×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Garjāns: Muzeju nakts šogad iecerēta kā mehānisms kultūrpolitikas jautājumu risināšanai

Foto: LETAFoto: LETA

Muzeju nakts šogad iecerēta kā mehānisms, lai risinātu kultūrpolitiskus jautājumus un tajā varētu piedalīties līdz 200 tūkstošiem apmeklētāju, liecina organizatoru informācija.

Kultūras ministrijas (KM) Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns trešdien žurnālistiem pastāstīja, ka šogad visā Latvijā notiks jau 11.Muzeju nakts. “[Muzeju nakts] iecerēta kā mehānisms, lai risinātu kultūrpolitiskus jautājumus. Pasākumā piedalīsies 99% Latvijas muzeju un tā būs iespēja brīvā vidē iepazīties ar Raiņa un Aspazijas devumu latviešu kultūrā. Muzeju nakts ir skaists sabiedrības un muzeju dialogs,” teica Garjāns.

Šogad Muzeju naktī plāno piedalīties 136 muzeji un 34 citu profilu institūcijas visā Latvijā. Muzeju nakts notiks Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas zīmē. Muzeji lasīs, pārlasīs un atradīs Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu Muzeju nakts apmeklētājus.

Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas nacionālā komitejas valdes priekšsēdētāja Gundega Dreiblate sarunā ar aģentūru BNS prognozēja, ka Muzeju nakts apmeklētāju skaits varētu būt līdzīgs kā pērn. Aizvadītajā gadā Muzeju nakti apmeklējuši aptuveni 200 tūkstoši cilvēku.

Dreiblate arī norādīja, ka Muzeju nakts organizatori cer, ka iedzīvotāji aktīvi apmeklēs pasākumu ne tikai Rīgā, bet arī citos Latvijas novados, kuros muzeji arī aktīvi piedalīsies Muzeju nakts pasākumos.

Akcija Eiropas Muzeju nakts notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs, Latvijā tā notiks jau vienpadsmito reizi, aicinot apmeklētājus iegriezties lielos un mazos muzejos it visur Latvijā. Tāpat kā katru gadu, Muzeju nakti kuplinās arī citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas.

Muzeju nakts pasākumu programma pieejama interneta portālos “muzeju-nakts.lv” un “1188.lv/muzejunakts”.

Akciju “Muzeju nakts” Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+