×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

“Gangnam Style” pretendē uz iekļūšanu britu vārdnīcā

psy1

Korejiešu repera “Psy” pasaulslavenais hits “Gangnam Style” izvirzīts kā gada vārds un pretendē uz iekļaušanu britu vārdnīcā.

Par “Collin’s Dictionary” gada vārdiem atzīti “Gangnam Style”, “Romneyshambles”, “fiscal cliff” un citi. “Mēs meklējam vārdus, kas raksturotu šo gadu,” sacīja vārdnīcas redaktors Īans Brūks. “Daži no tiem apzīmē notikumus, kas pagājuši un pagaisuši no atmiņas, bet citi, iespējams, paliks.”

“Collin’s” šogad tika iesniegti vairāki nekā 7000 priekšlikumi, no kuriem tika izvēlēti 12 gada vārdi. Izvēli noteica to lietošanas biežums, cik dažādos avotos tie parādījušies, kā arī izmantošanas ilgums.

Lai arī ne visi gada vārdi iekļūs drukātajā vārdnīcas izdevumā, Brūks uzskata, ka “Gangnam Style” izredzes esot labas. “Tā neapšaubāmi ir aizraušanās, tāpēc, iespējams, drīz to neviens vairs neatcerēsies. Taču to lieto tik daudz cilvēku, ka nodrukāšana vārdnīcā būtu pelnīta,” viņš teica.

Gada vārdu vidū ir arī apzīmējums “mummy porn” jeb “māmiņu porno”, ko rakstnieces E.L.Džeimsas erotisko romānu triloģijai “Fifty Shades” piešķīra kritiķi, kā arī “superstorm” (“supervētra”), kā ārvalstu medijos tika dēvēta viesuļvētra “Sendija”.

“Gangnam Style” dažu mēnešu laikā kļuva par visu laiku skatītāko videoklipu vietnē “Youtube”, sasniedzot gandrīz miljardu skatījumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+