×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Gardēžu vakariņas ar Pīteru Geibrielu


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Viens no daudzu mūzikas mīļotāju gada notikumiem Latvijā klāt jau pavisam drīz – 17. maijā Rīgā viesosies leģendārais populārās mūzikas filosofs, progresīvā roka metrs un pasaules mūzikas patrons Pīters Geibriels. Mūziķis Latvijā ierodas turnejas “Back to Front” ietvaros un koncertu “Arēnā Rīga” veltīs albumam “So”. Koncertā mūzikas gardēži varēs baudīt arī Geibriela karjeras izcilākās dziesmas.

Lai aprakstītu Pītera Geibriela (1950), kādreizējā grupas “Genesis” dalībnieka, darbošanos mūzikas lauciņā, būtu vajadzīgs enciklopēdista darbs, kas, starp citu, jau ir ticis veikts ne vienreiz vien, uzskaitot viņa karjeras laikā iegūtās neskaitāmās mūzikas industrijas atzinības, tostarp trīs “Brit Awards”, sešas “Grammy” un trīspadsmit “MTV Video Music Awards” balvas. Tādēļ pietiks ar jaunākajiem faktiem – pašlaik ASV izdevums “Time” Geibrielu ir nodēvējis par vienu no 100 ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē, pavisam nesen, aprīlī, mūziķis ir uzņemts Rokenrola slavas zālē kā solo mākslinieks – pirms tam viņš bija godpilns zāles viesis arī kā “Genesis” dalībnieks.

Varētu teikt, ka Pītera Geibriela slavas saulīte nav norietējusi kopš viņa parādīšanās uz “Genesis” kuģa klāja kā grupas vokālistam un flautistam, un atšķirībā no daudziem solo karjeru uzsākušiem pazīstamu grupu līderiem viņam solo karjeras laikā tā spīdējusi arvien spožāk. Viņa leģendārais albums “So” (1986) ir komerciāli veiksmīgākais mūziķa ieraksts un tā 25. jubilejai veltīta arī viņa jaunākā koncertturneja, kas sākās jau 2012. gadā – visai ekstravagants gājiens. Tā lielākais hits 
”Sledgehammer” ieguva rekordlielu – deviņu “MTV Video Music Awards” – balvu skaitu, kā arī atnesa mūziķim uzreiz trīs “Grammy” nominācijas.

Par prieku visiem klausītājiem, kas gadiem sekojuši Geibriela daiļradei, koncertā Rīgā skanēs arī mūziķa izcilākās dziesmas viņa grupas oriģinālajā – 1987. gada – pavadošo mūziķu sastāvā, piedaloties arī Tonijam Levainam, kurš pirms mēneša viesojās Rīgā grupas “Crimson ProjeKCt” sastāvā. Līdztekus pārlaicīgajiem grāvējiem varēs baudīt arī Geibriela jaunāko muzikālo materiālu, piemēram, dziesmas “Oh But”, “Why Don’t You Show Yourself” (no filmas “Words with Gods”).

Rīgā Geibriela daiļrades cienītājus gaida ļoti apjomīgs koncerts, kurā gana dziļi varēs gremdēties mūziķa talanta plašajos apcirkņos. Koncertu pats Geibriels sola servēt trīs daļās – gluži kā maltīti. “Starteris būs vairāk akustisks, valdot līdzīgai gaisotnei kā mēģinājumos. Pēc tam pievērsīsimies pamatēdienam, kas ir elektronisks materiāls. Ja jūs šo pārdzīvosit, tad saņemsit saldo ēdienu ar albumu “So” pilnā apmērā, tieši tādā kārtībā, kā tas sākotnēji bija iecerēts.”

Varbūt noder!!


Koncerts: 17. V 20.00

Biļetes “Ticketpro” kasēs un www.ticketpro.lv.

Cena: 35,57 – 71,14.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+