Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
27. maijs, 2015
Drukāt

Gapoņenko atbrīvots, taču pret viņu sākts kriminālprocess (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Gapoņenko

“Nepilsoņu kongresa” pārstāvis Aleksandrs Gapoņenko ticis aizturēts kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts par darbību, kura vērsta uz nacionālā naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, aģentūra BNS uzzināja Drošības policijā (DP).

DP informē, ka otrdien aizturēja Gapoņenko un veica tiesas sankcionētu kratīšanu vairākos objektos, kur tika izņemti dažādi priekšmeti. Šīs procesuālās darbības tika veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas ir uzsākts saskaņā ar Krimināllikuma 78.panta otrajā daļā paredzētām noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm. Tas ir, par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, norāda DP.

Pēc nopratināšanas Gapoņenko tika atbrīvots, taču kriminālprocesa ietvaros viņam ir piemērots statuss “persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess”. Ņemot vērā, ka šī izmeklēšana turpinās, DP šobrīd nevar sniegt plašākus komentārus par tās gaitu. DP arī atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņa vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka otrdien tika veikta kratīšana Gapoņenko vasarnīcā, kura atrodas ārpus Rīgas. Februāra sākumā Gapoņenko tika aizturēts Igaunijā par to, ka viņš pārkāpis aizliegumu iebraukt valstī. Gapoņenko bija viens no aktīvākajiem divvalodības referenduma virzītājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ” Gapoņenko atbrīvots, taču pret viņu sākts kriminālprocess ” , kas beigsies ar neko !

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+