā Pašvaldībā. Nevajag aizmirst, iziet uz barikādēm bija drosmīgs lēmums, jo neviens nezināja kāds būs iznākums – vai mirsim zem tankiek, kā Lietuvā vai būs ceļazīme uz Sibiriju. Pēc manifestācijas daudzi cilvēki devās mājās vai uz darbu un tikai 1 no 100 devās celt barikādes. Par to jums jāsaka paldies visiem tiem drosmigajiem 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Jo tikai pateicoties viņiem mēs dzīvojam Brīvajā Latvijā.

  • Ko te muldi, labumu gribetaj?
   Lielaka dala naca tapat, patriotisma vaditu uz tam barikadem vairakas dienas, naktis, bet nekur neregistrejas, jo iespejams, dazi, kas paradijas ar lapinam, izskatijas pec cekas agentiem, pie kuriem neviens registreties netaisijas.
   Tagad ko, tikai tiem, kas pasi sevi kaut kur pieregistreja, bus tas pasu saceretas privilegijas, bet parejie bus mulkakie, kuri neko nevar pieradit?
   Nozelojams citu necienitajs esi, nekas cits.

 9. Ka nauv kauna? Tie kuri pasi taisa sarakstus, bijusus vai nebijusus, kas pasi pie sprices, tie tagd bus varoni un naudas sanemeji, bet parasta tauta, kura gaja uz barikadem tikai del patriotisma, nebus nekas, jo tadiem nevares pieradit?
  Cik zemisku speli spele sie cekas tautas vadoni.
  Cita lieta par reali pieradam Zemessargu darbibam un dalibam, ari kartibas nodrosinasana, sistematiskas dezuras, kas bija brivpratigas un bez samaksas, pat vel terejot savus lidzeklus, degvielu, formas, patronas, utt, lai piedalitos macibas. Sie deputateli pavekskeja, ka vajadzetu vismaz pie pensijas vecuma kadu gadu pielikt, bet ar to ari beidzas.
  Vel pie tam pie atbrunosanas par savu naudu pirktos ierocus, jo valstij nebija, atnema bez kadas kautresanas.
  Siem viriem par realiem darbiem gan butu jaatlidzina, vismaz tiesam ar kadiem bonusiem.
  Bet pie mums, ka redzam, pat Krievijas pensionari var braukt par velti, bet pat musu bernus terorize par to.
  Kaut kas te nav isti laga.
  Un pateiksu konkreti, ja kads balsos par pie varas esos kadu partiju, var uzskatit sevi par tautas ienaidnieku

 10. Jo tālāk barikāžu laiks – jo vairāk dalībnieku.

 11. Nu jau beidzot latvieši izsakās pavisam droši,bet pašā iesākumā likās ,ka esmu viens pret Ražuka iecerētajiem pielikumiem pensijām.Paldies Dievam šis balagāns, visticamāk ,nebūs jāpiedzīvo.

 12. Kad jāmaksā prēmijas šo pašu ministriju ierēdņiem,tad šķēršļu nav nekādu!

 13. Pilnīgi piekrītu “samurajam”.
  Man šajā sakarā gribētos pajautāt tiem, kuri tā cīnās par naudu. Vāc fotogrāfijas, citus pierādījumus. Kurš “īstāks” barikāžu dalībnieks. Kurš var savākt kādus pierādījumus, kurš nē. Vai tiešām tik zems pašnovērtējums šiem ļaudīm? Tie, kuri par tādām lietām toreiz nedomāja tie bija mazāk īsti? Vai tie, kuri dara visu, lai sameklētu ņez kādus pierādījumus patiesākus vai mazāk patiesus, īstāki par tiem, kuri to nedara.

  Un pat, ja fotogrāfija ir īsta, kurš būs tas, kurš pierādīs, vai attiecīgā persona fotografējusies, lai saglabātu atmiņas par laiku domubiedru jaukā sabiedrībā vai ar nolūku to kādreiz izmantot naudas iegūšanai.
  Tas, ka par to tostarp cīnās tādi deputāti kā A. Bērziņš un S. Šilfa šo pasākumu padara par lētu balagānu. žēl, ka viņiem pievienojies cienījamais ārsts R.Ražuks.

 14. Tas, ka esi draņķis to nevajag popularizēt.

 15. Visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas tajos gados izdzīvoja godīgi, nesazagās, neaizlaidās lapās – visiem pienākas ordeņi un pensijas. Pat bērnus knapi bija ar ko pabarot, strādājām pa trīs darbiem, ogas lasījām pamperiem.Izdzīvojām, kaut daudzi patiešām pazaudēja veselību.Par to vajadzētu runāt. Bet mums vēl līdz pensijai … Visiem to gadu strādājošajiem vismaz pensijas gadus pietuvināt.

 16. Visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas tajos gados izdzīvoja godīgi, nesazagās, neaizlaidās lapās – visiem pienākas ordeņi un pensijas. Pat bērnus knapi bija ar ko pabarot, strādājām pa trīs darbiem, ogas lasījām pamperiem.Izdzīvojām, kaut daudzi patiešām pazaudēja veselību.Par to vajadzētu runāt. Bet mums vēl līdz pensijai … Visiem to gadu strādājošajiem vismaz pensijas gadus pietuvināt.

 17. Ušakovs ar savu piekto kolonnu to neatbalst un vēl pāris žīdeļi,ks ir jāizsviež no saeimas.

 18. pilsonis un jau nikns Atbildēt

  =Ministru kabineta neizdarības dēļ joprojām nav sācis darboties 1991. gada barikāžu dalībnieku statusa likums, kuru Saeima pēc vairāku gadu garām diskusijām pieņēma pagājušā gada vasarā.=

  Kā var nesaprast = barikāžu dalībnieki ir lieki Latvijas 3 A pārvaldītā valstī un ZZS premjers, ZZS prezidents precīzi izpilda ”Rīdzenes” tipa sarunu lēmumus…

 19. Piekrītu Rihardam! Es arī gāju uz barikādēm, taču man pat prātā nenāk tagad meklēt lieciniekus vai arhīvos skatīt TV nofilmētos materiālus, kuros es varbūt arī esmu redzams, lai pierādītu, ka esmu tur bijis! Jo tas būtu, gluži vnk amorāli! Jo nekādas varonīgās barikāžu cīņas tur nenotika, bija daži satraucoši brīži, taču visā visumā tā bija kā tāda savdabīga demonstrācija, lai citiem – it sevišķi Rietumiem – parādītu savu vēlmi pēc neatkarības, un visi kaut cik sakarīgi cilvēki to tā arī saprata. Jo tak nebija nekādu ieroču un t.t., kādas tur cīņas!!! Trīs bruņoti omonieši varētu viegli tās barikādes izdzenāt, ja būtu saņēmuši tādu pavēli! Netaisos arī noniecināt – bez tās demonstrācijas (barikādēm) diezin vai būtu tikuši pie neatkarīgas valsts, taču, ja kāds arī ir pelnījis apbalvojumus, tad tie ir Maskavas demokrātiski noskaņotie krievi, kuri, iedvesmojušies no Baltiešiem, uzslēja savas barikādes un uzdrošinājās stāties pretī pučistiem. Jo viņi tajā situācijā tiešām izrādīja varonību! Bija reāli bīstama situācija! Ja ne viņi – kas zin – mēs, visdrīzāk, vēl tagad dzīvotu padomijā. Tāpēc gribas teikt Ražukam un citiem – KUNGI, BEIDZIET ĀKSTĪTIES!!!

  • pilnīgi piekrītu. Šāda lieka rosīšanās tikai izraisa naidu un neizpratni no sabiedrības.Lai viss iet savu gaitu, cienīgi.

  • es ari tur biju tāds bija laiks un tagad daudzi barikādisti ir degradējušies un ari daudz kas no sērijas kā šveika dzīesmā varoņi kā rodas un r,ražuk beidzte zīmēties ja kāds ir pelnījis pateicību tad tas ir dainis īvans

 20. kāds kauns – prasīt apliecības vai naudu par barikādēm!!!kāds kauns par ražuku un deputātiem, kuri ko tādu atbalsta. vai barikādēs kāds kļuva par strādāt nespējīgu invalīdu, ka pensiju prasa?? kāds kauns par jums, prasītāji! piedod, Latvija! piedod, Latvija! Ka no tiem tūkstošiem, kas bija barikādēs, daži simti uzskata to par varoņdarbu, par kuru vajag naudu prasīt un oreeņus vai apliecības :(. piedod, Latvija, mums, mātēm, kas tajā laikā cauri nabadzībai un postam savus bērnus dzemdēja, baroja, ģērba un skoloja….un līdz šai dienai neprasa no Tevis ne ordeņus, ne naudu par to.

 21. kāds kauns par Ražuku, un deputātiem, kuri par barikādēm IZSNIEDZ APLIECĪBAS UN KURNU VĒL NAUDU -“PENSIJU”. TIK TĀLU ESAM NODZĪVOJUŠIES, ka nemaz vairs NAV KAUNA JŪTU. Vai tajā s barikādēs kāds KĻUVA PAR DARBNESPĒJĪGU INVALĪDU??? KA PENSIJU VAJAG. NOŽĒLOJAMA VALSTS. MAN KAUNS. PIEDOD, LATVIJA!!!

 22. Man nevajag nekādu apliecību,beidziet vienreiz tērēt mūsu nodokļu naudu bezjēdzībām.

 23. Vainīgi raberberi ar kuriem sieva piekāvusi Dzintaru Rasnaču….

 24. Vismaz skaidrs,ka tagad tauta vairāk neietu uz barikādēm.Valdošajam režīmam valsts apdraudējuma gadījumā būtu jāpaļaujas tikai uz NATO palīdzību.

 25. Jābūt vienreizējam cūkai lai iet saņemt tādu apliecību, kur nu vēl saņemt naudu (pensiju) par piedalīšanos barikādēs !

 26. Jābūt vienreizējam cūkai lai iet saņemt tādu apliecību, kur nu vēl saņemt naudu (pensiju) par piedalīšanos barikādēs.

  • Republikai un visiem skauģiem Atbildēt

   Latvijas Valsts jau sen piešķir 1991.gada barikāžu dalībniekiem Piemiņas zīmes (vēlāk, Pateicības rakstus). Tad nevienam nebija iebildumu un neviens nerakstīja visādas muļķības un neapvainoja barikāžu dalībniekus. Tagad, kad barikāžu dalībniekiem ir piešķirts arī statuss, daži aiz skaudības nezin kur likties un uzvedās nekulturāli. Kāpēc jums, skauģiem nav jautājumu par tādiem dažādu labumu saņēmējiem, ka Černobiļas seku likvidatori vai Afganistanas (80-ie gadi) kara dalībnieki. Kādā veidā viņi aizstāvēja Latviju un Brīvību? Barikāžu dalībniek statuss nekādas sevišķas privelēģijas “barikāžniekiem” nedod. Pašvaldībās ārpus Rīgas ir zināms kurš un kādā veidā piedalījās barikādēs un kā atbalstīja. Pašvaldības tagad varēs atbalstīt un tādā veidā pateikt jau gados veciem un slimiem barikāžu dalībniekiem paldies, piešķirot kādu atlaidi. Par to lemj katrā Pašvaldībā. Nevajag aizmirst, iziet uz barikādēm bija drosmīgs lēmums, jo neviens nezināja kāds būs iznākums – vai mirsim zem tankiek, kā Lietuvā vai būs ceļazīme uz Sibiriju. Pēc manifestācijas daudzi cilvēki devās mājās vai uz darbu un tikai 1 no 100 devās celt barikādes. Par to jums jāsaka paldies visiem tiem drosmigajiem 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Jo tikai pateicoties viņiem mēs dzīvojam Brīvajā Latvijā.

   • bet <vai ir piemirsies,ka uz barikādēm gāja NE TIKAI LATVIEŠU TAUTĪBAS iedzīvotāji,tur nešķirojās-latvietis,krievs,polis utt.kāpēc būtu jāizceļ daži indivīdi;vai tie,kas nestāvēja priekšplānā un netaisīja fočenes(tolaik vai vēl mobilie nebij-selfijus nevarēja),ar kaut ko sliktāki?Kā var izšķirot-tam dosim,šim-ne?
    Kas attiecas uz Sibīriju,ta tu gribēdams tur nenokļūsi;Diezin ,vai Sibīrijā justos sliktāk,kā šeit-mūsdienu Latvijā..Sibīrijas cilvēki sirsnīgāki,izpalīdzīgāki par dažu labu vietējo…nekas personīgs,tik novērojums…

 27. Atveriet čekas maisus, tad būs mazāk apliecību jāizsniedz?

 28. kā neparedz labumus? NAc.kustības pretiniekiem bezmaksas slimnīca, atlaides visādas…

 29. Ražuks un Co ar savām apliecībām un šādu likumu tikai sanaidos sabiedrību. Kam tas ir vajadzīgs?

 30. situācija sāk atgādināt ļeņina baļķa nešanas epopeju, kurā esot it kā vienu baļķēnu nesuši vairāki simti

 31. Jociigi jau ir-kaa tad var noteikt kursh bija, kursh ne. Es pats arii piedaliijos barikaades, gan pie Televiizijas tornna, gan pie Latvijas radio un Brasas tilta. Bet man neviens nav jautaajis kur un kad es esmu bijis. Vai kaarteejaa gadiijumaa visi barikaazzu daliibnieki buus tie kuri labi paziistami sabiedriibaa-turklaat ja runa iet par pensiju izmaksu. Shis raksts vienkaarshi atbilst kaarteejam su..m!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+