×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Vai vajadzīga Eiropas veselības apdrošināšanas karte, ja ir veselības polise?

Foto - LETAFoto - LETA

“Man ir “Gjensidige” veselības apdrošināšanas polise. Vai ceļojumā uz ārzemēm nepieciešama arī Eiropas veselības apdrošināšanas karte?” AIVA K. RĪGĀ

Veselības apdrošināšanas polises atkarībā no izraudzītās programmas sedz ārstniecības izdevumus valstī, kurā polise saņemta, nevis ārvalstu ceļojumā.

Dodoties uz ārvalstīm, vislabākā izvēle ir ceļojuma apdrošināšana. Tā sedz polisē iekļautos ārstēšanās izdevumus pēkšņas saslimšanas un nelaimes gadījuma dēļ, kā arī repatriācijas izdevumus. Tajā iekļauta bagāžas un sporta aprīkojuma apdrošināšana, ceļojuma atcelšanas, nokavēta tranzīta, lidojuma aizkavēšanās, ceļojuma dokumentu, tulkošanas pakalpojumu, juridisko izdevumu, civiltiesiskās atbildības un īpašuma apdrošināšana ceļojuma laikā.

Līdz ar ceļojuma apdrošināšanas polisi lielisks atbalsts ceļotājiem ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK. Ar to tūristam ir vieglāk saņemt ārsta vai zobārsta pakalpojumus 32 Eiropas valstīs: Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Itālijā, Islandē, Īrijā, Kiprā, Latvijā, Lihtenšteinā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā.

Karte garantē tiesības jebkurā no šīm valstīm saņemt valsts apmaksātu neatliekamo palīdzību un nepieciešamo ārstēšanu tādā pašā apjomā un par tādu pašu samaksu kā attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Pirms veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas gan jānoskaidro, vai konkrētā iestāde vai ārsts akceptē EVAK, t.i., nodrošina valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus.

Karte nesedz maksas pakalpojumus vai repatriācijas izmaksas, tāpat to nevar izmantot, ja ārvalstu ceļojuma mērķis ir medicīniskā aprūpe.

Uzziņa

• EVAK ir derīga trīs gadus. To izsniedz bez maksas, turklāt arī atkārtoti pēc termiņa beigām vai mēnesi pirms tā.

• Uzrādot personu apliecinošu dokumentu, karti var saņemt tajā pašā dienā, kad Nacionālajā veselības dienestā iesniedz aizpildītu un parakstītu iesnieguma veidlapu. Karti nosūta arī pa pastu uz jūsu norādīto adresi.

• Ja kartes derīguma termiņš nav beidzies, bet ir vajadzīga jauna karte, jāmaksā 3,13 eiro.

Padomi

• Ja jums nav EVAK, bet ārzemēs nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, varat lūgt, lai ārstniecības iestāde, kurā saņemat veselības aprūpi, sazinās ar vietējo institūciju, kas administrē valsts budžeta veselības aprūpes līdzekļus, un lūdz EVAK aizvietojošā sertifikāta pieprasījumu no Latvijas. Šis dokuments paredzēts laika periodam, kad atrodaties ārstniecības iestādē.

• Ja EVAK nav, bet ārstniecības iestāde sniedz valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus, jums jāsedz ārstēšanās izmaksas. Taču ieteicams saglabāt maksājumu apliecinošus dokumentus, kuros norādīts jūsu vārds, uzvārds un personas kods. Gada laikā tos kopā ar ārsta izziņām, slimības vēstures izrakstu u.c. dokumentiem varat iesniegt Nacionālajā veselības dienestā, jo, iespējams, izmaksas tiks atlīdzinātas tādā apmērā, kādu nosaka valsts, kurā saņemta veselības aprūpe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+