×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

Gapoņenko no latviešiem atskaita latgaliešus (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ir tāda nešķīsta trīsvienība – Lindermans, Osipovs, Gapoņenko. Atšķirībā no abiem pārējiem, Aleksandrs Gapoņenko ne tikai vada biedrību “Par godīgumu un taisnīgumu”, bet ir arī mācīts vīrs – “Latvijas eiropeisko (!) pētījumu institūta” direktors.

 

Un nu zinību burvis Gapoņenko paziņojis par atklājumu, kas izraisījis gaviles krievvalodīgo informācijas telpā: “Latvieši vairs neveido Latvijas iedzīvotāju absolūto vairākumu”, vēstī “Vesti”.

Latvijas Republikas Centrālā statistikas biroja dati par “tiem, kas ikdienā mājās lieto latviešu valodas dialektu – latgaliešu valodu” izraisījuši sašutuma vētru Gapoņenko krievvalodīgajā sirdī: nē taču, latgalieši ir “patstāvīgs etnoss”, tā ir īpaša tauta, ko nedrīkst jaukt ar latviešiem kā tādiem (sobstvenno latiši).

Gapoņenko gudroja un skaitļoja, lēsa un rēķināja, un “vot” atklājums: viņš latgaliešus atskaita no latviešiem (kuru kopskaits esot tik vien kā 929 000) un iznāk, ka Latvijā latviešu īpatsvars esot 49,5%, tad atsevišķi seko “latgaliešu etnoss” – 12,6%, krievi – 37,1% un pārējie – 1%.

Gapoņenko, protams, priecīgi paziņo, ka latvieši vairs nav absolūtā vairākumā – mazāk par pusi! Minētajai nešķīstajai trijotnei nu rokā ir sauklis: Latvijas tautu veido trīs nācijas – latvieši, latgalieši un krievi. Vārdu sakot, nekāds izlīgums te nespīd…

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Slima suņa murgi !!

Draugiem Facebook Twitter Google+