×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Gar Mārupīti – dučiem jocību

Foto - LETAFoto - LETA

No personiskām izjūtām līdz globālai sirdsapziņas modināšanai par dabas aizsardzību – tā var raksturot jauno ”Dirty Deal Teatro” izrādi pārgājienu ”Mārupīte”, kas vēsta un meklē atbildes par pērno ekoloģisko traģēdiju upē, kas bija otra nopietnākā ekoloģiskā katastrofa atjaunotās neatkarīgās Latvijas laikā.

 

Gadu pēc tās šķiet, ka šausmīgais notikums izgaisis pagātnē. Ūdens atkal ir tīrs, pīles audzina savus pīlēnus, un pavasarī Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peld Māras dīķī. Viss it kā beidzies laimīgi, iedzīvotājiem, kas mīt pie Mārupītes, pat paveicās ar atlaidēm ievilkt centrālo ūdensapgādi. Taču katastrofas sekas, iespējams, vēl jutīs nākotnē… Indīgās vielas var būt noslēpušās dūņās. Piecu cilvēku radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atgādinātu, ka vainīgie joprojām nav sodīti.

Izrādi iestudējis Valters Sīlis. Teatrālā pastaiga organizēta ar kontrolpunktiem – tā, lai skatītājiem neatslābtu interese. Mākslinieki izspēlē savas emocijas, brīžiem skan mūzika, O. Vācieša dzeja, stāsti par Mārupītes vēsturi, katastrofas hronoloģija, ierēdņu atbildes…

Scenogrāfija – pati daba ar ainavu, vairākiem tiltiņiem, veloceliņu, bezpajumtnieku guļvietām, atkritumu urnām, garāmgājējiem… Ne naga melnuma no uzspēles!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+