Foto: shutterstock.com

Ko profesionāli pavāri “LA” lasītājiem iesaka celt Līgo svētku galdā? 1

Inga Trompete, 
kafejnīcas “Sprīdīši” pavāre Tērvetes pagastā: 
”Svētkos parasti gatavoju rabarberu plātsmaizi, ko ir viegli pagatavot un ko ieteiktu pamēģināt arī citiem. Tāpēc ieteikšu savu rabarberu plātsmaizes recepti: mīklai ņem glāzi kefīra vai rūgušpiena; pievieno 200 g cukura; piejauc tēj­karoti sodas, kurai uzlej nedaudz etiķa, lai nomāktu sodas garšu; klāt liek 3 olas; pievieno miltus, lai mīkla iegūtu krējuma biezuma konsistenci. Tad izklāj mīklu uz ietaukotas pannas; virsū liek sagrieztus rabarberus; uzkaisa drumstalas (pagatavo no 100 g sviesta, 100 g cukura un 100 g miltu, pēc garšas pievieno kanēli). Plātsmaizi cep 180 grādos 15 – 18 minūtes.”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Lasīt citas ziņas

Kitija Uzāre, 
kafejnīcas “Dzirnaviņas” šefpavāre Bikstu pagastā: 
“Neatņemama Jāņu sastāvdaļa ir šašliks, kuram gatavoju dažādas marinādes. Izstāstīšu savu vistas filejas marinēšanas recepti: palielos gabalos sagriež vistas fileju; gabaliņus apslaka ar sojas mērci; pievieno piemājas dārzā izaugušo timiānu; pielej nedaudz eļļas un atstāj ievilkties uz pāris stundām. Gabaliņus dur uz iesmiem vai liek uz restēm, cep aptuveni 20 minūtes.”

Kaspars Rocēns, 
Bīriņu pils restorāna šefpavārs: 
”Jāņus nevaru iedomāties bez siera, ko gatavoju arī Bīriņu pils apmeklētājiem. Izstāstīšu savu svaigā mājas siera recepti: nepieciešami 2,25 litri lauku piena; 1,5 kg skābā krējuma ar vismaz 30% tauku; kā arī 12 mājas vistu olu. Liek vārīties pienu; sildoties pienam, sakuļ olas ar krējumu; masai pievieno līdz pustējkarotei sāls un ķimenes, kuras var uz sausas pannas nedaudz apsildīt, lai pastiprinātu to aromātu. Kad piens ir sasilis aptuveni līdz 70 grādiem, lej klāt sajaukto masu un maisa, kamēr sāk raut kopā un uzmet vieglu burbuli; ņem nost katlu no uguns un lej masu sietā ar marli, notecinot sulu. Viegli apber ar jūras sāli, jo gatavošanas laikā sāls pievienota minimāli. Pasniedz ar medu vai sīpolu čatniju.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jēkabs Naumovs, 
kafejnīcas “Mākonis” šefpavārs Rīgā: 
”Latviešiem gan virtuve visos svētkos ir līdzīga un vienmēr tiek ēsts viens un tas pats, tai skaitā pīrāgi un speķis. Taču arī tradicionālo virtuvi iespējams bagātināt, tāpēc izstāstīšu, kā pagatavot cūkas pavēderi ar pelēko zirņu biezeni un alus mērci: nogriež cūkas pavēderei ādu un to kārtīgi samarinē timiānā un rozmarīnā; kad gaļa iemarinējusies, liek to cepties 220 grādos aptuveni 40 minūtes. Kārtīgi izvāra 400 g pelēko zirņu; izvārītos zirņus sablenderē un, lai nebūtu mizu, izberž caur sietu; zirņu masai pievieno saldu krējumu un garšvielas pēc izjūtas. Alus mērcei rupji sakapā sīpolus, ķiplokus un timiānu; liek katlā; pievieno 2 sviesta kubiciņus un visu apsautē; lej klāt 1,5 litrus alu, ļauj tam reducēties; mērci nokāš, lai tiktu vaļā no biezumiem; iegūtajai mērcei pievieno vēl sviestu un to uzputo; pievieno medu. Porcijā pasniedz pelēko zirņu biezeni un izcepto cūkas pavēderi, to pārlejot ar alus mērci.”

Sandra Paeglīte, 
pavāre viesnīcas kafejnīcā “Kore” Ērgļos: 
”Jāņos ar ģimeni vienmēr ēdam speķa pīrāgus un sieru. Atklāšu savu speķa pīrāgu recepti: vajadzīgs 700 g lauku piena; puspaciņa rauga (īstā, ne pulvera); 1,5 kg miltu, nedaudz sāls un cukura. Gatavo rauga mīklu ar uzsildītu pienu un pusi no miltiem; otru daļu miltu pievieno, kad mīkla uzrūgusi; mīkla ir gatava, kad tā brīvi iet nost no rokām. Veido pīrāgu formas, pievieno speķi un sīpolus, garšvielas; cep 180 līdz 200 grādos aptuveni 12 minūtes.”