Pasaulē
Eiropa

FOTO.Garākais atlikušais Berlīnes mūra posms oficiāli kļūs par memoriālu0


Berlīnes mūra atlikušais fragments.
Berlīnes mūra atlikušais fragments.
Foto – LETA/REUTER

Garākais atlikušais Berlīnes mūra posms, kas ir apgleznots 1,3 kilometru garumā un tāpēc pazīstams ar nosaukumu “East Side Gallery” (“Austrumpuses galerija”), pēc pilsētas domes trešdien pieņemta lēmuma kļūs par oficiālu memoriālu.

Berlīnes domes deputāti trešdien atļāva nodot šo mūra posmu vēstures mantojuma uzturēšanas institūcijai – Berlīnes mūra fondam.

“”East Side Gallery” kā tāda beidzot iegūst statusu, kas tai pienākas kā piemiņas vietai un kas ir nepieciešams šī memoriāla saglabāšanai un uzturēšanai,” sacīja Zaļo partijas politiķis Daniels Vezeners.

Īpašuma nodošanas galīgā apstiprināšana ir gaidāma nākamnedēļ.

“East Side Gallery”, kuru kopš 1990.gada pavasara ir apgleznojuši starptautiski pazīstami mākslinieki, jau ir populāra tūristu atrakcija.

Neraugoties uz šī objekta vēsturisko nozīmību, to apdraud būvniecības projekti.

Saistītie raksti

Berlīnes mūra fonda vadītājs Aksels Klausmeiers paziņoja, ka no šī memoriāla tiks regulāri notīrīti apmeklētāju grafiti, kā arī tiks organizētas tūristu ekskursijas uz šo vietu.

Austrumvācijas komunistu režīms sāka Berlīnes mūra celtniecību 1961.gada 13.augustā. Tas bija 155 kilometrus garš un nošķīra Rietumberlīni no Austrumberlīnes un pārējās Austrumvācijas teritorijas. Berlīnes mūris krita 1989.gada 9. novembrī, kas tiek arī uzskatīts par Aukstā kara beigu datumu.

LA.lv