×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Cik bieži jāvēdina garāža? (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Padomju laikā celtai garāžai ar remontbedri un nelielu pagrabiņu jānomaina jumts, pie reizes būtu jāierīko arī ventilācija, jo telpa ir mitra un pelē, bet ārdurvis ir vērstas uz ziemeļiem. Kā labāk to izdarīt? Kāds būtu vēlamais caurules diametrs? 
JĀNIS TALSOS

Skārdnieku firmas “Akvilon” konsultants Aleksejs Markins spriež, ka normālai gaisa apmaiņai šādā garāžā vajadzētu pietikt ar divām atverēm, 160 mm cauruli ierīkojot griestos un paceļot vismaz vienu metru virs jumta līmeņa, bet otru 100 mm diametrā izlaižot ārsienā iespējami tuvāk zemei, pat no remontbedres apakšas, lai veidotos caurvējš, kas aizvāc lieko mitrumu.

Papildu efektivitātei zem garāžas durvīm var atstāt platāku spraugu vai iekārtot tajās nelielu lūku, nosedzot ar atbilstīgu izmēru vēdināšanas restītēm. Teorētiski efekts ir garantēts, bet praksē garāžu derētu aplūkot speciālistam, lai ieteiktu optimālu variantu.

Automašīnu ilgstoši turēt mitrā garāžā nav prāta darbs, tāpēc saimnieka vēlme ir ļoti saprātīga. Ziemā, kad pieturas spēcīgāks sals un gaiss kļūst sausāks, vēdināšanas atveres var aizbāzt kaut vai ar porolonu, lai telpā tomēr būtu vismaz par grādiem desmit siltāk nekā ārā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. prērijas arājs Atbildēt

    Tad labāk turēt auto zem debesu jumta.

Draugiem Facebook Twitter Google+