Kultūra
Mūzika

“Kultūrzīmes” iesaka: Garīgās mūzikas festivāls jubilejas priekšvakarā 16


Laima Jansone
Laima Jansone
Foto – Ieva Čīka/LETA

Nākamajā nedēļā Rīgā sāks skanēt jau 19. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls. Jubilejas priekšvakarā tam sagatavota iespaidīga programma ar latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumiem, ārzemju viesu līdzdalību, kā arī pasaules klasiku.

Festivāla programmā iekļauti pieci koncerti trīs baznīcās, pirmais no tiem skanēs jau 24. augustā Rīgā, Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, plkst. 19. Te pasaules pirmatskaņojumus piedzīvos četru latviešu mūziķu Jāņa Šipkēvica, Raimonda Tigula, Evijas Skuķes un Daces Aperānes jaundarbi. Koncertā piedalīsies arī koklētāja Laima Jansone, kontrabasists Džoels Illerhags no Zviedrijas un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā.

Trīs koncerti skanēs Rīgas Sv. Pētera baznīcā. 27. augustā plkst. 19 dzirdēsim ļoti pazīstamu un tomēr vienu no pasaules klasikas noslēpumainākajiem opusiem – skanēs Volfganga Amadeja Mocarta “Rekviēms”, kā arī 25. simfonija sol minorā, ko autors sarakstīja, būdams 17 gadus vecs. Koncertā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris, dziedās soprāns Margarita Vilsone, mecosoprāns Annika Šlihta no Vācijas, tenors Ģula Rabs no Ungārijas, basbaritons Horhe A. Martiness no Vācijas, kā arī koris “Latvija”, bet pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala.

31. augustā plkst. 19 Austrijas sakrālo mūziku atskaņos vijolnieks Sandis Šteinbergs un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” – pie diriģenta pults stāsies Johanness Princs no Austrijas, slavenā “Wiener Singverein” vadītājs, Grācas Mākslu universitātes kordiriģēšanas profesors.

Bet 3. septembrī plkst. 19 gaidāms ļoti neparastās operas “Suņa sirds” autora Aleksandra Raskatova autorkoncerts. Programmā “Missa byzantina” (“Bizantijas mise”) un “The Seasons’ Digest”. Koncertā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” igauņu diriģenta Andresa Mustonena vadībā.

Festivāla noslēgumā Rīgas Domā 8. septembrī plkst. 20 notiks Pētera Vaska jubilejai veltīts autorkoncerts, kurā kopā ar kori “Latvija” un diriģentu Māri Sirmo, ērģelnieci Kristīni Adamaiti tiks atskaņoti darbi “Credo”, “Mūsu Tēvs”, “Missa”, kā arī notiks Vaska opusa “Gloria” otrās redakcijas pirmatskaņojums un jaundarba “Mein Herr mein Gott” pasaules pirmatskaņojums.

LA.lv