×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

VIDEO: Latvija ir gatava pirmo 10 bēgļu uzņemšanai janvārī (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Latvija ir gatava pirmo 10 bēgļu uzņemšanai nākamā gada janvārī, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts robežsardzes vadītājs Normunds Garbars.

Viņš piebilda, ka Latvijā ir nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi, lai šos cilvēkus varētu uzņemt.

Garbars informēja, ka jau pirmdien uz Grieķiju dodas pārstāvji no Latvijas, kuri strādās ar uzņemamo cilvēku atlasi. Tāpat nodibināti kontakti ar atbildīgajām valsts iestādēm Itālijā.

Jau ziņots, ka pirmie 10 patvēruma meklētāji no Grieķijas Latvijā ieradīsies nākamā gada janvārī. Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Itālijai un Grieķijai paziņojusi par gatavību sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu. Nosūtīti arī patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji un laika grafiks.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti. Holma uzsvēra, ka patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji personām, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, ir vienoti un atbilst starptautiskās nediskriminācijas principiem.

Lai pārvietotu patvērumu meklētājus uz Latviju, sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori. Plānots, ka uz Grieķiju koordinators darba vizītē dosies jau nākamnedēļ, lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas un nodibinātu ciešus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, veiktu situācijas izzināšanu par Latvijas profilam atbilstošu failu esamību, un censtos nodibināt ciešus kontaktus ar Eiropas Patvēruma atbalsta biroju un citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Grieķijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Izņemot varbūt dažas atsevišķas mazskaitlīgas “lielās”partijas jeb t.s.ekonomisko interešu grupas,Latvija nav un nevar būt gatava bēgļu uzņemšanai no Āzijas un Āfrikas,kamēr valsti,papildus jau aizbraukušajiem 250.000,turpina pamest pašas Latvijas iedzīvotāji,vairumam kuru ir pat lielas grūtības norēķināties par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem!

  2. Nemelojiet vismaz pats sev, ja uzskatiet par iespējamu melot tautai. Latvijas valdība vēl nav pat mēģinājusi tikt galā ar okupantu paliekām un tagad tiks galā ar musulmaņu simtiem. Tur jau pat kaķiem jāsmejas. Nosauciet kaut vienu argumentu, kas piedotu ticamību Jūsu vārdiem?

  3. Latvija ir gatava pirmo 10 bēgļu uzņemšanai nākamā gada janvārī, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts robežsardzes vadītājs Normunds Garbars.
    ——————————–
    Bez Latgales iedzīvotāju atbalsta jūs tagad ar lielām grūtībām tiekat galā ar robežpārkāpējiem… Labi, ka iedzīvotāji piezvana, ka svešie redzēti …Vispārībā jau tagad Latv. ir 100 tiem bēgļu Muceniekos un Daugavpilī, nu un kā ir tikts galā ar viņiem?

  4. Latvija nedrīkst būt gatava neviena bēgļa uzņemšanai! Vispirms vajag nodrošināt mūsu tautiešu atgrišanos mājās!

Draugiem Facebook Twitter Google+