×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Gapoņenko: Ušakovs nepārstāv krievu kopienas intereses

usakovs1

“Saskaņas centra” līderim Nilam Ušakovam nav krievu kopienas nākotnes redzējuma, nav tās vadības mehānismu, tādēļ krievi pret viņu neizturas kā pret kopienas līderi, uzskata viens no divvalodības referenduma organizatoriem, Eiropas pētījumu institūta prezidents Aleksandrs Gapoņenko.

“Jā, Nils Ušakovs [referendumā] mūs atbalstīja, taču viņš nepārstāv krievu kopienas intereses. Viņš nevar noregulēt situāciju. Mēs izturamies pret viņu ar cieņu, taču viņš allaž ir uzstājies no Saskaņas centra vadītāja, nevis no krievu kopienas pārstāvja pozīcijām. Viņam nav krievu kopienas nākotnes redzējuma, nav tās vadības mehānismu. Krievi, visticamāk, atbalstīs viņa kandidatūru Rīgas mēra, bet ne krievu kopienas vadītāja amatam,” piektdien publicētā intervijā laikrakstā “Neatkarīgā” klāstīja Gapoņenko.

Viņš uzskata, ka valdošā elite mēģina piemeklēt sev “galma krievus” kā Jeļena Avotiņa-Jekateriņičeva, Andrejs Judins, Ludmila Sočņeva un teikt, ka tādā veidā tiek sākts dialogs, taču tas problēmas nerisināšot.

“Latviešu politiskā elite ar viņiem aprunāsies, bet krievu kopiena pateiks: “Viņi nepārstāv kopienas intereses.” Atkal strupceļš, atkal mēģinājums radīt samierināšanās kustības šķietamību. Īstenībā tas tikai dzen problēmu pagaldē,” sprieda Gapoņenko.

Viņš ar domubiedriem tuvākajā laikā plānojot valodas referendumu arī nepilsoņiem, organizējot nepārstāvēto parlamenta deputātu vēlēšanas virtuālajā vidē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+